bok introduction

کتاب خوب از دیدگاه هر فرد، تعریف خاص و منحصر به فردی دارد. تعریفی که ممکن است در شرایط و زمان های مختلف، متفاوت باشد. اما موضوعی که در آن هیچ شک و تردیدی وجود ندارد، این است که شما وقتی کتاب‌های بیشتر و بهتری می‌خوانید دید وسیع‌تری پیدا می‌کنید و به همان نسبت تعریف شما از کتاب خوب کامل‌تر می‌شود. و نکته مهم اینکه شما هرچقدر بیشتر کتاب بخوانید، بهتر متوجه می‌شوید که به چه نوع کتابی علاقه دارید.

وقتی که یک کتاب خوب می‌خوانید تک تک جملات در ناخودآگاه شما باقی می‌مانند، فقط کافی است کمی به آن فکر کنید و خودتان را در آن موقعیت قرار دهید. کتاب خوب به شما یاد می‌دهد در زندگی چطور رفتار کنید، چطور بیندشید و چطور خط فکری خودتان را پیدا کنید و شکل بدهید. کتاب خوب به شما اجازه می‌دهد به جای تمام زندگی‌هایی که نداشته‌اید زندگی کنید. به جای تمام تجربه‌هایی که نداشته‌اید و به جای تمام تصمیم‌هایی که هنوز به سراغ‌تان نیامده‌اند فکر کنید و از قبل جواب مناسب را بدانید. با مطالعه زیادتر کتاب‌های خوب شما هیچ‌وقت در زندگی واقعی غافلگیر نمی‌شوید! انگار همه چیز را از قبل می‌دانید و یاد گرفته‌اید که چطور رفتار کنید. حفظ کردن جملات یا ادبی حرف زدن به شما هیچ کمکی نمی‌کنند! روح آدمی باید کتابی را ببلعد.

این صفحه از سایت معرفی کتاب کافه‌بوک را به شما کاربران گرامی اختصاص داده‌ایم تا کتاب‌های خوب و مفیدی را که خوانده‌اید با ما و دیگر دوستان به اشتراک بگذارید. پس:

لطفا برای ما بنویسید که بهترین کتاب یا کتاب‌هایی که تا به امروز خوانده‌اید و در ذهن شما ماندگار شده‌اند چه کتاب (هایی) هستند؟

فقط کامنت    

چت کردن با hanieh
hanieh از البرز ١۶ دي ٩٧


چت اورداپ

در صفحه ۱۴۰ کتاب خودت باش دختر می‌خوانیم:

اگر کرم ابریشم بخواهد تا ابد کرم ابریشم بماند، اگر به این نتیجه برسد که آشوب و دردسرهاى تبدیل شدنش خارج از توان تحملش است، هرگز نخواهد فهمید که مى‌توانسته تبدیل به چه موجودى بشود. به نظر شما هم این تغییر کلى در زندگى‌اش دردناک نیست؟ فکر نمى‌کنید ترسناک و دشوار است؟ البته که هست. اما اگر او با ترسش مقابله نمى‌کرد، اگر اجازه نمى‌داد تغییرات او را به آن کسى که واقعا هست تبدیل کند، ما هرگز نمى‌فهمیدیم او چه موجود زیبایى است و خودش هم هرگز نمى‌فهمید که مى‌تواند پرواز کند..
کتاب خودت باش دختر
ریچل هالیس یک زنِ خودساخته است. نه اینکه سختى به خود ندیده باشد، که هرچه سختى بیشترى از سربگذرانى سخت‌تر مى‌شوى. وقتى سرى به صفحه اینستاگرامش میزنى (صفحه اینستاگرام ریچل هالیس) از این همه شور و نشاط به وجد مى‌آیى اما این همه مطلب نیست. انسانى که مى‌تواند اینگونه شاد و پرنشاط باشد قطعا مشکلات بسیارى را از سر گذرانده و گره‌هاى بسیارى را گشوده تا توانسته طلوع دوباره خورشید را به چشم ببیند.

ریچل از دوران سخت کودکى و نوجوانى‌اش به شما مى‌گوید. از پدرى کشیش که گرچه دکتراى فلسفه داشته اما نتوانسته به درستى براى آن‌ها پدرى کند. از برادرى مى‌گوید که خودکشى کرد و بنیان‌هاى خانواده که هر لحظه بیم فروپاشى آن مى‌رفت.

همانطور که مى‌بینید این یک زندگى آرام و به دور از دغدغه نیست. تلاطم دریاى خروشان زندگى مى‌توانست ریچل را با خود به درون آب ببرد ولى او خواست که دوباره به زندگى بازگردد و این بار خواستن توانستن بود. البته نه به بهایى اندک! او در کتابش تاکید مى‌کند که بارها زمین خورده و دوباره بلند شده، مى‌دانید چطور توانسته؟
پشت جلد کتاب خودت باش دختر آمده است:

تا به‌ حال این فکر به‌ سرتان زده که آن‌ قدرها هم که باید خوب نیستید؟ که به‌ اندازۀ‌ کافی لاغر نیستید؟ که مادر بدی هستید؟ آیا این فکر به سرتان زده که لیاقت‌تان همین‌ است که با شما بدرفتاری شود؟ که هیچ ارزشی ندارید و هرگز به ‌جایی نخواهی رسید؟

تمامی این‌ها دروغ است.

دروغ‌هایی که توسط جامعه، رسانه‌ها، خانواده‌هایمان، یا صادقانه بگویم، توسط خود شیطان ساخته شده و تداوم یافته‌اند. این دروغ‌ها برای اعتماد به‌ نفس و توانایی‌های ما خطرناک و ویرانگر هستند. بزرگ‌ترین گناه این دروغ‌ها این است که ا
عضو چت اورداپ
چت کردن با hanieh
hanieh از البرز ٢٧ آذر ٩٧


چت اورداپ


کافکا در ساحل یا کافکا در کرانه (海辺のカフカ, Umibe no Kafuka) رمانی است از نویسنده ژاپنی، هاروکی موراکامی که اولین بار در سال ۲۰۰۲ به ژاپنی و در سال ۲۰۰۵ به انگلیسی و در سال ۱۳۸۶ به فارسی منتشر شد. دو ترجمه فارسی از این کتاب به طور همزمان در سال ۱۳۸۶ منتشر شدند. ترجمه گیتا گرکانی توسط انتشارات نگاه با نام کافکا در ساحل و ترجمه مهدی غبرائی توسط انتشارات نیلوفر با نام کافکا در کرانه به چاپ رسیده‌اند.
رمان از دو خط داستانی مجزا اما مرتبط به هم تشکیل شده است. روایت به طور مداوم در میان این دو خط داستانی جلو و عقب می رود. نحوه‌ی روایت به طور مرتب عوض می‌شود. فصل‌های فرد، داستان کافکای ۱۵ ساله را روایت می‌کند که از خانه پدرش فرار می‌کند تا از نفرین ادیپی‌اش فرار کند و هم‌چنین مادر و خواهرش را پیدا کند. بعد از یک‌سری اتفاقات او پناهگاه آرامی می‌یابد، یک کتابخانه خصوصی در تاکاماتسو که از راه دور توسط خانم سائکیِ گوشه‌گیر و کتاب‌دار با استعداد و خوش‌برخورد، هوشیما، اداره می‌شود. او روزهایش را به خواندن ترجمه‌ی آزاد ریچارد فرانس برتون از کتاب هزارویک شب و مجموعه آثار ناتسومه ساسه‌کی می‌گذراند تا این که پلیس جستجویی را به دنبال او به منظور ارتباط با یک قتل وحشیانه آعاز می‌کند.

فصل های زوج، داستان ناکاتا است. او دارای توانایی‌های مرموز و غریبی است. او یک کار پاره‌وقت در سال های پیری‌اش پیدا کرده است: یافتن گربه‌ها.(قبل‌تر در کتاب وقایع‌نگاری پرنده کوکی موراکامی در بخشی از داستان، جستجوی گربه‌های گمشده وجود دارد). یک مورد از جستجو های ناکاتا به دنبال گربه‌های گمشده، او را از خانه‌اش دور می‌کند و وارد مسیری می‌کند که برای نخستین بار است که آن را طی می‌کند. او با یک راننده کامیون به اسم هوشینو همراه می‌شود که او را در ابتدا به عنوان مسافر سوار می‌کند اما در ادامه بسیار دل‌بسته پیرمرد می‌شود.
عضو چت اورداپ
چت کردن با hanieh
hanieh از البرز ٢٨ مهر ٩٧


چت اورداپچهار نوجوان… برانوین نیت ادی کوپر یک اتاق تنبیه… و زندگی‌ها برای همیشه تغییر می‌کنند. برکفست کلاب، میزبان دروغگوهای کوچولو و زیباست. یکی از ما دروغ می‌گوید پنج غریبه برای تنبیه وارد اتاقی می‌شوند… و تنها چهار نفر زنده از آن بیرون می‌آیند. هر کدام مظنون هستند و چیزی برای پنهان کردن دارند. سایمون به دلیل حملۀ آلرژی مرده است… درست است؟ براساس تحقیقات مرگ او حادثه نبوده است. این باعث می‌شود هر چهار نفرشان در قتل او مورد سوظن قرار بگیرند. هر شخص رازی دارد. درست است؟ مهم این است که تا کجا می‌خواهی رازهایت را حفظ کنی…
.
#معرفی_کتاب
#یکی_از_ما_دروغ_می_گوید
#کارن_ام_مک_منس
#فائزه_ابراهیمی
.
hanieh ١٨ آذر ٩٧

ابجی

الناز33 ٢٨ مهر ٩٧

عضو چت اورداپ
چت کردن با hanieh
hanieh از البرز ١٩ مهر ٩٧


چت اورداپ


ﺯﻧﺪﮔﯽ ﻣﯿﮑﻨﺪ ﺩﯾﻮﺍﻧﻪ ﺍﺳﺖ ﯾﻌﻨﯽﺍﺷﺨﺎﺻﯽ ﮐﻪ ﺑﺎ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ ﻓﺮﻕ ﺩﺍﺭﻧﺪ.
.
#ورونیکا_تصمیم_میگیرد_بمیرد
.
ﻣﯿ ﺨﻮﺍﻫﻢ ﻫﻤﭽﻨﺎﻥ ﺩﯾﻮﺍﻧﻪ ﺑﻤﺎﻧﻢ ﻭ ﺑﻪ ﺩﯾﻮﺍﻧﮕﯽ ﺍﺩﺍﻣﻪ ﺑﺪﻫﻢ ﻭ ﻣﻄﺎﺑﻖ ﺭﻭﯾﺎﻫﺎﯾﻢ ﺯﻧﺪﮔﯽﮐﻨﻢ ﻧﻤﯿﺨﻮﺍﻫﻢ آنطور ﺯﻧﺪﮔﯽ ﮐﻨﻢ ﮐﻪ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ ﻣﯿﺨﻮﺍﻫﻨﺪ.
.
#پائولو_کوئیلو
.
ﺍﮔﺮ ﺧﺪﺍ ﻭﺟﻮﺩ ﺩﺍﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﺪ ﺑﺪﻭﻥ ﺷﮏ ﺩﺭ ﻣﻮﺭﺩ ﻣﻮﺟﻮﺩﺍﺗﯽ ﮐﻪ ﺗﺼﻤﯿﻢ ﻣﯿ ﮕﯿﺮﻧﺪ ﺍﯾﻦ ﺯﻣﯿﻦ ﺭﺍ ﺯﻭﺩﺗﺮ ﺗﺮﮎ ﮐﻨﻨﺪ. ﺑﺨﺸﻨﺪﻩ ﺧﻮﺍﻫﺪ ﺑﻮﺩ ﻭ ﺷﺎﯾﺪ ﺣﺘﯽ ﺍﺯ ﺍﯾﻦ ﮐﻪ ﻣﺎ ﺭﺍ ﻭﺍﺩﺍﺭ ﮐﺮﺩﻩ
ﻭﻗﺘﻤﺎﻥ ﺭﺍ ﺁﻧﺠﺎ ﺑﮕﺬﺭﺍﻧﯿﻢ. ﻣﻌﺬﺭﺕ ﺑﺨﻮﺍﻫﺪ!!.
.
او می دانست که به زودی خواهد مرد: چرا می بایست بترسد؟ این ترس هیچ کمکی به او نمی کرد ومانع از بروز سکته قلبی کشنده نمی شد. بهتربود ازروزها و ساعت هایی که برایش مانده بود استفاده کند تاکارهایی را که هیچ وقت نکرده بود انجام دهد.
.
hanieh ١٨ آذر ٩٧

asal24.0afshin0..سارا 890..الناز33

asal24 ٢٩ مهر ٩٧

0afshin0 ٢٩ مهر ٩٧

بسیار زیبا

سارا 890 ٢٨ مهر ٩٧

الناز33 ٢٨ مهر ٩٧

hanieh ٢٨ مهر ٩٧

عضو چت اورداپ
چت کردن با hanieh
hanieh از البرز ١٨ آذر ٩٧


چت اورداپ

انتشارات میلکان منتشر کرد:
از تاریکی درونت بترس ...
برای جان، جنازه چیز عجیبی نیست. در واقع جان جنازه ها را دوست دارد. چرا؟ چون آن ها از او انتظار همدردی ندارند و به آن نیازی هم ندارند. آخر، همدردی حسی است که جان نمی تواند از خود بروز بدهد. شاید همین باعث می شود برایش عین روز روشن باشد که جنازه ای که پلیس به تازگی پشت خشک شویی پیدا کرده است، با بقیه ی جنازه ها فرق دارد، و شاید همین باعث می شود بداند این فرق چه اهمیتی دارد.
جان وین کلیور خطرناک است و این را خودش هم می داند. او تمام عمرش را صرف این کرده است که استعدادهایش شکوفا نشوند.
حالا برای اولین بار باید با خطری به جز خودش روبه رو شود؛ خطری مهارناپذیر، خطری برای همه ی چیزها و کسانی که اگر می توانست، دوست شان می داشت.
اولین رمان دن ولز، شما را شب ها بیدار نگه خواهد داشت
عضو چت اورداپ
ایجاد کننده

کشته شدن در راه خدا ، شهید یعنی حاضر و ناظر وگواه کسی که به خاطر فرمان خدا جهاد می کند و کشته می شود ، زنده جاوید است . شهادت ، مقامی بسیار بالا و ارجمند است و در قرآن از کشتگان راه خدا و دین به عنوان زندگان یاد شده است.

ضرب المثل

خاک مرده پاشیده اند ( کنایه از سکوت مطلق )

مسابقه
برای شرکت در مسابقه، شماره شما باید در سیستم ثبت شود

سوال شماره 6411 تأیید کننده: اسماعیل3210
نابغه شرق لقب کیست؟
(1) محمدبن موسی خوارزمی
(2) اقلیدس
(3) بوعلی سینا
(4) بطلمیوس
پاسخ صحیح را به صورت
شماره سوال:پاسخ صحیح
به شماره 5000 2853 080 909 پیامک کنید.
مثال: از چپ به راست بخوانید 6411:2
هر روز یک نفر از کسانی که پاسخ صحیح داده باشند به قید قرعه، عضو ویژه اورداپ خواهند شد.
در صورت ویژه بودن امتیاز آن به شما اضافه خواهد شد.

صفحات ایجاد شده توسط اعضا