bok introduction

کتاب خوب از دیدگاه هر فرد، تعریف خاص و منحصر به فردی دارد. تعریفی که ممکن است در شرایط و زمان های مختلف، متفاوت باشد. اما موضوعی که در آن هیچ شک و تردیدی وجود ندارد، این است که شما وقتی کتاب‌های بیشتر و بهتری می‌خوانید دید وسیع‌تری پیدا می‌کنید و به همان نسبت تعریف شما از کتاب خوب کامل‌تر می‌شود. و نکته مهم اینکه شما هرچقدر بیشتر کتاب بخوانید، بهتر متوجه می‌شوید که به چه نوع کتابی علاقه دارید.

وقتی که یک کتاب خوب می‌خوانید تک تک جملات در ناخودآگاه شما باقی می‌مانند، فقط کافی است کمی به آن فکر کنید و خودتان را در آن موقعیت قرار دهید. کتاب خوب به شما یاد می‌دهد در زندگی چطور رفتار کنید، چطور بیندشید و چطور خط فکری خودتان را پیدا کنید و شکل بدهید. کتاب خوب به شما اجازه می‌دهد به جای تمام زندگی‌هایی که نداشته‌اید زندگی کنید. به جای تمام تجربه‌هایی که نداشته‌اید و به جای تمام تصمیم‌هایی که هنوز به سراغ‌تان نیامده‌اند فکر کنید و از قبل جواب مناسب را بدانید. با مطالعه زیادتر کتاب‌های خوب شما هیچ‌وقت در زندگی واقعی غافلگیر نمی‌شوید! انگار همه چیز را از قبل می‌دانید و یاد گرفته‌اید که چطور رفتار کنید. حفظ کردن جملات یا ادبی حرف زدن به شما هیچ کمکی نمی‌کنند! روح آدمی باید کتابی را ببلعد.

این صفحه از سایت معرفی کتاب کافه‌بوک را به شما کاربران گرامی اختصاص داده‌ایم تا کتاب‌های خوب و مفیدی را که خوانده‌اید با ما و دیگر دوستان به اشتراک بگذارید. پس:

لطفا برای ما بنویسید که بهترین کتاب یا کتاب‌هایی که تا به امروز خوانده‌اید و در ذهن شما ماندگار شده‌اند چه کتاب (هایی) هستند؟

فقط کامنت    

چت کردن با hanieh
hanieh از البرز ٢٨ مهر ٩٧


چت اورداپچهار نوجوان… برانوین نیت ادی کوپر یک اتاق تنبیه… و زندگی‌ها برای همیشه تغییر می‌کنند. برکفست کلاب، میزبان دروغگوهای کوچولو و زیباست. یکی از ما دروغ می‌گوید پنج غریبه برای تنبیه وارد اتاقی می‌شوند… و تنها چهار نفر زنده از آن بیرون می‌آیند. هر کدام مظنون هستند و چیزی برای پنهان کردن دارند. سایمون به دلیل حملۀ آلرژی مرده است… درست است؟ براساس تحقیقات مرگ او حادثه نبوده است. این باعث می‌شود هر چهار نفرشان در قتل او مورد سوظن قرار بگیرند. هر شخص رازی دارد. درست است؟ مهم این است که تا کجا می‌خواهی رازهایت را حفظ کنی…
.
#معرفی_کتاب
#یکی_از_ما_دروغ_می_گوید
#کارن_ام_مک_منس
#فائزه_ابراهیمی
.
hanieh دیروز

ابجی

الناز33 ٢٨ مهر ٩٧

عضو چت اورداپ
چت کردن با hanieh
hanieh از البرز ١٩ مهر ٩٧


چت اورداپ


ﺯﻧﺪﮔﯽ ﻣﯿﮑﻨﺪ ﺩﯾﻮﺍﻧﻪ ﺍﺳﺖ ﯾﻌﻨﯽﺍﺷﺨﺎﺻﯽ ﮐﻪ ﺑﺎ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ ﻓﺮﻕ ﺩﺍﺭﻧﺪ.
.
#ورونیکا_تصمیم_میگیرد_بمیرد
.
ﻣﯿ ﺨﻮﺍﻫﻢ ﻫﻤﭽﻨﺎﻥ ﺩﯾﻮﺍﻧﻪ ﺑﻤﺎﻧﻢ ﻭ ﺑﻪ ﺩﯾﻮﺍﻧﮕﯽ ﺍﺩﺍﻣﻪ ﺑﺪﻫﻢ ﻭ ﻣﻄﺎﺑﻖ ﺭﻭﯾﺎﻫﺎﯾﻢ ﺯﻧﺪﮔﯽﮐﻨﻢ ﻧﻤﯿﺨﻮﺍﻫﻢ آنطور ﺯﻧﺪﮔﯽ ﮐﻨﻢ ﮐﻪ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ ﻣﯿﺨﻮﺍﻫﻨﺪ.
.
#پائولو_کوئیلو
.
ﺍﮔﺮ ﺧﺪﺍ ﻭﺟﻮﺩ ﺩﺍﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﺪ ﺑﺪﻭﻥ ﺷﮏ ﺩﺭ ﻣﻮﺭﺩ ﻣﻮﺟﻮﺩﺍﺗﯽ ﮐﻪ ﺗﺼﻤﯿﻢ ﻣﯿ ﮕﯿﺮﻧﺪ ﺍﯾﻦ ﺯﻣﯿﻦ ﺭﺍ ﺯﻭﺩﺗﺮ ﺗﺮﮎ ﮐﻨﻨﺪ. ﺑﺨﺸﻨﺪﻩ ﺧﻮﺍﻫﺪ ﺑﻮﺩ ﻭ ﺷﺎﯾﺪ ﺣﺘﯽ ﺍﺯ ﺍﯾﻦ ﮐﻪ ﻣﺎ ﺭﺍ ﻭﺍﺩﺍﺭ ﮐﺮﺩﻩ
ﻭﻗﺘﻤﺎﻥ ﺭﺍ ﺁﻧﺠﺎ ﺑﮕﺬﺭﺍﻧﯿﻢ. ﻣﻌﺬﺭﺕ ﺑﺨﻮﺍﻫﺪ!!.
.
او می دانست که به زودی خواهد مرد: چرا می بایست بترسد؟ این ترس هیچ کمکی به او نمی کرد ومانع از بروز سکته قلبی کشنده نمی شد. بهتربود ازروزها و ساعت هایی که برایش مانده بود استفاده کند تاکارهایی را که هیچ وقت نکرده بود انجام دهد.
.
hanieh دیروز

asal24.0afshin0..سارا 890..الناز33

asal24 ٢٩ مهر ٩٧

0afshin0 ٢٩ مهر ٩٧

بسیار زیبا

سارا 890 ٢٨ مهر ٩٧

الناز33 ٢٨ مهر ٩٧

hanieh ٢٨ مهر ٩٧

عضو چت اورداپ
چت کردن با hanieh
hanieh از البرز دیروز


چت اورداپ

انتشارات میلکان منتشر کرد:
از تاریکی درونت بترس ...
برای جان، جنازه چیز عجیبی نیست. در واقع جان جنازه ها را دوست دارد. چرا؟ چون آن ها از او انتظار همدردی ندارند و به آن نیازی هم ندارند. آخر، همدردی حسی است که جان نمی تواند از خود بروز بدهد. شاید همین باعث می شود برایش عین روز روشن باشد که جنازه ای که پلیس به تازگی پشت خشک شویی پیدا کرده است، با بقیه ی جنازه ها فرق دارد، و شاید همین باعث می شود بداند این فرق چه اهمیتی دارد.
جان وین کلیور خطرناک است و این را خودش هم می داند. او تمام عمرش را صرف این کرده است که استعدادهایش شکوفا نشوند.
حالا برای اولین بار باید با خطری به جز خودش روبه رو شود؛ خطری مهارناپذیر، خطری برای همه ی چیزها و کسانی که اگر می توانست، دوست شان می داشت.
اولین رمان دن ولز، شما را شب ها بیدار نگه خواهد داشت
عضو چت اورداپ
چت کردن با hanieh
hanieh از البرز ١۶ آذر ٩٧


چت اورداپ

سه رفیق رمانی از ماکسیم گورکی است. این رمان در سال ۱۹۰۰ منتشر شده‌است. ترجمه فارسی این اثر با ترجمه ابراهیم یونسی از سوی انتشارات امیرکبیر در سال ۱۳۴۳ منتشر شده‌است.

خلاصه داستان
ایلیا پاول و یاکوب سه شخصیت اصلی داستان هستند که محوریت اثر ایلیاست.زندگی سخت شخصیت‌ها هر یک را به نوعی از پا در میآورد.گورکی با مهارت و زیبایی ناهنجاریهای جامعه آن روز روسیه و زندگی طبقهٔ فرو دست جامعه را به تصویر می‌کشد.ایلیا که پدری جنایتکار دارد با عمویش ترنتی زندگی می‌کند و از همان کودکی برای امرار معاش مشغول جمع کردن اشیاءکهنه از میان زباله‌ها می‌شود.پدر پاول به خاطر قتل مادرش به زندان میفتدو او نیز در به در می‌شود.یاکوب پسر ساده دل یک میخانه دار است که نمی‌تواند از زیر سلطه پدر بگریزد...
hanieh دیروز

رضا

reza rezaei ١۶ آذر ٩٧

عضو چت اورداپ
چت کردن با hanieh
hanieh از البرز ١٩ مهر ٩٧


چت اورداپآیا انسان می تواند برای چیزهایی که اتفاق نیفتاده دلتنگ شود؟ ما درباره دوره هایی از زندگی مان با عنوان افسوس صحبت می کنیم وقتی که تقریبا مطمئن هستیم تصمیمی که گرفتیم اشتباه بوده...
.
#دفترچه_یادداشت_قرمز
.
نیمه شبی در یکی از خیابان های شهر پاریس کیف زنی به اسو لوور دزدیده میشه. روز بعد مرد کتابفروشی به اسم لوران خیلی اتفاقی اون کیف رو پیدا میکنه! و به خونه ش میبره و بعد از بررسی محتوای کیف و خوندن یادداشت های دفترچه قرمز داخل کیف کنجکاو و علاقمند میشه که صاحب کیف رو پیدا کنه ....
.
#آنتوان_لورن
.
یک کتاب ساده، مختصر و معمولی!
این تعریف من از این کتاب بود☺ وقتی خلاصه ی کتاب رو خوندم علاقمند شدم که بخونمش، منتها حس میکنم انتظار داشتم داستان فراز و فرود و غافلگیری بیشتری داشته باشه! ولی خب کتاب ساده یی بود و میشد پایانش رو حدس زد.
کتاب پاورقی های خوبی داشت
hanieh دیروز

بهار ادمین

admin ١۶ آذر ٩٧

آوای بهار ٢٣ مهر ٩٧

عضو چت اورداپ