اورداپ > ایران صفحات: ٣٩۵٩، ارسال: ٢٢٨۴٨، پاسخ: ١٨٢٩٧

ایران شناسی و معرفی جاذبه های گردشگری کشورمان. سفر، توریسم و معرفی آداب و سنن ریشه دار اقوام همچنین مراسمات کهن. پارک ها، رودخانه ها، غارها و جاذبه های طبیعی مناطق مختلف ایران.

توسط: رضا210 ٢٨ تير ٩۶ - بازدید: ٩ - ارسال: ٠ - پاسخ: ٠

چت روم سبورگا (Seborga)
چت روم سبورگا (Seborga)

توسط: shah omid ٢۶ تير ٩۶ - بازدید: ٢۴ - ارسال: ١ - پاسخ: ١

چت بچه های قزوین
چت روم قزوینیها

توسط: shah omid ٢۶ تير ٩۶ - بازدید: ١٩ - ارسال: ١ - پاسخ: ٠

آثارباستانی قزوین
آثارباستانی قزوین

توسط: shah omid ٢۵ تير ٩۶ - بازدید: ٢۵ - ارسال: ١ - پاسخ: ١

اخبار قزوین
خبر قزوین

توسط: ♥حجت فاتح ♥ ٢٣ تير ٩۶ - بازدید: ١٢ - ارسال: ٠ - پاسخ: ٠

آذربایجان
آذربایجان
«آتروپاتنا» اسم قدیم مملکت آذربایجان بود، وجه تسمیه این ولایت، به این اسم، آن که در زمان «دارا» آخرین پادشاه کیانی شخصی «آذر باد نام» از جانب آن پادشاه در این ولایت حکومت داشت و آذرباد را یونانی ها «آتروپات» می گفتند، و ولایت منسوب به او را «آتروپاتنا» ضبط کرده، بعد به زبان پهلوی آن را «آذربادکان» گفته و اعراب آن را معرب نمود. «آذربایجان» کرده اند.

توسط: ♥حجت فاتح ♥ ١۴ تير ٩۶ - بازدید: ٢۶ - ارسال: ١ - پاسخ: ٠

سخنان دردمندانه سردار سلیمانی
سخنان مهم و دردمندانه سردار سلیمانی در گلایه از فضای سیاسی و رسانه ای کشور

بخشی از سخنرانی حاج قاسم سلیمانی در جمع رزمندگان و پیشکسوتان دفاع مقدس استان کرمان، 13 تیر 1396.
همه آحاد مردم و احزاب سیاسی اعتقاد دارند مقام معظم رهبری (مدظله العالی) رکن رکین این کشور است. اگر ایران را به یک کشتی تشبیه کنیم، ناخدای این کشتی مقام معظم رهبری (مدظله العالی) است که بدون این رهبری این کشتی به ساحل نمی‌رسد و این اصلاً بحث قانون نیست، بلکه بحث بقا و عزت این کشور است. امام (ره) با تقدیس یاد می‌شوند و آیا می ت

توسط: reza rezaei ١ ارديبهشت ٩۶ - بازدید: ۶٣ - ارسال: ١ - پاسخ: ١

 عکس های جاذبه گردشگری و دیدنی استان کردستان
عکس های جاذبه گردشگری و دیدنی استان کردستان

توسط: shinee1 ٢٩ فروردين ٩۶ - بازدید: ۵٩ - ارسال: ٠ - پاسخ: ٠

 طرح خط انتقال ساوه
محمد بهاروند روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: سال گذشته با تلاش و مکاتبات شهرستان و رایزنی های مستمر استاندار مرکزی نشستی در تهران با معاون اول محترم رئیس جمهوری و رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور برگزار شد تا این طرح عظیم ملی که مطالبه دیرینه مردم ساوه در سفر رئیس جمهوری به استان مرکزی است، محقق شود.
وی اظهار کرد: تلاش ها و پیگیری های نماینده مردم شهرستان های ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی نیز در پیگیری این طرح قابل تحسین است تا این طرح پس از مدت ها وارد فاز اجرایی شود.
معاون اس

توسط: shinee1 ٢٩ فروردين ٩۶ - بازدید: ۵٩ - ارسال: ١ - پاسخ: ٠

 جدیدترین اخبار ساوه
به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از ایرنا داود پرهیزکار روز سه شنبه در مراسم معارفه مدیرکل هواشناسی استان کرمانشاه که در سرسرای جلسات این اداره‌کل برگزار شد، اظهار کرد: طی سال‌های اخیر بیشتر کشورهای دنیا سرمایه‌گذاری خوبی در زمینه هواشناسی کرده‌اند.

وی با بیان اینکه کشور آمریکا سالانه بالغ بر چهار میلیارد دلار در بخش هواشناسی هزینه می‌کند، افزود: این هزینه در کشور چین به سه میلیارد دلار و در ژاپن به ۷۵۰ میلیون دلار می‌رسد.

پرهیزکار ادامه داد: در حالی شاهد این سرمایه‌گذاری‌های عظ

توسط: shinee1 ٢٩ فروردين ٩۶ - بازدید: ۵٨ - ارسال: ١ - پاسخ: ٠

 اخبار داغ داغ ساوه
اولین جلسه شورای مسکن استان مرکزی و جلسه کارگروه امور زیربنایی و شهرسازی استان به ریاست فیلی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی راه و شهرسازی استان مرکزی، مجید شارقی مدیرکل راه و شهرسازی و دبیر شورای مسکن در پایان این نشست گفت: در این جلسه به ۷ مورد پیگیری مصوبات قبلی شهرستان خمین و ۲ دستورکار جدید پرداخته شد.

وی افزود: مشکلات تعاونی‌های مسکن مهر ۱۲ واحدی مهر مروارید خمین، ۴۲ واحدی مهر معلولین، ۳۲ واحدی توزیع برق،

سایر گروه های اورداپ
پرطرفدارترین صفحات