داستان کوتاه -مرد نجار -داستان زیبا -اورداپ

داستان مرد نجار

مردی،نجاری را برای کمک به تعمیر خانه قدیمی اش استخدام کرد.در همان روز اول برای مرد نجار مشکلاتی پیش آمد.ابتدا شیشه ماشین او شکست و باعث شد تا یک ساعت از وقتش را از دست بدهد.سپس اره برقی اش خراب شد؛در آخر نیز ماشین باربری قدیمی اش دیگر روشن نشد .

مردی که او را استخدام کرده بود،تصمیم گرفت او را به خانه اش برساند،در حالی که مرد نجار در سکوتی سنگین فرو رفته بود به خانه رسیدند،نجار از مرد دعوت کرد که به داخل خانه بیاید و با خانواده اش ملاقات کند.

وقتی به طرف در خانه می رفتند،مرد نجار در نزدیکی درخت کوچکی کمی مکث کرد، انتهای شاخه ای را با دو دستش لمس کرد.تا هنگام باز شدن در خانه تغییر شگفت آوری در ظاهر و رفتار نجار ایجاد شد.صورتش با لبخندی شکفته شد پس از آن دو فرزند کوچکش را در آغوش گرفت و بوسید.پس از معرفی مرد به خانواده اش،او را تا نزدیکی ماشینش مشایعت کرد.هنگامی که آن ها از کنار درخت گذشتند حس کنجکاوی مرد باعث شد تا در مورد آنچه نجار با درخت انجام داده بود سئوال کند.

نجار اینگونه پاسخ داد:

«آن درخت،درخت مشکلات من است.می دانم نمی تواند به رفع مشکلات در کارهایم کمکی بکند ولی چون به این اطمینان دارم که مشکلات من به داخل خانه و به همسر و فرزندانم تعلق ندارد؛بنابراین من هرشب هنگام آمدن به خانه آن مشکلات را به آن درخت می آویزم،سپس هنگام صبح آن ها را بر می دارم.جالب این است که وقتی صبح به سراغ درخت می روم تا مشکلاتم را بردارم،خیلی از آنها دیگر آنجا نیستند و آنهایی هم که هستند،خیلی سبک تر شده اند...»

«گذشته را به گذشته بسپار؛حتی گذشته ی چند لحظه پیش هم گذشته به حساب می آید...»

فقط کامنت    

ایجاد کننده

اگر چه تمام انسان های نخستین در آفریقا زندگی می کردند ،هوموارکتوس ها که حدود 9/1 میلیون سال پیش در زمین ظاهر شدند ، انسان های ماجراجویی بودن . آنها ابتدا در شمال آفریقا زندگی می کردند و نخستین انسان هایی بودند که از این قاره خارج شدند و آسیا و اروپا را کشف کردند.

ضرب المثل

یار شاطر باش نه بار خاطر (به دیگران نیکی کن و بدی را روا مدار)

مسابقه
برای شرکت در مسابقه، شماره شما باید در سیستم ثبت شود

سوال شماره 16955 تأیید کننده: بهزاد پرنده
شعر (مسافر) که در باب دوست شهید شاعر سروده شده از کیست؟ مهرناز9
(1) محمدکاظم کاظمی
(2) سهراب سپهری
(3) هوشنگ ابتهاج
(4) اسکندر ختلانی
پاسخ صحیح را به صورت
شماره سوال:پاسخ صحیح
به شماره 5000 2853 080 909 پیامک کنید.
مثال: از چپ به راست بخوانید 16955:1
هر روز یک نفر از کسانی که پاسخ صحیح داده باشند به قید قرعه، عضو ویژه اورداپ خواهند شد.
در صورت ویژه بودن امتیاز آن به شما اضافه خواهد شد.

صفحات ایجاد شده توسط اعضا