اورداپ > ایران صفحات: ۴٢۶٨، ارسال: ٢٣٨٧۴، پاسخ: ١٩٣۶٨

ایران شناسی و معرفی جاذبه های گردشگری کشورمان. سفر، توریسم و معرفی آداب و سنن ریشه دار اقوام همچنین مراسمات کهن. پارک ها، رودخانه ها، غارها و جاذبه های طبیعی مناطق مختلف ایران.

توسط: عروسکم ٩ بهمن ٠١ - بازدید: ٢٩ - ارسال: ٠ - پاسخ: ٠

مازندران
به مرکزیت شهر ساری در شمال ایران و در کرانه‌های جنوبی دریای مازندرانمی‌باشد. این استان از پرجمعیت‌ترین استان‌های ایران و هم‌مرز با استان‌های گلستان، سمنان، تهران، البرز، قزوین و گیلان است. بزرگ‌ترین و پرجمعیت‌ترین شهر استان مازندران شهر ساری‌ می‌باشد که قدمتی در حدود ۶۰۰۰ سال را داراست، همچنین پرجمعیت‌ترین شهرستان استان مازندران شهرستان بابل با جمعیتی بیش از ۵۳۰ هزار نفر می‌باشد.

توسط: عروسکم ٩ بهمن ٠١ - بازدید: ٢۵ - ارسال: ٠ - پاسخ: ٠

پل خواجو
این پل را همچنین پل شاه، پل بابا رکن‌الدین (مسیر رفتن به خانقاه و آرامگاه بابا رکن‌الدین و تخت فولاد) و پل حسن‌بیگ (نام پل قبلی که در زمان شاه‌عباس تخریب شد و این پل به جای آن ساخته شد) یا پل شیراز هم نامیده‌اند و از بناهای شاه عباس دوم صفوی است، که در سال ۱۰۶۰ هجری قمری بنا شده‌است.

توسط: عروسکم ٩ بهمن ٠١ - بازدید: ٣١ - ارسال: ٠ - پاسخ: ٠

سی وسه پل
سی‌وسه‌پل یا پل الله‌وردی‌خان، پلی است با ۳۳ دهانه، ۲۹۵ متر طول و ۱۴ متر عرض، که زیرنظر الله‌وردی‌خان اوندیلادزه و با معماری استاد حسین بنا اصفهانی[۱]بر روی زاینده‌رود در شهر اصفهان و همزمان با حکومت شاه عباس صفوی ساخته شده و جای برگزاری مراسم جشن آب‌پاشان و همچنین مراسم خاج‌شویان ارامنهٔ اصفهان در دورهٔ صفویه بوده‌است. اندیشهٔ بنای سی‌وسه‌پل در سال ۱۰۰۸ هجری قمری و در دوازدهمین سال پادشاهی شاه عباس یکم به وجود آمد و در سال ۱۰۱۱ هجری قمری، الله‌وردی‌خان اوندیلادزه گرجی، سردار مشهور او مأمور اتما

توسط: عروسکم ۵ بهمن ٠١ - بازدید: ٣۴ - ارسال: ١ - پاسخ: ١

میدان شوش تهران
کسی اطلاعاتی داره در موردش؟

توسط: علیرضا ۶ دي ٠١ - بازدید: ٣٧۵ - ارسال: ١۶ - پاسخ: ٩۴

   سوغات شهرهای ایران
ایران کشوری اصیل است که جای جای آن تمدن منحصر به فرد و طبیعت خاص خود را دارد. سوغات هر شهری از ایران به خوبی میتواند آداب و رسوم مردم، فرهنگ غذایی واقلیم منطقه را بازگو کند. سوغات ایران بیشتر شامل صنایع و هنر های دستی، محصولات رایج منطقه، حتی خوراکی های خوشمزه و سنتی است. یکی از لذت بخش ترین تفریحات سفر خرید سوغاتی های جذاب است.پس دوستان هر کی سوغات شهر خود رو بگین
سوغات کرمان
پسته، زیره، قاووت، کلمپه، قطاب، کماج، مرکبات، خرما، گبر دوزی، پته دوزی، آجیده دوزی

توسط: ♥*امیرتتلو*♥ ١٧ آذر ٠١ - بازدید: ۶٣ - ارسال: ٠ - پاسخ: ٠

 پرسپولیس تهران
پرسپولیس پس از سال ۱۳۴۷، در تمامی ادوار برگزارشده در بالاترین سطح لیگ فوتبال ایران حضور داشته‌است و تنها تیم باشگاهی فوتبال ایران است که هرگز به دسته پایین‌تر سقوط نکرده‌است.

توسط: ♥*امیرتتلو*♥ ١٧ آذر ٠١ - بازدید: ۴۵ - ارسال: ٠ - پاسخ: ٠

استقلال تهران
باشگاه فوتبال استقلال ایران که به‌طور خلاصه استقلال، استقلال تهران و استقلال ایران نیز نامیده می‌شود، یک باشگاه فوتبال حرفه‌ای در ایران است که در چهارم مهر ۱۳۲۴ در شهر تهران بنیان‌گذاری شد. این باشگاه تا پیش از انقلاب ۱۳۵۷ در ابتدا تاج نام داشت.استقلال با کسب ۳۸ عنوان قهرمانی رسمی در جام‌های قاره‌ای، کشوری و استانی (بالاترین سطح) پرافتخارترین باشگاه تاریخ فوتبال ایران محسوب می‌شود.

توسط: ♥*امیرتتلو*♥ ٢٢ آبان ٠١ - بازدید: ١٢۵ - ارسال: ٣ - پاسخ: ١٠

 استقلال ایران
یک باشگاه فوتبال حرفه‌ای در ایران است که در چهارم مهر ۱۳۲۴ در شهر تهران بنیان‌گذاری شد. استقلال تا پیش از انقلاب ۱۳۵۷ در ابتدا تاج نام داشت. این باشگاه با کسب ۳۸ عنوان قهرمانی رسمی در مسابقات استانی، کشوری و قاره‌ای پرافتخارترین باشگاه ایران محسوب می‌شود و تنها تیم دو ستاره ایراندر مسابقات آسیایی
#استقلال

توسط: ♥*امیرتتلو*♥ ٢١ آبان ٠١ - بازدید: ١٢٢ - ارسال: ١ - پاسخ: ١

 کشف حجاب ترانه علیدوستی
ترانه علیدوستی در صفحه شخصی خود عکسی منتشر کرد که حکایت از کشف حجاب این بازیگر دارد. در دستان او نیز پلاکاردی از شعارهای معترضین به زبان کردی به چشم می خورد.

این بازگر مطرح ایرانی از جمله هنرمندانی بود که همزمان با حواشی نا آرامی‌ ها در کشور با اظهارنظرهای جنجالی خود خبرساز بوده است.

توسط: ♥*امیرتتلو*♥ ٢١ آبان ٠١ - بازدید: ١٢٣ - ارسال: ٠ - پاسخ: ٠

 تنها شرط رفع فیلترینگ اینستاگرام و واتساپ
پلتفرم‌های بین‌المللی آمریکایی از جمله این شرکت‌ها هستند که به نحوی در حال استفاده از زیرساخت‌ها، دانش، منابع انسانی یا منابع مالی کشور اسرائیل هستند. بنابراین، مطابق این مصوبه عملا امکان‌پذیر نیست که کشور ما به شرکت‌هایی مثل اینستاگرام و واتساپ دفتر یا نمایندگی بدهد.ظاهراً باید بپذیریم که این دو پلتفرم هم به لیست بلندبالای سایت‌ها و اپلیکیشن‌های از دسترس خارج‌شده‌ای که برای همیشه فیلتر خواهند بود اضافه شده‌اند.

سایر گروه های اورداپ
پرطرفدارترین صفحات