اورداپ > راهنمای اورداپ صفحات: ٧۵۶٣، ارسال: ٣۴٣١۶، پاسخ: ٩۵۶٢١

روش های ارسال مقاله، متن و عکس، کمک به کاربران تازه وارد. انتقاد و پیشنهاد راجع به سایت اورداپ دات کام.

توسط: مهدی اس ٢٩ اسفند ٩٧ - بازدید: ۴٠ - ارسال: ٠ - پاسخ: ٠

سفر نوروزی به اصفهان
سفری سنتی- رویایی

برای رسیدن به قلب استان اصفهان 2 راه داریم:

1- تهران- ساوه- دلیجان – اصفهان. به طول 460 کیلومتر

2- تهران – قم – کاشان – اصفهان. به طول 461 کیلومتر

توسط: الناز33 ٢۶ دي ٩٧ - بازدید: ١٠٢ - ارسال: ۴ - پاسخ: ٣

 مجازی سرشار از دروغ
- سلام خوبی
- سلام ممنون شما خوبی
- شکر بدک نیستم
- میخام دیگه نیام اینجا برا همی گفتم ازتون خدافظی کنم
- براچی نمیاین؟ چیزی شده؟
- ن دوس پسرم دوس نداره بیام نت
- ینی اونقد باورش دارین..یا قبولش دارین ک با حرف اون نت رو میذارین کنار؟
- اره اونم دوسم داره
- والا چ عرض کنم.. قبل اینکه نت رو بذاری کنار..بهش بگو بیاد خواستگاریت
- اگه نیومد چی؟
- خب اگه نیومد حق نداره برا تو تعیین تکلیف کنه
- ولی من بهش قول دادم حرفشو گوش کنم
- نمیگم ک حرفشو گوش نده.. میگم تو هم ی خواسته ای داشته باش..ببین حرفتو گوش

توسط: مدیریت سایت ٢٧ آذر ٩٧ - بازدید: ٧٣ - ارسال: ١ - پاسخ: ١

 نهال گردو خوشه ای اسرائیلی
گردو خوشه ای اسراییلی ۴۰ سال پیش توسط اسراعیلی ها به مرکز تحقیقات باغبانی کرج اورده شد و از انجا تکثیر یافت.این گردو در هر خوشه ی خود ۵ الی ۲۵ گردو دارد.زود بازده بودن این گردو و دیر گل بودن ان که مقاومت به مناطق سردسیری را دارد و پایه کوتاه بودن وباردهی جانبی و چربی این گردو که بیشتر از گردو های دیگر می باشد از خصوصیات بارز این گردو به شمار می اید.

گردو خوشه ای اسراییلی نسبت به گردو های دیگر میوه ی متوسط مایل به بیضی و مغز پر و سالم وپوست کاغذی و راحت کنده شدن پوسته از مغز را داراست.

باغداران

توسط: مدیریت سایت ٢٠ آذر ٩٧ - بازدید: ۵٣ - ارسال: ٠ - پاسخ: ٠

 شیر سویا
شیر سویا نوشیدنی است که از دانه‌های سویا گرفته می‌شود و جزء اصلی از آشپزی چینی و آشپزی ژاپنی به‌شمار می‌آید. شیر سویا فراورده‌ای شیرمانند است حاصل از پختن آرد سویای بدون پوست در آب و جدا کردن مواد جامد از آن.

این نوشیدنی یک نامیزه پایدار از روغن، آب و پروتئین است که با خیساندن دانه‌های سویا در آب و له کردن آنها ایجاد می‌شود. شیر سویا حاوی مقدار مشابه پروتئین در برابر شیر گاو می‌باشد که ۳٫۵٪ آن است و همچنین دارای ۲٪ چربی و ۲٫۹٪ کربوهیدرات است. شیر سویا را می‌توان در خانه با وسایل آشپزی سنتی یا ب

توسط: مدیریت سایت ٢٠ آذر ٩٧ - بازدید: ۶۵ - ارسال: ٠ - پاسخ: ٠

 قیمت سگ هاسکی چقدر است؟
قیمت هاسکی ثبت شده و دارای شناسنامه معمولا از یک میلیون تومان شروع می‌شود. هنگام خرید به خصوصیات توله سگ ها و سالم بودن آنان توجه داشته باشید. توله هاسکی شما در صورت رسیدن به سن مناسب باید واکسینه شود.

توسط: مدیریت سایت ٢٠ آذر ٩٧ - بازدید: ۵٠ - ارسال: ٠ - پاسخ: ٠

از کجا میتوانم سگ هاسکی تهیه کنم؟
با توجه به زیبایی منحصر به فرد سگ های هاسکی بسیاری از علاقه مندان و پرورش دهندگان سگ، سال‌های زیادی است که به پرورش هاسکی روی آورده‌اند. همچنین تعداد زیادی از این نژاد در پناهگاه‌ها وجود دارند (در ایران این میزان کمتر است). مشکل در اینجاست که بسیاری از مردم زمان و تمرین مورد نیاز برای این نژاد را دست کم می‌گیرند و در نتیجه سرنوشت بسیاری از آنان به پناهگاه‌ها ختم می‌شود.

اگر حجم کارهای مورد نیاز برای هاسکی شما را ناامید نمی‌کند و فکر می‌کنید که سبک زندگی شما امکان وقت گذاشتن برای حیوان خانگی را

توسط: مدیریت سایت ٢٠ آذر ٩٧ - بازدید: ۶٩ - ارسال: ٠ - پاسخ: ٠

 تغذیه سگ هاسکی
غذای هاسکی سیبری باید کیفیت بالایی داشته و از گوشت واقعی باشد. از دادن غذا های ارزان قیمت، که معمولاً دارای افزودنی‌های کربوهیدرات‌دار هستند, به هاسکی خودداری کنید چرا که ارزش غذایی اندکی دارند.
اکثر هاسکی ها به غلات حساسیت دارند بنابر این در صورت امکان از رژیم غذایی بدون غلات استفاده کنید. غذای مناسب هاسکی را می‌توان در اکثر فروشگاه‌های حیوانات خانگی پیدا کرد.
اگر هاسکی شما در فعالیت بدنی سنگینی شرکت می‌کند برای او رژیم غذایی غنی از پروتئین فراهم کنید و اطمینان یابید که میزان کالری دریافتی او ک

توسط: مدیریت سایت ٢٠ آذر ٩٧ - بازدید: ١٠۴ - ارسال: ١ - پاسخ: ٠

 اندازه سگ هاسکی
هاسکی اندازه متوسطی دارد و نژادی است که برای دویدن پرورش یافته است. جثه او بزرگ نبوده و در عین حال به کوچکی یک سگ تازی هم نیست. جثه یک هاسکی بالغ نر معمولاً از هاسکی بالغ ماده بزرگ‌تر است. حداکثر قد هاسکی نر تقریباً ۶۰ سانتی متر و هاسکی ماده تقریباً ۵۵ سانتیمتر است. وزن هاسکی نر بالغ حدود ۲۰ تا ۲۷ کیلوگرم است که از هاسکی ماده بالغ با حدود ۱۶ تا ۲۲ کیلوگرم کمی بیشتر است.

توسط: مدیریت سایت ٢٠ آذر ٩٧ - بازدید: ٩۵ - ارسال: ١ - پاسخ: ٠

 رسیدگی و نظافت سگ هاسکی
پوست ضخیم هاسکی به مراقبت و نظافت نیاز دارد که میزان این مراقبت نسبت به بسیاری از دیگر نژادهای سگ، به مراتب کمتر است. در اکثر اوقات کوتاهی و پیرایش نیاز نخواهد شد. با این وجود نظافت و شانه زدن موهای هاسکی یک بار در هفته سبب زدودن موهای مرده روی پوست شده و به تشخیص مشکلات پوستی یا برآمدگی غیر معمول کمک خواهد کردپوست هاسکی از دو لایه تشکیل شده است. لایه زیرین برای گرم نگه داشتن او بوده و روی آن را لایه‌ای ضخیم و ضد آب پوشانده است. از آنجا که هاسکی به زندگی در شرایط آب و هوایی متفاوتی عادت کرده اس

توسط: مدیریت سایت ٢٠ آذر ٩٧ - بازدید: ٨٧ - ارسال: ٠ - پاسخ: ٠

 خصوصیات سگ هاسکی
هاسکی سگی است که همه، حتی دزدها را، دوست دارد. بنابراین اگر به دنبال سگی برای محافظت از خانه خود هستید هاسکی گزینه مناسبی نیست. همین ویژگی باعث شده است تا این نژاد با همه اعضای خانواده حتی کودکان رفتار بسیار مناسب و خوبی داشته باشد.هاسکی ها تقریبا سخت گیر نبوده و حیواناتی اجتماعی هستند که با سگ های دیگر نیز به خوبی کنار می‌آیند. هر چند باید توجه داشت که عشق و علاقه زیاد آنان، بهایی نیز دارد. آنان از تنهایی متنفر هستند و غریزه کاری آنان و روحیه گروهی که دارند باعث می‌شود تا در صورت تنها ماندن بسی

سایر گروه های اورداپ
پرطرفدارترین صفحات