جناب سرهنگ

وطن با حضور نوابغ زندگی می کند و با خون شهدا زنده می ماند.

چت کردن با جناب سرهنگ
جناب سرهنگ از تهران ١۶ خرداد ٩٨
مجازات تهدید به انتشار تصاویر خصوصی اشخاص
اگه کسی قصد به انجام انتشار عکس شخصی شما دارد:


چت اورداپ


۱- ماده ۶۶۹ قانون مجازات اسلامی : هر گاه کسی دیگری را به هر نحو تهدید به قتل یا ضررهای نفسی یا شرفی یا مالی یا به افشای سری نسبت به خود یا بستگان او نماید، اعم از این که به این واسطه تقاضای وجه یا مال یا تقاضای انجام امر یا ترک فعلی را نموده یا ننموده باشد ؛ به مجازات شلاق تا ۷۴ ضربه یا زندان از دو ماه تا دو سال محکوم خواهد شد.
در این ماده عمل تهدید به طور کلی جرم انگاری شده است؛ در این ماده می توان تهدید به انتشار تصاویر را از مصادیق عبارت (افشای سری نسبت به خود یا بستگان او)دانست.
۲-طبق ماده ۱۶ قانون جرایم رایانه ای: هرکس به وسیله سیستم‌های رایانه‌ای یا مخابراتی، فیلم یا صوت یا تصویر دیگران را تغییر دهد یا تحریف کند و آن را منتشر یا با علم به تغییر یا تحریف منتشر کند، به نحوی که عرفاً موجب هتک حیثیت او شود، به حبس از ۹۱ روز تا ۲ سال، یا جزای نقدی از ۵ تا ۴۰ میلیون ریال یا هر دو مجازات محکوم خواهد شد.

۳-همچنین در ماده ۱۷ این قانون آمده است: هرکس به وسیله سیستم‌های رایانه‌ای یا مخابراتی صوت یا تصویر یا فیلم خصوصی یا خانوادگی یا اسرار دیگری را بدون رضایت او منتشر کند یا در دسترس دیگران قرار دهد، به نحوی که منجر به ضرر یا عرفاً موجب هتک حیثیت او شود، به حبس از ۹۱ روز تا ۲ سال یا جزای نقدی از ۵ تا ۴۰ میلیون ریال یا هر دو مجازات محکوم خواهد شد.

نکته ی آخر:
عواقب تهدید ها بعضا ناخوشایند بوده و منتهی به تجاوز و آبرو ریزی و لطمه به حیثیت و آبروی افراد می شود ؛ لذا مردم نباید از کسانی که آن ها را تهدید می کنند اطاعت کرده و وجه و مال و یا خواسته اش را برآورده کنند ؛ زیرا که اگر گزارش ندهند و شکایت نشود جرات مجرمان بیشتر شده و آن ها را بیشتر در منجلاب میکشانند و همچنین موجب قربانی شدن دیگر افراد هم می شوند.
girl-kord ٢٣ خرداد ٩٨

......

asal24 ٢٣ خرداد ٩٨

علیرضا99 ١۶ خرداد ٩٨

عضو چت اورداپ
چت کردن با جناب سرهنگ
جناب سرهنگ از تهران ١۶ خرداد ٩٨


چت اورداپ


اگر کسی از متن چت‌ها و عکس‌های شما اسکرین‌شات گرفت و شما را تهدید کرد که محتوای چتها را افشا می کند!
بدانید که مطابق قانون افشای اطلاعات‌ِ خصوصی، جرم است.


چت اورداپ

سوگند ١۶ خرداد ٩٨

زهرا

*زهرا* ١۶ خرداد ٩٨

بالاخره آدم نباید مدرک داشته باشه از خودش دفاع کنه؟

_ارسلان_ ١۶ خرداد ٩٨

پسرا یاد بگیریم دیگه دختریو چون نخاستتمون رو تهدید نکنیم

عضو چت اورداپ
چت کردن با جناب سرهنگ
جناب سرهنگ از تهران ١۶ خرداد ٩٨
لطفا پست را بخوانید:


چت اورداپ


براساس قانون مجازات اسلامی و قانون جرایم رایانه‌ای، تهدید، ایجاد هراس برای اخاذی مالی و یا کام‌جویی‌های غیراخلاقی در موبایل و یا شبکه‌های اجتماعی قابل‌پیگیری حقوقی است.
اگر کسی شما را در نرم افزارهای شبکه اجتماعی یا تلفن‌همراه یا ایمیل تهدید کرد، باید بدانید تمام این محتواها در دادگاه به عنوان دلیل از شما و علیه شخص تهدیدکننده پذیرفته خواهند شد.
دادگاه، با مکانیسم مشخصی که توسط کارشناسان حوزه فناوری اجرا خواهد شد، صحت مدارک شما را بررسی کرده و در صورت تأیید، ملاک و مبنای صدور حکم قرار خواهد گرفت.
پس اگر از جانب کسی با تهدیدی در شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی مواجه شدید، می‌توانید از طریق دادسرا اقدام کرده یا از طریق سایت پلیس فتا موضوع را پیگیری کنید.
در این راستا به انجام عملی که ممکن است موجب ضرر آبرویی یا شرافتی یا افشای اسرار خانوادگی شود، خواه تهدیدکننده به این واسطه، تقاضای مال به قصد اخاذی کرده یا نکرده باشد، جرم مستقلی است که بر اساس ماده 669 قانون‌مجازات‌اسلامی تا هفتاد و چهار ضربه‌ شلاق و یا تا دوسال حبس برای آن در نظرگرفته‌ شده‌ است.
بنابراین همین‌که کسی شما را تهدید به افشای اطلاعات خصوصی (شامل عکسها، متن چتها، صدای ضبط‌شده، فیلم و...) کرده باشد، حتی اگر هرگز آن عمل را انجام ندهد (که در اکثریت مواقع این تهدیدات هرگز عملی نمی‌شوند)، ارتکاب جرم «تهدید» از سوی او قطعی و برای شما قابل شکایت و پیگیری است.
بهناام ١۶ خرداد ٩٨

زد موافقم دیدم منم این مواردو

zed1313 ١۶ خرداد ٩٨

متاسفانه قانون خیلی جاها خلا و راه در رو داره ، تجربه ای که دادگاه دارم اینه از این موارد بجایی نخواهی رسید و اینکه حتی تجاوز هم اخرش ازدواج اجباری میشه تهدید ...

**پسرکوهستان** ١۶ خرداد ٩٨

فاطمه 1381 ١۶ خرداد ٩٨

سلام خدمت شما جناب سرهنگ..عیدبرشما مبارک باد...خیلی مطلب مفید وقابل توجه ای بود ..خیلی ممنون از شما..

sorosh021 ١۶ خرداد ٩٨

اورداپ ١۶ خرداد ٩٨

ممنون از شما بخاطر اطلاع رسانی

عضو چت اورداپ
چت کردن با جناب سرهنگ
جناب سرهنگ از تهران ٣ ارديبهشت ٩٨


چت اورداپ


یاد بگیریم که کارمان را جدی و خودمان را شوخی بگیریم.
یاد بگیریم که التیام زخم روح به اندازه ی زخم جسم مهم است.
یاد بگیریم که زمان میگذرد چه خوش بین باشیم چه نباشیم.
یاد بگیریم که آدمی همان چیزی را باور میکند که پیوسته به خود میگوید.
یاد بگیریم واقعیت چیزی است که هست نه چیزی که ما دوست داریم.
یاد بگیریم که ناتوانی از ماست نه از قدرت مسئله ای که فراروی ما قرار دارد.
یاد بگیریم که حضورمان پیوسته تغییر مثبتی در زندگی دیگران ایجاد کند حتی با یک سلام صمیمانه.
یاد بگیریم که هرچی اعمال و رفتار کسی ناخوشایندتر باشد به عشق بیشتری نیاز دارد.
الناز33 ١١ خرداد ٩٨

یاد بگیریم که حضورمان پیوسته تغییر مثبتی در زندگی دیگران ایجاد کند حتی با یک سلام صمیمانه

جناب سرهنگ ١٣ ارديبهشت ٩٨

جناب علیرضا سرکارخانم پینار

pinar90 ١٣ ارديبهشت ٩٨

گل گل گل

علیرضا99 ١٣ ارديبهشت ٩٨

عضو چت اورداپ
چت کردن با جناب سرهنگ
جناب سرهنگ از تهران ٢۵ دي ٩٧


چت اورداپ


امنیت مرورگرهای وب:کاربران در سنین مختلف دارای نیازمندی‌هایی خاص در بستر اینترنت هستند که مجاب به استفاده از مرورگر بوده اما بدون رعایت نکات امنیتی ممکن است خطراتی را پیش‌رو داشته باشند.بنابراین لازم است همواره مرورگر خود را به روز نگاه دارید، از مرورگرهای شناخته‌شده استفاده کنید، تا حد ممکن کلمه‌های عبور را ذخیره نکنید، خصوصا در اماکن عمومی که می‌تواند در اختیار دیگران قرار گیرد، نرم‌افزارهای تبلیغاتی را روی سیستم خود نصب نکنید و از تایید درخواست‌های ناشناس در مرورگرهای وب خودداری کنید.
امنیت پست الکترونیک:اطلاعاتی که در یک پست الکترونیکی ارسال می‌شود، ممکن است دارای ارزش زیادی باشد که شاید آن را به یک هدف برای هکرها تبدیل کند. زمانی که از پست الکترونیک استفاده می‌کنید لازم است از توصیه‌هایی استفاده کنید.از جمله اینکه در ارسال پیام به صورت گروهی مراقب باشید اطلاعات را به چه افرادی ارسال می‌کنید، جهت امنیت بهتر ایمیل، از یک آنتی‌ویروس به‌روز و معتبر استفاده کنید، همچنین ایمیل‌های حساس و حاوی اطلاعات مهم خود را از طریق اینترنت‌های رایگان و یا عمومی بررسی نکنید، ایمیل‌های هرزه (اسپم) که منبع معتبری ندارد را باز نکنید، زیرا می‌تواند حاوی بدافزار باشد.
امنیت پیام‌رسان‌ها:در دنیای امروز بسیاری از فعالیت‌های روزانه ما از طریق پیام‌رسان‌های اینترنتی صورت می‌گیرد و گاهی شاهدیم که بسیاری از کاربران بدون رعایت نکات امنیتی اقدام به ارسال مطالب محرمانه می‌کنند.به همین دلیل لازم است همواره از بروزترین نرم‌افزارهای پیام‌رسان استفاده کنید، تصویر پروفایل خود را به گونه‌ای انتخاب کنید که دیگران فرصت سوءاستفاده از آن را پیدا نکنند، در پیام‌رسان‌ها رمز عبور و شماره کارت‌های بانکی را به شماره‌های ناشناس ارسال نکنید و از آنجایی که مطالب منتشرشده در شبکه‌های اجتماعی به هیچ نحوی قابل بازگشت نیستند، باید مراقب باشید که چه مطالبی را بارگذاری می‌کنید.
حفاظت از اطلاعات:هر فردی در زندگی شخصی خود دارای اسرار محرمانه و منحصر به فرد است. کاربران باید بدانند که اطلاعات در صورت ورود به اینترنت از دسترس آنها خارج شده، از این‌رو هر کاربر برای حفظ اطلاعات شخصی خود باید نکاتی را رعایت کنند.همانطور که برای امحاء کاغذهای حاوی اطلاعات محرمانه، آنها را به دستگاه‌های خرد کن می‌ریزیم، اطلاعات رایانه‌ای حساب را با نرم‌افزارهای امحاء از بین ببرید، در خریدهای اینترنتی از فروشگاه‌های دارای نماد الکترونیک خرید کنید، از انتشار اطلاعات محرمانه و مهم در شبکه‌های اجتماعی حتی برای افراد با درجه اعتبار بالا خودداری کنید. از آنجایی که جاسوس‌افزارها، در رایانه‌ها به دنبال اطلاعات حساس می‌گردند؛ نرم‌افزارهای امنیتی را برای کاهش آسیب به کار گیرید.
جناب سرهنگ ٢٨ فروردين ٩٨

جناب محمد رضا

محمدرضاا ٢۶ فروردين ٩٨

جناب سرهنگ ٢۶ فروردين ٩٨

سرکارخانم سپیده

3پیده ٢۶ فروردين ٩٨

جناب سرهنگ ٢۶ فروردين ٩٨

سرکارخانم ساناز سرکارخانم دختر کُرد سرکارخانم آزاده اطلاعاتِ مهمی بود به هرحال اختیار به خودتونه که بخونید

آزاده هستم ٢۵ فروردين ٩٨

طولانی بود نخوندم ولی بنظرم قشنگ باشع خخخخ

عضو چت اورداپ
جناب سرهنگ
جناب سرهنگ
چت اورداپ
وطن با حضور نوابغ زندگی می کند و با خون شهدا زنده می ماند.
تاریخ عضویت: 26 آذر 97
تولد: 31 فروردين
محل زندگی:تهران
جنسیت:آقا، مجرد
تحصیلات:، مشغول به کار
عضو تأیید شده
جناب سرهنگ
آخرین حضور: 16 خرداد 98
مزایای فضای مجازی
معایب فضای مجازی
موزیک مورد علاقه جناب سرهنگ


تشکر و قدردانی رسمی جناب سرهنگ

تاکنون هیچ قدردانی به نام ایشان نشده

تصاویر ارسال شده جناب سرهنگ