فنی و حرفه ای

گروه تحصیلی فنی و حرفه ای
در اینجا میتوانید با اعضایی که هم رشته شما هستند آشنا شوید. همچنین میتوانید در زمینه های درسی تجربیات خود را در اختیار سایرین قرار دهید.
چت کردن با yaldaaa
yaldaaa ٢٣ دقیقه قبل
عضو چت اورداپ
چت کردن با دکتر راما روحی پور
در دندان درد شدید چه کنیم؟
اگر برای شما درمان ریشه انجام شده است و کار عصب کشی شما تمام شده یا بین جلسات درمان هستید و هنوز عصب کشی شما تمام نشده است، به توصیه های دندانپزشک خود عمل کنید، داروهای تجویز شده را مصرف کنید و همچنین می توانید در این وبسایت، توصیه های بعد از درمان ریشه را بخوانید. در غیر این صورت، به سطور پایین مراجعه کنید. مراجعه به دندانپزشک بهترین راه تسکین درد شماست. توجه داشته باشید که درمانگاه ها و مراکز دندانپزشکی شبانه روزی در بسیاری از شهرها در دسترس هستند و مطمئن ترین روش برای تسکین درد شما مراجعه به این مراکز است. مراکز دندانپزشکی هلال احمر اغلب چنین خدماتی را در بیست و چهار ساعت شبانه روز ارائه می کنند. برای گرفتن وقت اورژانسی از خود من به قسمت تماس با من مراجعه کنید و از طریق شماره تلفن های مطب درخواست خود را مطرح کنید. در ساعات عدم پاسخ از طریق ای میل و پیامک (09023232902) هم می توانید وقت بگیرید.
داروهای خوراکی اولین و بهترین گزینه برای کنترل درد دندان شما هستند. به شرطی که منع مصرفی در مورد داروهای خوراکی ضد درد که به آن ها اشاره می شود، نداشته باشید. قرص های روی پیشخوان دارو خانه ها (OTC) در کنترل درد های دندانی موثرند. ایبوپروفن و استامینوفن شایع ترین و موثرترین این دسته از داروها هستند. برخلاف تصور عمومی که در مورد قرص دندان درد بودن مفنامیک اسید وجود دارد (نسخه پیچ های دارو خانه ها نیز بیشتر به آن دامن میزنند) قرص یا شکل ژلاتینی/کپسولی ایبوپروفن مناسب ترین دارویی است که میتوانید به قیمت ارزان و بدون نسخه برای دندان درد ناغافل خود تهیه کنید. قرص های ترکیبی ضد درد حاوی ایبوپروفن هم برای این منظور بسیار مناسبند. این دارو ها را می توانید با مصرف دو قرص یا کپسول شروع کنید و تا زمان مراجعه به دندانپزشک هر شش ساعت تا چهارساعت یکبار ادامه دهید. قبل از مراجعه به دندانپزشک می توانید توصیه های قبل از اقدام به عصب کشی را بخوانید.
در درد های نبض دار که موقع خوابیدن شما شروع میشود یا از خواب بیدارتان می کند، یک بالش بلند طوری که سرتان بلند تر از بدنتان قرار گیرد ممکن است اجازه بدهد که تا صبح بتوانید بخوابید!
اسپری های بی حس کننده، خمیردندان، قطره های گیاهی ضد درد و برخی داروهای گیاهی سنتی مانند گل میخک ممکن است در کنترل درد موثر باشند. سیر، عسل، فلفل، نمک، پونه، پوست انار، ریشه زنجبیل، برگ چای و موادی از این دست هم در قدیم برای تسکین دندان درد استفاده می شده اند. استفاده از این ها در موارد اورژانس ممکن است در تسکین درد شما موثر باشد هرچند که از نظر علمی کارآیی دقیق یا مکانیسم ضد درد این مواد اثبات نشده باشد، تا زمانی که اطمینان دارید سمی یا مضر نیستند می توانید از آن ها کمک بگیرید. (تانین موجود در چای و اوژنول میخک اثر مشخص ضد درد دارند ولی اثر آن ها به صورتی که شما می توانید استفاده کنید در منابع دندانپزشکی به اثبات نرسیده است) یادتان باش
ستایش ۴٢ دقیقه قبل

بسیارعالی ممنون ازشما

عضو چت اورداپ
چت کردن با سحر2222224
سحر2222224 ٢۶ مهر ٩۶
عجب رکودی بر پاتوق حاکم است
انگاری همه خفه شدن زیر آب
سامان اندی دیروز

نه منظورمو نگرفتی

سحر2222224 دیروز

بذار بری پشت سرت غیبت میکنم

غزل19 دیروز

یه چیزت میشه

سامان اندی دیروز

بیاین هروقت کسی نیست پشت سرش غیبت کنیم

سحر2222224 دیروز

نامحسوسن یعنی؟مدیربیا یه قفل بزرگ بزن در پی وی.پست جدید بزارین لدفن

کلنل دیروز

میشه درستش کرد ولی...این کار مدیرا هستش..که الحمدالله یکیشون شکست عشقی خورده...یکیشون که ابدا تحویل نمیگیره و فقط اواتارش مث مترسک هویداست..یکیشون مدیر پروازیه و حضور نداره یه چندتایی هم هستن که ناشناس هستن و هنوز شناسایی نشدن

عضو چت اورداپ
چت کردن با neda_tajii
neda_tajii از قم ١٠ ساعت قبل


چت اورداپ


بعضی از مردم انقدر فقیرند
که تنها دارائیشان پول است .
neda_tajii ٢ ساعت قبل

سارا 890 ١٠ ساعت قبل

غزل19 ١٠ ساعت قبل

خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ

00مهدیه00 ١٠ ساعت قبل

عضو چت اورداپ
چت کردن با دکتر راما روحی پور
سیر و دندان درد
استفاده از سیر نیز می تواند دندان درد را به میزان زیادی تسکین دهد. سیر دارای خواص آنتی بیوتیک و دیگر خواص دارویی است که می تواند برای کاهش درد بسیار موثر باشد. یک حبه سیر رنده شده یا کمی پودر سیر را با مقداری نمک مخلوط کرده و بطور مستقیم روی دندان دردناک قرار دهید تا درد را بهبود بخشد. اگر با خوردن سیر مشکلی ندارید، می توانید یک یا دو حبه سیر خام را بجوید تا دردتان را ساکت کند. این درمان طبیعی را به مدت چند روز تکرار کنید تا نتیجه آن را ببینید.
۱۰- آویشن و دندان درد
افرادى که از دندان درد رنج مى برند چنانچه نصف قاشق مرباخورى برگ و گل آویشن تازه با یک چهارم قاشق مرباخورى زیره و کمى سرکه در دهان ریخته و مضمضه نمایند و به مدت چند دقیقه چیزى تناول ننمایند موجب تسکین دندان درد آنها مى گردد. همچنین نگه داشتن مقداری عرق آویشن غلیظ به همراه نمک ، روی دندانی که درد می کند، می تواند به خوبی درد آن را کاهش دهد.
۱۱- لیدوکائین و دندان درد
استفاده از بی حس کننده های لیدوکائین معمولا توصیه نمی‌شود و اگر گزینه‌های درمانی دیگر موثر بود بهتر است از آن استفاده نشود. لیدوکائین نیز در درمان دندان درد موثر است. قرار دادن لیدوکائین بر روی دندان می‌تواند تا حدودی درد آن را کمتر نماید.
عضو چت اورداپ