psy hamyar

کار گروه مطالعات روان شناسی همیار: ( شاخه زوجین و سلامت روان خانواده ) مرجع مقالات و باز نشر اهم مطالب دنیای روان شناسی و مشاوره.

چت کردن با psy hamyar
درود عزیزان همراه و همیار همیشگی :

زمانی که اهداف‌ تان را می‌نویسید، از مغزتان انواع مطالب جدید، عقاید انرژی‌ زا و طرح‌ های مختلف تراوش خواهد کرد. اینها خبرهای خوبی هستند، اما اگر آنها را ضبط یا مرور نکنید، بهترین نقشه‌ ها و طرح‌ های شما به دست فراموشی سپرده خواهند شد.
-------
گزیده ای از اثر : بنویس تا اتفاق بیفتد... هنریت کلاوسر
psy hamyar ١٧ آذر ٩٨

مممنون موفق و موید باشید دوستان یا حق

دنیا000001 ١٧ آذر ٩٨

چه جالب

الناز33 ١٧ آذر ٩٨

جالب بود

عضو چت اورداپ
چت کردن با psy hamyar
درود مروری در مطلب گذشته کارگروه مبنی بر فایلهای نیمه باز ذهنی و... در اندیکس اورداپ مجدد تاکید میشود که یکی از دلایل تشویش و ناآرامی بزرگسالان وجود انبوهی از کارهای ناتمام است.

تحقیقات متعددی نشان می‌دهد تمام کردن کارهای نیمه تمام ، موجب احساس نشاط و آرامش روانی می شود
بنابراین سعی کنید قبل از شروع فعالیت های جدید ، با برنامه‌ریزی و مدیریت زمان کارهای نصفه و نیمه گذشته را به اتمام برسانید.

اکنون در پایان روز هنگام خواب افکارتان را روی یک صفحه ی سفید از یک دفترچه ی یادداشت بنویسید، نوشتن اهداف و افکار چند مزیت دارد:

اول اینکه افکار خود را از ذهن به کاغذ میسپارید
دوم اینکه افکار نظم و ترتیب پیدا میکنند
سوم شاید در مقابل هرکدام راه حلی یا چاره ای بنویسید
چهارم فراموش نخواهندشد.
الناز33 ١٧ آذر ٩٨

راس میگه ..ادم ناخوداگاه وقتی کارای نصفه رو ب اتمام میرسونه ی آخیش خاصی میگه.. مخصوصا اگه کارِ مونده از خیلی وقت پیش باشه

psy hamyar ١۶ آذر ٩٨

زنده باشید

girl-kord ١۶ آذر ٩٨

..............

عضو چت اورداپ
چت کردن با psy hamyar
منفی به قضیه نگاه نکنیم /:
----------------------
از آنجا که ما قدرت خواندن افکار دیگران را نداریم، بنابراین سخت است که پاسخ چرایی کاری که دیگران انجام می دهند را متوجه شویم اینکه از رفتارهای عجیب مردم برداشت های بدی داشته باشیم و فکر کنیم از روی قصد و نیت بد آن کار خاص را انجام داده اند، فقط ناراحتی های زندگی را بیشتر می کند
بنابراین، برای آسودگی خاطر بیشتر و رها شدن از فازهای منفی بهتر است همیشه برداشت خوبی از کارهای دیگران داشته باشیم و منفی به قضیه نگاه نکنیم. /:
الناز33 ١٧ آذر ٩٨

عضو چت اورداپ
چت کردن با psy hamyar

واکنشی هستیم یا کنشی؟این‌جور جمله‌ها را چقدر شنیده‌ایم:

----------
حالم خوب بودهااا، این خبر رو تو اینترنت خوندم اصلاً اعصابم به هم ریخت حالم خوب بودها، اما رئیسم یه چیزی گفت گند زد به روز من
حاالم خوب بودها، امروز مغازه‌ام فروش خوبی نداشت، اعصاب ندارم.

به این دسته آدم‌ها در جامعه‌شناسی اصطلاحاً "واکنش گرا " می‌گویند که من ساده‌اش کردم و نوشتم واکنشی
این‌ها ریموت کنترلشان دست همه هست غیر از خودشان، کنترلشان دست ترافیک، یک آدم بی‌ادب؛ بالا و پایین رفتن درامد و ... هست

اما "کنشی‌ها" کنترلشان دست خودشان است. بیشتر از هر چیزی کنترل افکارشان و کنترل واکنش‌هایشان، دست خودشان است. خودشان تصمیم می‌گیرند که اعصابشان به هم بریزد یا نه؟

خودشان تعیین می‌کنند، اگر به ترافیک برمی‌خورند، بگذارند ترافیک روی اعصابشان رژه برود و حالشان را مرتب بد و بدتر کند یا اینکه دکمه تعویض کانال فکری‌شان را بزنند و به اهدافشان فکر کنند، یه یک خاطره خوشایند فکر کنند، به لذت‌های کوچک و بزرگ زندگی‌شان فکر کنند؟

این‌ها دارای یک فلسفه درونی هستند که تعیین‌کننده واکنش‌هایشان است، نه رفتار دیگران، باعث‌وبانی واکنش آن‌ها شود. یعنی کنش‌ها و واکنش‌هایشان سنجیده و با تفکر بیرون می‌ریزد و من شیفته آدم‌های "کنشی " هستم.
شما چطور فکر می‌ کنيد؟ /:
دنیا000001 ١۶ آذر ٩٨

نمیدونم

psy hamyar ١۶ آذر ٩٨

سحر1992 ١۶ آذر ٩٨

منم مثل لنازم

الناز33 ١۶ آذر ٩٨

فک کنم کنشی باشم.. اگه نبوده باشم هم از این ببعد دوس دارم کنشی باشم

عضو چت اورداپ
چت کردن با psy hamyar
بسياري از ما شرايط بد شناخته شده را به شرايط خوب ناشناخته ترجيح مي دهيم .
------------------------
اين يکي از ان ترس هاي طبيعي انسان است که از کودکي با مساله تازه و موضوع تازه و ادم تازه مساله دارد .مگر اينکه بعدا به دليل سلامت رواني اتفاقا بدنبال تفاوت ها و اختلاف ها باشد و نه شباهت ها و مانند گرايي ها .

ما وقتي که در منطقه اي نسبتا ارام و راحتي هستيم ، بر هم زدن اين تعادل را دوست نداريم . ترجيح مي دهيم که با شرايط کمتر بسازيم براي اينکه ما را با نگراني و اضطراب همراه نکند .

اما ماجراي انسان دنياي امروز اين است که بايد به دنبال چالش و مبارزه برود . براي اينکه مطالعات علمي نشان مي دهد که اگر انسان کوشش نکند ، اگر اين ماهيچه ها و عضلات را بکار نيندازد ، ضعيفتر و ضعيفتر مي شود و درد بيشتري را بايد تحمل کند و زودتر مي ميرد .

طبيعت به من و شما نمي گويد که با راحت و استراحت زندگي کنيد ، همانطور که يک دانه کوشش خود را مي کند که به درخت تبديل بشود و ميوه بدهد ، من و شما هم قرار است که در مسير رشد قرار بگيريم .

معلوم است که مسير رشد با خودش ضرر و خطر دارد و ريسک هايي را بايد پذيرفت و اين ها واقعيت زندگي هستند .
boghz eshgh ١۶ آذر ٩٨

الناز33 ١۶ آذر ٩٨

چنار ٣ آذر ٩٨

من این پشتکار تورو مثل سادگی پینوکیو دوست دارم.

*yasamin* ٣ آذر ٩٨

karegar ٣ آذر ٩٨

تشکر

عضو چت اورداپ
چت کردن با psy hamyar
درود همراهان عزیز وقت بخیر در مورد فایلهای باز و نیمه باز و مشلغه ذهنی مطالبی داشتیم بر حسب سوالی و یادآوری مجدداین موضوع بطور خلاصه:

در نظر بگیرید وقتی می‌خواهید راجع به چیزی فکر نکنید ولی نمیتوانید

خب دلیلش این است که پرونده ی آن موضوع را به درستی در ذهنتان نبسته‌اید !آن را به درستی ارزیابی نکرده‌ و تجزیه و تحلیل نکرده‌اید. تکلیف خوب و بد و اشتباه و خطا را در آن مشخص نکرده‌اید... یعنی مثل پرونده‌ دادگاهی است که باز است و تکلیف طرفین هنوز معلوم نیست.

به عنوان مثال در ارتباط با رابطه باید آن را بشکافید که چگونه آغاز شد؟ چرا بیخودی یا باخودی ادامه پیدا کرد؟ چه عواملی موجب بهتر شدن یا بدتر شدن آن شد؟ اشتباه‌ها کجا بودند؟
و اینکه هر کسی‌، کجا و چه اشتباهی کرد؟

>>> درنهایت:
"چگونه با این موضوع باید برخورد کنم ؟"
مثلا اگر حرفتان این است که "چرا او با من چنین کرد؟" پاسخی وجود ندارد! چرا که سؤالی را باز کرده‌اید که چه بسا نه شما و نه آن شخص هم پاسخ‌اش را نمی‌دانید.پس چون سؤال بیخودی را طرح کرده‌اید، منتظر پاسخی هستید که اصلا وجود ندارد.

>>> در نتیجه موضوع در ذهن شما می‌ماند و چون در صحنه ذهن حاضر است، به این دلیل در فکرتان هم همیشه حاضر است!
psy hamyar ١٢ آذر ٩٨

الناز33 ١١ آذر ٩٨

psy hamyar ٣ آذر ٩٨

*yasamin* ٣ آذر ٩٨

چنار ٣ آذر ٩٨

عضو چت اورداپ
چت کردن با psy hamyar
درود در ادامه مطالب سلامت روان و سیاستهای رفتاری زوجین کارگروه همیار:
-----------
>> مشاجره به‌جای گفتگو

پرخاشگری و فریاد زدن و جیغ کشیدن در حل مشکل یا اختلاف نظرها به شما و همسرتان کمکی نمی‌کند. گفتگوی آرام و منطقی شما را به پیش خواهد برد. اگر هنگام مجادله با همسرتان، نتوانید خودتان را کنترل کنید، زندگی تان را به مخاطره می‌اندازید. پس هر کاری را که شامل این موارد است از استراحت در میانه بحث تا طلب کمک به وسیله روش‌های درمانی انجام دهید.
--------------
>> کوتاه بودن افق دید

هیچ‌کس دوست ندارد درباره مسایل سنگینی مثل کنترل مسایل مالی، راه‌های ممکن در صورت بچه‌دار نشدن، نحوه آمادگی برای اتفاقات پیش‌بینی نشده‌ای مثل مرگ، بحث کند. با این حال اکنون که متاهل شده‌اید، چاره‌ای جز صحبت درباره این موضوعات ندارید. ازدواج شما به این مسایل وابسته است. عاقل باشید و در مورد تمامی این مسایل با همسر خود صحبت کنید. در صورت لزوم با دیگران مشاوره داشته باشید اما این مسایل را نادیده نگیرید. زندگی، تنها تفریح و مهمانی و خوشی نیست. درخود توانایی پذیرش مشکلات بزرگ‌تر را داشته باشید.
----------
>> دعواهای بیهوده
هر انسان متاهلی با همسر خود بر سر مسایلی بحث می‌کند، از باز گذاشتن سر خمیردندان تا آویزان کردن لباس روی دستگیره در که در نظر دیگران بی معنی است. بحث‌های خود را برای مسایل مهم‌تری نگه دارید. و تفاوت های انسانی را بپذیرید .این دلخوری‌ها را به حال خود بگذارید. به راستی اگر تنها اشتباه همسر شما انداختن جوراب‌های کثیف روی زمین است، باید خودتان را خوش‌شانس بدانید
الناز33 ١١ آذر ٩٨

عضو چت اورداپ
چت کردن با psy hamyar
انجام 9 کاری که هر روز انجام می دهیم و اشتباه است! /:

1. تلاش برای خشنود کردن همه اطرافیان در حال و آینده!
2. زندگی در گذشته و یادآوری دایم خاطرات بد!
3. بیش از حد راجع به همه چیز فکر کردن و دامن زدن به افکار!
4. بهانه تراشی کردن برای دوری کردن از شروع کارها!
5. نیازهای خود را در آخر همه چیز و همه کس قرار دادن!
6. به دنبال بی عیب و نقص بودن و به خود سخت گرفتن!
7. ترس از تغییر در هر موقعیت شغلی، خانوادگی، تحصیلی!
8. سرکوب کردن خود و اراده خود!
9. توضیح و توجیه خود در مواقعی که از انجام کارها اجتناب می کنیم!
الناز33 ٧ آذر ٩٨

مخصوصا 4

girl-kord ٧ آذر ٩٨

درسته ...............

عضو چت اورداپ
چت کردن با psy hamyar
کسی که به این بلوغ رسیده باشد می تواند احساساتش را کنترل، ابراز و مدیریت کند. کجا باید بخندم، کجا باید گریه کنم، کجا باید داد بزنم، کجا باید اشک بریزم، می تواند در شرایط حاد و بحرانی خودش را کنترل کند و به هم نریزد.

کسی که به بلوغ عاطفی رسیده است در اکثر موارد می تواند خطای دیگران را نادیده بگیرد. نه اینکه با هر خطایی برخورد تند و خصمانه بکند. کسی که به این بلوغ رسیده است در برخوردهایش انعطاف پذیر است و تحمل شنیدن انتقاد را دارد.

تذکرات و حرفهای منطقی دیگران را با جان و دل می پذیردو در شکستها و ناکامی ها خودش را نمی بازد و دست و پایش را گم نمی کند و حس فداکاری در او به وضوح دیده می شود. و در بروز احساساتش خیلی آدم بازی است. لذت می برید از اینکه او مدام به شما بیان و ابراز احساس می کند.

کسی که بلوغ عاطفی نرسیده باشد مثل سنگ می ماند و دچار انجماد عاطفی است و باید عشق را از او گدایی کنید.
----------
>> با کسی که به بلوغ عاطفی نرسیده ازدواج نکنید.
psy hamyar ۵ آذر ٩٨

تقدیم دوستان عزیز

لیلیوم ۵ آذر ٩٨

آیت ۵ آذر ٩٨

الناز33 ۵ آذر ٩٨

ازدواج چیه.. اصلا دوستی هم نکنید چون مثل اون میشین

عضو چت اورداپ
چت کردن با psy hamyar
بایستی اهداف خودمان را روشن کنیم
-----------------------------
اولین و مهمترین نکته، جایگاه کنونی و جایگاه ایده‌ آل خود را به روشنی مشخص نمائید. عدم موفقیت در برنامه‌ ریزی، منجر به شکست برنامه‌ ها می‌ شود.
برای روشن نمودن مسیر خود، باید همه چیز را یادداشت کنیم. گفته می‌ شود، افرادی که اهداف خود را می‌ نویسند، احتمال اینکه به اهداف خود دست یابند، ۶۰٪ بیشتر از دیگران است. همچنین، نصیحت مهم دیگر آن است که لیستی از کارهایی که نباید انجام دهیم، تهیه کنیم. کارهایی که هنجارهای زندگی ماست، جایگاه امروز ما را مشخص می‌ کند.

مانند هر چیزی، اولین گام برای تغییر، پذیرش و شناخت مسیرهای اشتباه است. تمام آنچه را که نباید انجام دهیم را بنویسیم. نوشتن آنها در زندگی بیشتر از لیست کارهایی که باید انجام شود، کمک خواهد کرد.
-----------------------
ما بیش از این قادر به تغییر یک موقعیت نیستیم، چالش ما تغییر خودمان است
*زهرا* ۴ آذر ٩٨

فاطمه 1381 ۴ آذر ٩٨

سلام/ممنون برادر محمد عزیز/خیلی هم عالی ......

psy hamyar ۴ آذر ٩٨

الناز33 ۴ آذر ٩٨

عضو چت اورداپ
چت کردن با psy hamyar
تنها راه تغییرِ ارزش‌هایمان این است که تجربه‌های متضاد با آن ارزش‌ها داشته باشیم. البته هرگونه تلاش برای رهایی از این ارزش‌ها از طریق تجربه‌های جدید یا متضاد، ناگزیر با درد و ناراحتی همراه خواهد بود. برای همین است که چیزی به اسم "تغییرِ بدون درد" و "رشدِ بدون ناراحتی" وجود ندارد.
psy hamyar ٢ آذر ٩٨

الناز33 ٢ آذر ٩٨

برای رسیدن به هر هدفی باید زحمت کشید.. هدف میتونه تغییر هم باشه

عضو چت اورداپ
چت کردن با psy hamyar
مهمترین مشکلات ارتباطی زوجین ( برونگرا و درونگرا )
-----------------
زوجینی ﮐﻪ ﯾﮑﯽ از آﻧﮫﺎ ﺑﺮوﻧﮕﺮا و دﯾﮕﺮی دروﻧﮕﺮاﺳﺖ، چهار مشکل ارتباطی ﺧﻮاھﻨﺪ داﺷﺖ:

ﺗﻔﺎوت در ﺗﻔﺮﯾﺢ ھﺎ:

ﯾﮑﯽ از طﺮﻓﯿﻦ ﺑﻪ ﻣﮫﻤﺎﻧﯽ ھﺎی ﺷﻠﻮغ ﻋﻼﻗﻪ دارد وﻟﯽ دﯾﮕﺮی ﻋﻼﻗﻪ ﻣﻨﺪاست در یک محیط آرام و با یک دوست صمیمی خوش گذرانی کند. ﻣﮑﺎن ھﺎی ﺗﻔﺮﯾﺤﯽ ﻣﻮرد ﻋﻼﻗﻪ اﯾﻦ دو ﮐﺎﻣﻼ ﻣﺘﻔﺎوت اﺳﺖ.

ﺷﯿﻮه ﺑﯿﺎن اﺣﺴﺎﺳﺎت:

دروﻧﮕﺮا ﻣﻤﮑﻦ اﺳﺖ ﮐﻤﯽ در ﺑﯿﺎن اﺣﺴﺎﺳﺎﺗﺶ ﻣﺸﮑﻞ داﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﺪ در ﺣﺎﻟﯽ ﮐﻪ ﯾﮏ ﻓﺮد ﺑﺮوﻧﮕﺮا درﺑﺎره ھﻤﻪ ﭼﯿﺰ راﺣﺖ ﺻﺤﺒﺖ ﻣﯽ ﮐﻨﺪ.

ﺷﯿﻮه ارﺗﺒﺎطﯽ:

فرد برونگرا ﺗﻤﺎم اﺗﻔﺎق ھﺎﯾﯽ ﮐﻪ در طﻮل روز اﻓﺘﺎده را ﺑﺮای همسرش تعریف می ﮐﻨﺪ، ﻣﻮﺳﯿﻘﯽ ﮔﻮش می دھﺪ ﯾﺎ ﺻﺪای ﺗﻠﻮﯾﺰﯾﻮن را ﺑﺎﻻ می برد ولی یک دروﻧﮕﺮا ﺗﺮﺟﯿﺢ ﻣﯽ دھﺪ ﺑﺎ ورود ﺑﻪ ﺧﺎﻧﻪ ﺑﻪ اﺳﺘﺮاﺣﺖ ﺑﭙﺮدازد، ﮐﻤﺘﺮ ﺻﺤﺒﺖ ﮐﻨﺪ و ھﺮ وﻗﺖ ﻣﯿﻠﺶ ﮐﺸﯿد حرف بزند.

ﺷﯿﻮه ﺣﻞ ﻣﺴﺎﺋﻞ:

ﯾﮏ ﻓﺮد ﺑﺮوﻧﮕﺮا دوﺳﺖ دارد وﻗﺘﯽ ﻣﺸﮑﻠﯽ ﺑﺮوز ﻣﯽ ﮐﻨﺪ ﺑﻪ ﺳﺮﻋﺖ وارد ﻋﻤﻞ ﺷﻮد و ﻣﻮﺿﻮع را ﻓﯿﺼﻠﻪ دھﺪ در ﺻﻮرﺗﯽ ﮐﻪ ﻓﺮد دروﻧﮕﺮا ﺑﻪ آراﻣﺶ ﻧﯿﺎز دارد و از درﮔﯿﺮی اجتناب می کند.
عضو چت اورداپ
چت کردن با psy hamyar
چند نکته در گفتگوها
---------------
در گفتگوهای خود، یکدیگر را به غلط نیندازیم و با روشهای استدلالی و منطقی به گفتگو بپردازیم.

در زمان گفتگو نباید فقط سخنان و گفته های خود را بیان کنیم و تنها گوینده باشیم بلکه بگذاریم شخص مقابل نیز دیدگاه و مباحث خود را بیان کند، چرا که شاید ما همیشه نتوانیم تمام حقایق را بیان کنیم با این وجود و دلیل، بایستی مجال گفتگو را نیز به طرفِ شنونده بدهیم و هرگاه انتقادی بر ما وارد شد و یا به اتهام در گفتگو روبرو شدیم باید دلایلش را از طرف مقابل بخواهیم چرا که دلایل هر بحث، اصل آن بحث هست و همیشه بحثی عقلانی خواهد بود که همراه با استدلال باشد.
----------------------
رعایت ادب نیز در گفتگوها برای گوینده و شنونده میتواند بسیار مهم ، موثر و کارا باشد.
الناز33 ٣٠ آبان ٩٨

_ارسلان_ ٣٠ آبان ٩٨

خیلی مفید بود ممنون که ازاین پستای خوب میذارید واسمون

psy hamyar ٣٠ آبان ٩٨

tannaz19 ٣٠ آبان ٩٨

maryam.mir ٣٠ آبان ٩٨

عضو چت اورداپ
چت کردن با psy hamyar
ذِهنتان را از خاطراتِ مثبت پر کنید:

این یک عادتِ شایعه که قبل از اینکه‌ بخواهید کار مهمی انجام دهید شکست های قبلی و تجربیات بد سابق همه ذهنتان را پر می‌کند، این عادت را از بین ببرید و سعۍ کنید برای دو دقیقه هم که شده همیشه ذهنتان را از خاطرات مثبت، تجربیات و دست آورد های مهم و تجربیات خوبتان پر کنید، ما معمولا این کارهای مثبت را فراموش می‌کنیم و روی خاطرات منفی تمرکز می‌کنیم اما همه چیز به خودتان بستگی دارد و محصول انتخابتان عاملی‌ست که سطح اعتماد به نفستان را تعیین می‌کند.
الناز33 ٢٨ آبان ٩٨

psy hamyar ١٨ آبان ٩٨

سحر1992 ١٨ آبان ٩٨

مسعودآریایی ١٨ آبان ٩٨

عالی......مثبت باشیم

عضو چت اورداپ
الناز33 ٢٨ آبان ٩٨

یکی از دوستام با شوهرش بخاطر ی اشتباهی که خیلی وقت پیش ازش سرزده..کلا بهش بی اعتماد شده هرچند میگه خیلی وقته اون اشباهو تکرار نکرده..ولی میگه دیگه از چشمم افتاده و نمیتونم بهش اعتمادکنم هرچند میخام ک اعتماد کنم.. نتونستم چیزی بهش بگم..چون خودش میدونه مشکلشو ولی نمتونه حل کنه..میشه مطلب بذارین در این مورد

psy hamyar ١٨ آبان ٩٨

امیرپاشا ١٨ آبان ٩٨

ظاهرا پنج مورده ولی نگا ک میکنی همه چی مخربه حتی خود ذهن

عضو چت اورداپ
چت کردن با psy hamyar
سلام عزیزان همراه و همیار همیشگیم در ادامه مطالب( سیاستهای رفتاری و کلامی زوجین) در کارگروه همیار همچنان با ما باشید :
----------------
هنگام بحث و تبادل نظر از مهارتهای ارتباطی زیر استفاده کنید
1- هر بار روی یک مسئله کار کنید.
2- وقتی حرف میزنید فراموش نکنید در حال ارزیابی رابطه تان هستید نه همسرتان.
3- فراموش نکنید که عقاید، ارزش ها و نیازهای هر دو نفرتان به جا و مهم است.
4- مشکلات و معضلات خود را به طوری بیان کنید که همسرتان را تهدید نکنید.
5- به آرامی و در مورد موضوعات واقعا مهم ابراز وجود کنید.
6- روشی را دنبال کنید که یک نفر مسئول کل تصمیم گیری ها و تبعات آنها نباشد.
7- سعی کنید ارتباط گر بهتری شوید.
8- برای آنکه مطمئن شوید منظور همسرتان را فهمیده اید، اظهاراتش را تکرار کنید.
الناز33 ٢٨ آبان ٩٨

لیلیوم ٢٠ آبان ٩٨

psy hamyar ٢٠ آبان ٩٨

سلام و تشکر از حسن توجهتون شاد و برقرار باشید یا حق

radan ٢٠ آبان ٩٨

عضو چت اورداپ
چت کردن با psy hamyar
تهیه ی فهرست و نوشتنِ برنامه های آینده ی زندگی خیلی هیجان انگیز است ؛ این که با خودت خلوت کنی و به اولویت های زندگی ات فکر کنی ، به کارهایی که دوست داری با جدیتِ بیشتر همچنان ادامه دهی ،از بعضی از کارها و یا حتی آدمها فاکتور بگیری ؛ از زندگی ات حذفشان کنی یا کمی به خودت سخت بگیری، سازگارتر شوی و تلاش و صبرِ بیشتر را تمرین کنی!

وقتهایی هم به سرت می زند اهلِ ریسک و هیجانِ بیشتر باشی و پای آدمهای جدید و انتخابهای تازه را به زندگی ات باز می کنی..‌.
هر چقدر که به ابتدا تا انتهای این فهرستِ جذاب نگاه کنی ؛ می بینی که خودت شخصیتِ اولِ این نمایشی و تمامِ نگاه ها رو به توست!
به خودت بستگی دارد که چقدر تک تکشان را جدی بگیری، انگیزه هایت را به روز رسانی کنی و برای رسیدن به اهداف و رویاهای دوست داشتنی ات ؛ پای هیچ بهانه ای را وسط نکشی !

انتخاب همیشه با توست و از قدیم گفته اند که: هر روز شروعِ دوباره ای ست!
امین 035 ٢۴ آبان ٩٨

man-utd ٢۴ آبان ٩٨

psy hamyar ٢٠ آبان ٩٨

الناز33 ٢٠ آبان ٩٨

سامان اندی ٢٠ آبان ٩٨

پرفکت

radan ٢٠ آبان ٩٨

عضو چت اورداپ
چت کردن با psy hamyar
چگونه ارتباطات موثر و سازنده خلق کنیم؟
------------
ما معمولا بعد از مواجه با مشکلات متعدد در روابطمان به فکر می افتیم که چه کنیم؟ آیا می توانیم شیوه‌ای دیگری را به کار بگیریم؟ چه کنیم که مشکلات ارتباطی کمتری داشته باشیم؟ به نظر می رسد با ارتقا مهارت های ارتباطی می توانیم تضاد و تعارضات را کاهش دهیم. مهارتی که می تواند تمامی روابط ما را اعم از روابط کاری، خانوادگی، دوستی را بهبود ببخشد. پس سوال اصلی این است که "چگونه ما می توانیم ارتباط‌های بهتری داشته باشیم تا دنیای اطرافمان دنیایی روشنی شود؟"
برای ایجاد روابط موثر، مجموعه ای از مهارت ها لازم است. مهارت های پایه ای که باید در این رابطه در نظر گرفت : مهارت گوش دادن و خودافشاسازی‌ست.
---------
در مطالب آینده ان شا الله جامع تر به این مقوله خواهیم پرداخت شاد و برقرار باشید / یاحق .
الناز33 ٢١ آبان ٩٨

مخصوصا خوب گوش دادن \:

لیدا30 ٢١ آبان ٩٨

موقت ٢١ آبان ٩٨

♥وحید♥ ٢١ آبان ٩٨

psy hamyar ٢١ آبان ٩٨

girl-kord ٢١ آبان ٩٨

........

عضو چت اورداپ
چت کردن با psy hamyar
ده روش براى مغلوب کردن نگرانى ها :
------------------------------
١) خطاهاى فکرى (شناختى) خود را شناسايى کنيد.
٢) مشخص کنيد با چه احتمالى ممکن است آنچه را نگرانش هستيد به واقع اتفاق افتد.
٣) بدترين نتيجه، محتمل ترين نتيجه و بهترين نتيجه را مشخص کنيد.
٤) براى خود داستانى درباره نتايج بهتر تعريف کنيد.
٥) مدرک و نشانه اى ثبت کنيد که ثابت کند اتفاق بسيار بدى نخواهد افتاد.
٦) پيش بينى خود را آزمون کنيد.
٧) با پيش بينى هاى خود برخورد عاقلانه کنيد.
٨) به اين فکر کنيد اگر حادثه ناخوشايندى که شما پيش بينى ميکنيد اتفاق افتد، از شما چه کارى ساخته است.
٩) فرض کنيد دوست شما با مشکل روبرو شود، به او چه توصيه اى مي کنيد
١٠) به خودتان نشان دهيد که اين به واقع مسئله خاصى نيست.
الناز33 ١٧ آبان ٩٨

maryam p r ١۴ آبان ٩٨

لیلیوم ١۴ آبان ٩٨

بازم اگ نگران چیزی باشم نمیتونم استرسو نگرانی رو از خودم دور کنم .با اینکه خیلی سعی میکنم مثبت فکر کنم

عضو چت اورداپ
چت کردن با psy hamyar
اگر به دیگران اجازه دهید بیشتر از اینکه بازدهیِ مثبت به زندگیتان بدهند، از آن کسر کنند، تعادل زندگیتان بر هم خورده و بدون اینکه بفهمید اسیر منفی‌بافی خواهید شد. نظرات بی‌فایده و آزاردهندۀ دیگران را نادیده بگیرید. هیچکس حق پیش داوری کردن در مورد شما را ندارد. ممکن است داستان زندگیتان را شنیده باشند اما مطمئناً نمی‌توانند حس و حالتان را درک کنند.شما هیچ کنترلی روی حرف‌های دیگران ندارید؛ اما کنترل اینکه به آنها اجازه بدهید این حرفها را به شما بزنند یا نه دست خودتان است.شما می‌توانید حرف‌های مسموم آنها را رد کنید تا به ذهن و فکرتان آسیب نرسانند.
الناز33 ١٧ آبان ٩٨

پینار ١۴ آبان ٩٨

سحر1992 ٢۶ مهر ٩٨

عضو چت اورداپ
psy hamyar
psy hamyar
چت اورداپ
کار گروه مطالعات روان شناسی همیار: ( شاخه زوجین و سلامت روان خانواده ) مرجع مقالات و باز نشر اهم مطالب دنیای روان شناسی و مشاوره.
تاریخ عضویت: 8 خرداد 95
تولد: 1 شهريور
محل زندگی:
جنسیت:آقا، متأهل
تحصیلات:علوم تجربی، مشغول به کار (روانشناسی)
عضو ویژه
psy hamyar
کارگروه مطالعات روان شناسی همیار: psy hamyar
موزیک مورد علاقه psy hamyar


تشکر و قدردانی رسمی psy hamyar

توسط وبمستر اورداپ در تاریخ 10 آذر 98

سپاس بابت ارسال مطالب مفید روانشناسی

توسط وبمستر اورداپ در تاریخ 1 شهريور 98

وقتی به دنیا آمدی خداوند با تمام عظمتش به زمین لبخند زد و بهار را به یمن حضورت به ما بخشید. بهاری‌ترین بهار تولدت مبارک

توسط وبمستر اورداپ در تاریخ 15 مهر 97

ممنون دوست عزیز بابت حضورتون و ارسال مطالب مفید

توسط وبمستر اورداپ در تاریخ 12 شهريور 97

ممنون دوست عزیز بابت حضورتون و ارسال مطالب مفید

توسط وبمستر اورداپ در تاریخ 1 شهريور 97

میلاد دوستان گلی مثل تو،شیرین ترین بهانه ایست که می توان با ان به رنج های زندگی هم دل بست..تولدت مبارک

توسط وبمستر اورداپ در تاریخ 1 شهريور 96

روز میلاد تو ای دوست برای دل ما، روز میلاد همه خوبی هاست . تولدت مبارک

توسط وبمستر اورداپ در تاریخ 2 اسفند 95

تنها چند خاطره و تنها چند لحظه... زندگی یعنی همین ... نگاهی به یک عکس ساده

توسط وبمستر اورداپ در تاریخ 1 شهريور 95

لا به لای گل سرخ.در میان کوچه سبز خیال شادیت حس قشنگیست که ما میطلبیم... تولدت مبارک

توسط وبمستر اورداپ در تاریخ 9 تير 95

تشکر و قدردانی رسمی همیار روان شناس بابت ارسال مطالب عالی

توسط وبمستر اورداپ در تاریخ 28 خرداد 95

ممنون دوست عزیز بابت حضورتون و ارسال مطالب مفید

تصاویر ارسال شده psy hamyar