شبکه اجتماعی دانشجویان مکانیک

این صفحه مکانیست جهت مطرح کردن طرح هایی در جهت خود اشتغالی یا ایده هایی با هدف کارآفرینی مرتبط با رشته تحصیلی و تخصصی شما.

در اینجا میتوانید با اعضایی که هم رشته شما هستند آشنا شوید. همچنین میتوانید در زمینه های درسی تجربیات خود را در اختیار سایرین قرار دهید.
چت کردن با رهام1380
رهام1380 از تهران ٢۴ دي ٩٩
حالا منم دفاع کنم از پسرها


چت اورداپ


چت اورداپ

سوگند دیروز

خخخخخ

النازز دیروز

مافیا دیروز

الناز33 دیروز

بدبختانه ادم بعدِ لاک زدن خیلی کاراش یادش میفته ک خیلیم ضرورین همون لحظه انجامش

عضو چت اورداپ
چت کردن با رهام1380
رهام1380 از تهران ٢۴ دي ٩٩


چت اورداپ


چت اورداپ

خوب اینم دفاع دوم البته ببخشید دخترها منظوری ندارم شما جمع نبنید همه اینطور نیستند فقط شوخی هست
الناز33 دیروز

عضو چت اورداپ
چت کردن با رهام1380
رهام1380 از تهران ٢٣ دي ٩٩
Re: چرا فرکانس نور در هر محيطي ثابت مي ماند؟
پست توسط rohamjpl » سه‌شنبه ۱۳۹۹/۱۰/۱۶ - ۰۸:۰۶

نظریه کوانتوم به ما می گوید که نور و ماده هر دو از ذرات ریزی تشکیل شده اند که دارای ویژگی های موجی هستند. نور از ذراتی به نام فوتون و ماده از ذراتی به نام الکترون ، پروتون ، نوترون تشکیل شده است. فقط وقتی جرم ذره به اندازه کافی کوچک می شود که خصوصیات موج مانند آن نشان داده می شود.
رابطه بین انرژی و فرکانس فوتون با E = hf تعریف می شود ، جایی که h ثابت Planck و f فرکانس است. با افزایش انرژی فوتون ، فرکانس آن نیز افزایش می یابد. بنابراین باید بین افزایش انرژی و افزایش فرکانس توضیح منطقی وجود داشته باشد. هیچ توضیحی در مورد آن در مکانیک کوانتوم وجود ندارد. زیرا در مکانیک کوانتوم ، فوتون یک ذره نقطه مانند بدون ساختار است. برای پاسخ به این سوال باید ساختار فوتون را درک و توصیف کنیم. با تغییر گرانش آبی ، انرژی فوتون و در نتیجه فرکانس آن افزایش می یابد.
برای مطالعه و درک ساختار فوتون باید رابطه بین فرکانس و انرژی فوتون را توصیف کنیم. تغییر فرکانس فوتون در میدان گرانشی توسط آزمایش پوند-ربکا نشان داده شده است. با توجه به قانون صرفه جویی در انرژی ، وقتی فوتون مسافتی برابر y به زمین می افتد:یک فوتون با کمترین انرژی ممکن نیز میدانهای الکتریکی و مغناطیسی را حمل می کند. بنابراین ، ویژگی های جاذبه های وارد شده به ساختار فوتون باید به گونه ای رفتار کنند که همراه با توضیح انرژی فوتون ، افزایش شدت میدان های الکتریکی و مغناطیسی را توصیف کنند. به عبارت دیگر ، برخی از این جاذبه ها باعث افزایش میدان الکتریکی فوتون و برخی دیگر از جاذبه ها باعث افزایش شدت میدان های مغناطیسی می شوند. همچنین ، نه تنها یک فوتون در پایین ترین سطح انرژی خود توسط برخی از گراویتون ها تشکیل می شود ، بلکه اعضای تشکیل شده آن نیز دارای ویژگی های الکتریکی و مغناطیسی هستند که در نظریه CPH به آن بار رنگ و مغناطیسی می گویند. مرحله بعدی تعیین بارهای رنگی و رنگهای مغناطیسی است که در آنها با توجه به حداقل تغییر در انرژی فوتون در یک میدان گرانشی هنگام حرکت به سمت تغییر گرانش آبی بدست می آید.
با تولید میدانهای الکتریکی مثبت و منفی ، دو میدان مغناطیسی در اطراف میدانهای الکتریکی تولید می شوند. بنابراین ، از دو گروه رنگهای مغناطیسی ساخته خواهد شد. بنابراین ماتریس CPH به شرح زیر تعریف می شود:
ماتریس CPH کمترین انرژی فوتون را نشان می دهد.
انرژی زیر کوانتومی (SQE)
ما از ماتریس CPH برای تعریف انرژیهای زیر کوانتومی مثبت و منفی به شرح زیر استفاده می کنیم: ستون اول ماتریس CPH ، انرژی زیر کوانتومی مثبت و ستون دوم ماتریس CPH ، انرژی زیر کوانتومی منفی تعریف می شود ، بنابراین ؛
میزان سرعت و انرژی انرژی های مثبت و منفی زیر کوانتومی برابر است و تفاوت بین آنها فقط در نشانه بارهای رنگی آنها و جهت جریان مغناطیسی رنگ است.
مافیا ٢۴ دي ٩٩

البته رهام جان فک کنم می دونی که همه چیز هم خاصیت موجی داره هم ذره ای . حتی قله اورست خاصیت موجیم داره منتهی نسبت به ذره ایش خیلی خیلی کمه ولی تو الکترون و فوتون برابره این دو ویژگی. بعدش در مورد فوتون نوشتی اعضای تشکیل دهندش. متوجه نشدم منظورتو چون فوتون اعضا نداره خودش بنیادیه مثل کوارک. منظورت ویژگیاش بود؟

رهام1380 ٢۴ دي ٩٩

ممنون مهندس اره ولی از یک محیط به محیط دیگه فرکانس ثابته البته کوانتومی متغییره سرعت و طول موج متغییر و بسامد ثابت

مافیا ٢٣ دي ٩٩

سلام رهام خوبی؟ اینو خوندم. جالب بود ولی چنتا ایراد دیدم توش. اول اینکه نور یه فرکانس نیست که بگیم فرکانسش ثابته. نور ترکیبی از یه طیف فرکانسیه از چندین رنگ. بعد نوشتی فوتون از گراویتون بوود میاد ولی فوتون و گراویتون هر دو ذرات بنیادین و از همدیگه بوجود نمیان. چنتا موضوع دیگم هست ولی جا نشد. منبع این مقاله رو می نویسی ببینم یه بررسی کنم؟ مرسی.

عضو چت اورداپ
چت کردن با رهام1380
رهام1380 از تهران ٢۴ دي ٩٩
برای این منظور ، ما قبلاً می توانیم ببینیم که معادلات Navier-Stokes باید تقریبی باشند ، زیرا مایعات از اتم ساخته شده اند!
با این حال ، اگر مایعی کوچک کنید ، تقریباً شبیه یک پیوستار هستند. آیا می توانید اتم ها را در هوا احساس کنید ، یا اینکه مانند یک مایع پیوسته صاف احساس می شود؟حالا میتونم از معادلات استفاده کنم
معادلات ناویر-استوکس ، در اصل ، فقط قانون دوم نیوتن است که به شکلی نوشته شده است که برای اجسام پیوسته قابل اجرا است ، نه اجسام مجزا.
صادقانه بگویم ، هیچ چیز پیچیده تر از آنچه در آنجا وجود دارد - حداقل از منظر فیزیک - وجود ندارد
avahasti ٢۴ دي ٩٩

رشته ات چیه؟ چه سوالایی رو جواب میدی؟؟

پینار ٢۴ دي ٩٩

عضو چت اورداپ
چت کردن با رهام1380
رهام1380 از تهران ٢٣ دي ٩٩
مجموعه
R
n
شامل
n
-تایی‌های مرتب از اعداد حقیقی و ضرب نقطه‌ای یا ضرب داخلی یک فضای اقلیدسی
n
بُعدی را تشکیل می‌دهند.

انتخاب نقطه مرکزی (Origin) و پایه‌های متعامد در این فضا برابر با تعریف هم‌ریختی در فضای
n
بُعدی محسوب می‌شود. به این ترتیب می‌توان هر چیزی که در این فضا تعریف شود را در فضای اقلیدسی نیز در نظر گرفت. در نتیجه اغلب فضای اعداد حقیقی
n
بُعدی را معادل با فضای اقلیدسی می‌گیرند.

آنچه باعث اختلاف بین فضای اعداد حقیقی چند بعدی و فضای اقلیدسی می‌شود، ضرورت وجود نقطه مرکز و پایه‌های متعامد است که این امر می‌تواند در فضای اقلیدسی نادیده گرفته و نقاط و مولفه‌های آن بدون در نظر گرفتن مختصات یا نقطه مرکزی بیان شود.

فصای برداری اقلیدسی
فضای برداری اقلیدسی، یک فضای اقلیدسی با بُعد متناهی است که روی اعداد حقیقی و ضرب داخلی تعریف می‌شود. بُعد فضای اقلیدسی با بًعد فضای برداری آن برابر است.

اگر
E
یک فضای اقلیدسی باشد، فضای برداری متناظر با آن معمولا «فضای ترجمه» (Translation Space) نامیده و به شکل

E
نشان داده می‌شود.

عمل ترجمه بردار
v
روی یک نقطه مثل
P
باعث ایجاد یک نقطه به شکل
P

v
می‌شود. عمل ترجمه دارای خاصیت زیر است که به آن شرکت‌پذیری گفته می‌شود.
پینار ٢۴ دي ٩٩

رهام1380 ٢۴ دي ٩٩

واو اسپم اخ نگویید اخه جواب سوال یکی را دادم در فضای اقلیدسی

طوفانم ٢٣ دي ٩٩

ساکت بمونی و اینقدر اسپم نکنی این سایت خیلی بهتره

رهام1380 ٢٣ دي ٩٩

جواب اوا بود دیگه .سوال بدین حل کنم براتون

عضو چت اورداپ