اورداپ > ایران صفحات: ۴٢٧١، ارسال: ٢٣٩٠٧، پاسخ: ١٩۴٠٢

ایران شناسی و معرفی جاذبه های گردشگری کشورمان. سفر، توریسم و معرفی آداب و سنن ریشه دار اقوام همچنین مراسمات کهن. پارک ها، رودخانه ها، غارها و جاذبه های طبیعی مناطق مختلف ایران.

توسط: amiir arsalan ٢ آبان ٠٢ - بازدید: ٧۴ - ارسال: ٢ - پاسخ: ١

 جنگ جهانی
جنگ یعنی کشتار دسته جمعی
نظر شما چیه ؟؟

توسط: reza rezaei ١۵ خرداد ٠٢ - بازدید: ١٨٩ - ارسال: ۵ - پاسخ: ۵

 اگر زندگی یک فیلم بود،اسمشو چی میذاشتی؟
اگر زندگی یک فیلم بود،اسمشو چی میذاشتی؟و اینکه اگه بتونی تو زندگیت دخالتی جزئی داشته باشی،زمان رو به عقب برمیگردوندی یا به جلو میبردی؟

توسط: reza rezaei ۶ فروردين ٠٢ - بازدید: ٢٩٩ - ارسال: ٨ - پاسخ: ٢٠

 مشکلات و معایب سایت اورداپ
مشکــلات خودتون رو اینجا بنویسد تا مدیران اگه لطف کنن رسیدگی کنن

توسط: عروسکم ٩ بهمن ٠١ - بازدید: ١۵٢ - ارسال: ٠ - پاسخ: ٠

 مازندران
به مرکزیت شهر ساری در شمال ایران و در کرانه‌های جنوبی دریای مازندرانمی‌باشد. این استان از پرجمعیت‌ترین استان‌های ایران و هم‌مرز با استان‌های گلستان، سمنان، تهران، البرز، قزوین و گیلان است. بزرگ‌ترین و پرجمعیت‌ترین شهر استان مازندران شهر ساری‌ می‌باشد که قدمتی در حدود ۶۰۰۰ سال را داراست، همچنین پرجمعیت‌ترین شهرستان استان مازندران شهرستان بابل با جمعیتی بیش از ۵۳۰ هزار نفر می‌باشد.

توسط: عروسکم ٩ بهمن ٠١ - بازدید: ١۴٧ - ارسال: ٠ - پاسخ: ٠

 پل خواجو
این پل را همچنین پل شاه، پل بابا رکن‌الدین (مسیر رفتن به خانقاه و آرامگاه بابا رکن‌الدین و تخت فولاد) و پل حسن‌بیگ (نام پل قبلی که در زمان شاه‌عباس تخریب شد و این پل به جای آن ساخته شد) یا پل شیراز هم نامیده‌اند و از بناهای شاه عباس دوم صفوی است، که در سال ۱۰۶۰ هجری قمری بنا شده‌است.

توسط: عروسکم ٩ بهمن ٠١ - بازدید: ٢١٢ - ارسال: ٠ - پاسخ: ٠

 سی وسه پل
سی‌وسه‌پل یا پل الله‌وردی‌خان، پلی است با ۳۳ دهانه، ۲۹۵ متر طول و ۱۴ متر عرض، که زیرنظر الله‌وردی‌خان اوندیلادزه و با معماری استاد حسین بنا اصفهانی[۱]بر روی زاینده‌رود در شهر اصفهان و همزمان با حکومت شاه عباس صفوی ساخته شده و جای برگزاری مراسم جشن آب‌پاشان و همچنین مراسم خاج‌شویان ارامنهٔ اصفهان در دورهٔ صفویه بوده‌است. اندیشهٔ بنای سی‌وسه‌پل در سال ۱۰۰۸ هجری قمری و در دوازدهمین سال پادشاهی شاه عباس یکم به وجود آمد و در سال ۱۰۱۱ هجری قمری، الله‌وردی‌خان اوندیلادزه گرجی، سردار مشهور او مأمور اتما

توسط: عروسکم ۵ بهمن ٠١ - بازدید: ١۵٧ - ارسال: ١ - پاسخ: ١

 میدان شوش تهران
کسی اطلاعاتی داره در موردش؟

توسط: علیرضا ۶ دي ٠١ - بازدید: ۵٢١ - ارسال: ١٧ - پاسخ: ٩۴

   سوغات شهرهای ایران
ایران کشوری اصیل است که جای جای آن تمدن منحصر به فرد و طبیعت خاص خود را دارد. سوغات هر شهری از ایران به خوبی میتواند آداب و رسوم مردم، فرهنگ غذایی واقلیم منطقه را بازگو کند. سوغات ایران بیشتر شامل صنایع و هنر های دستی، محصولات رایج منطقه، حتی خوراکی های خوشمزه و سنتی است. یکی از لذت بخش ترین تفریحات سفر خرید سوغاتی های جذاب است.پس دوستان هر کی سوغات شهر خود رو بگین
سوغات کرمان
پسته، زیره، قاووت، کلمپه، قطاب، کماج، مرکبات، خرما، گبر دوزی، پته دوزی، آجیده دوزی

توسط: ♥*امیرتتلو*♥ ١٧ آذر ٠١ - بازدید: ٢١٢ - ارسال: ٠ - پاسخ: ٠

 پرسپولیس تهران
پرسپولیس پس از سال ۱۳۴۷، در تمامی ادوار برگزارشده در بالاترین سطح لیگ فوتبال ایران حضور داشته‌است و تنها تیم باشگاهی فوتبال ایران است که هرگز به دسته پایین‌تر سقوط نکرده‌است.

توسط: ♥*امیرتتلو*♥ ١٧ آذر ٠١ - بازدید: ١۶٣ - ارسال: ٠ - پاسخ: ٠

 استقلال تهران
باشگاه فوتبال استقلال ایران که به‌طور خلاصه استقلال، استقلال تهران و استقلال ایران نیز نامیده می‌شود، یک باشگاه فوتبال حرفه‌ای در ایران است که در چهارم مهر ۱۳۲۴ در شهر تهران بنیان‌گذاری شد. این باشگاه تا پیش از انقلاب ۱۳۵۷ در ابتدا تاج نام داشت.استقلال با کسب ۳۸ عنوان قهرمانی رسمی در جام‌های قاره‌ای، کشوری و استانی (بالاترین سطح) پرافتخارترین باشگاه تاریخ فوتبال ایران محسوب می‌شود.

سایر گروه های اورداپ
پرطرفدارترین صفحات