اورداپ > ایران صفحات: ٣٩۵٢، ارسال: ٢٢٨٣۶، پاسخ: ١٨٢٩٠

ایران شناسی و معرفی جاذبه های گردشگری کشورمان. سفر، توریسم و معرفی آداب و سنن ریشه دار اقوام همچنین مراسمات کهن. پارک ها، رودخانه ها، غارها و جاذبه های طبیعی مناطق مختلف ایران.

توسط: اورداپ155 ٨ ارديبهشت ٩۶ - بازدید: ٣۶ - ارسال: ١ - پاسخ: ٠

غار سم خطرناکترین غار عمیق ایران
سلام
غار سم خطرناکترین غار عمیق ایران
در بدو ورود به این غار مسبر تنگ و باریکی که به خرچنگ رو معروف است آغاز می شود؛ ولی برخلاف خرچنگ روهای غار پروا (اولین غار عمیق ایران)، تنگناهای این غار تمامی ندارد و اغلب مسیر را باید به یک سمت حرکت کرد و حتی امکان برگرداندن سر وجود ندارد.
معابر و تراورس های غار سم به قدری تنگ و پر پیچ و خم است که تنها یک فرد می تواند خود و کیسه بارش را عبور دهد و امکان همراهی نفر دوم وجود ندارد.
خندوانه

توسط: reza rezaei ١ ارديبهشت ٩۶ - بازدید: ٣٧ - ارسال: ١ - پاسخ: ١

عکس های جاذبه گردشگری و دیدنی استان کردستان
عکس های جاذبه گردشگری و دیدنی استان کردستان

توسط: shinee1 ٢٩ فروردين ٩۶ - بازدید: ٣۵ - ارسال: ٠ - پاسخ: ٠

طرح خط انتقال ساوه
محمد بهاروند روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: سال گذشته با تلاش و مکاتبات شهرستان و رایزنی های مستمر استاندار مرکزی نشستی در تهران با معاون اول محترم رئیس جمهوری و رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور برگزار شد تا این طرح عظیم ملی که مطالبه دیرینه مردم ساوه در سفر رئیس جمهوری به استان مرکزی است، محقق شود.
وی اظهار کرد: تلاش ها و پیگیری های نماینده مردم شهرستان های ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی نیز در پیگیری این طرح قابل تحسین است تا این طرح پس از مدت ها وارد فاز اجرایی شود.
معاون اس

توسط: shinee1 ٢٩ فروردين ٩۶ - بازدید: ٣۵ - ارسال: ١ - پاسخ: ٠

جدیدترین اخبار ساوه
به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از ایرنا داود پرهیزکار روز سه شنبه در مراسم معارفه مدیرکل هواشناسی استان کرمانشاه که در سرسرای جلسات این اداره‌کل برگزار شد، اظهار کرد: طی سال‌های اخیر بیشتر کشورهای دنیا سرمایه‌گذاری خوبی در زمینه هواشناسی کرده‌اند.

وی با بیان اینکه کشور آمریکا سالانه بالغ بر چهار میلیارد دلار در بخش هواشناسی هزینه می‌کند، افزود: این هزینه در کشور چین به سه میلیارد دلار و در ژاپن به ۷۵۰ میلیون دلار می‌رسد.

پرهیزکار ادامه داد: در حالی شاهد این سرمایه‌گذاری‌های عظ

توسط: shinee1 ٢٩ فروردين ٩۶ - بازدید: ٣۶ - ارسال: ١ - پاسخ: ٠

اخبار داغ داغ ساوه
اولین جلسه شورای مسکن استان مرکزی و جلسه کارگروه امور زیربنایی و شهرسازی استان به ریاست فیلی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی راه و شهرسازی استان مرکزی، مجید شارقی مدیرکل راه و شهرسازی و دبیر شورای مسکن در پایان این نشست گفت: در این جلسه به ۷ مورد پیگیری مصوبات قبلی شهرستان خمین و ۲ دستورکار جدید پرداخته شد.

وی افزود: مشکلات تعاونی‌های مسکن مهر ۱۲ واحدی مهر مروارید خمین، ۴۲ واحدی مهر معلولین، ۳۲ واحدی توزیع برق،

توسط: shinee1 ٢٨ فروردين ٩۶ - بازدید: ٣٣ - ارسال: ٠ - پاسخ: ٠

قدمت شهذستان ساوه
ناها و معماری استان مرکزی ار تنوع بالایی برخوردار است و از ستون های بلند و باستانی خورهه گرفته تا بازار تاریخی این شهر و تپه های تاریخی حکایت از قدمت چندین هزار ساله دارد که یکی از آنها شهر آوه، تپه باستانی و شهر زیر زمینی بیش تز هفت هزار ساله آوه است.

آوه به لحاظ جغرافیایی در جنوب شهرستان ساوه و در 30 کیلومتری آن، در شمال شرق استان قرار دارد و در کنار قدمت دیرینه خود دارای جاذبه های گردشگری فراوان چه به لحاظ بناهای تاریخی و چه به لحاظ طبیعت منطقه است.

گروهی از تاریخ نویسان و علما در نوشته های

توسط: shinee1 ٢٨ فروردين ٩۶ - بازدید: ۴٩ - ارسال: ١ - پاسخ: ١

نام مکان های گردشگری ساوه
آثار بر جای مانده از دوران پیشین و اشیای تاریخی ساوه، گنجینه ای گرانبها و میراثی نفیس از زندگی، آداب و رسوم و سنن گذشتگان و چگونگی شکل گیری تاریخ و تمدن این خطه است که ظرفیت مناسبی برای بهره مندی مسافران نوروزی است.
مناطق طبیعی و روستاها، آبشار، محوطه و روستاهای زیبا و سرسبز نیز از دیگر جاذبه های گردشگری شهرستان ساوه به شمار می روند.

** منطقه نمونه گردشگری روستاهای سنگستان و خلیفه کندی
این منطقه واقع در 75 کیلومتری شهر ساوه در بخش نوبران و در دهستان بیات قرار گرفته و با روستاهای دورزان ، تجره

توسط: shinee1 ٢٨ فروردين ٩۶ - بازدید: ۴۶ - ارسال: ١ - پاسخ: ٠

مسجدهزارساله ساوه
مسجد جامع یک هزار ساله ساوه، از قدیمی ترین مساجد ایران

مسجد جامع ساوه از اولین مسجدهایی است که در ایران و در شهر ساوه ساخته شده و طی سال‌ها و دوره‌های مختلف توسط هنرمندان ایرانی تزئین و مرمت شده‌است. هرچند با توجه به تغییراتی که این مسجد در طول قرن ها داشته‌است دیگر چیزی از آن مسجد اولیه باقی نمانده‌است. این مسجد تماماً از خشت و گل ساخته‌ شده که در نوع بی‌نظیر است.

تا به حال به‌طور دقیق قدمت مسجد جامع ساوه تعیین نشده، اما قدیمی‌ترین وسیله‌ای که در این مجموعه پیدا شده، کتیبه‌هایی است که در قرن

توسط: shinee1 ٢٨ فروردين ٩۶ - بازدید: ٣۴ - ارسال: ٠ - پاسخ: ٠

شهذتاریخی ساوه
شهرستان 10 هزار ساله ساوه با دارا بودن 400 اثر تاریخی ملی ثبت شده از پتانسیل‌های لازم برای توسعه و رونق صنعت گردشگری برخوردار است. توجه به صنعت گردشگری که از مولفه‌های تاثیرگذار بر رونق اقتصادی منطقه است موجب توسعه اجتماعی و اشتغال پایدار می‌شود که تحقق این مهم با برنامه‌ریزی متولیان امر به ویژه در عرصه میراث فرهنگی و گردشگری عملی خواهد شد.

آثار بر جای مانده از دوران پیشین و اشیای تاریخی ساوه، گنجینه‌ای گرانبها و میراثی نفیس از زندگی، آداب و رسوم و سنن گذشتگان و چگونگی شکل گیری تاریخ این خطه اس

توسط: shinee1 ٢١ فروردين ٩۶ - بازدید: ۴٧ - ارسال: ٠ - پاسخ: ٠

تاریخچه استان زنجان
ستان زنجان یکی از مناطق تاریخی سرزمین ایران است و کاوش های باستانی و آثار مکشوفه تاریخی، دیرینگی و قدمت آن را نشان می دهد. غار گلیجک که در ارتفاعات مشرف به روستای حاج آرش قرار گرفته، پناهگاه انسان در دوره های پیش از تاریخ بوده است. درون غار آثاری از زندگی انسان های دوره آشولین تا بردوستین (جدیدترین ابزارهای سنگی دوره پارینه سنگی قدیم) متعلق به ۱۶ تا ۳۰ هزار سال پیش از میلاد کشف شده و یکی از مناطقی است که برای قدمت تاریخی این استان می توان به آن استناد کرد. آثار باستانی بر جای مانده مانند آتشگاه

سایر گروه های اورداپ
پرطرفدارترین صفحات