جاذبه های گردشگی گیلان غرب

پیش بینی وضع هوا

جاذبه های گردشگی

اين شهرستان داراي جاذبه هاي گردشگردي طبيعي بسياري از قبيل سراب گلين، سراب مورت، مله ني، قلاجه، دشت ديره، تنگه گلم، مياندار و... است
تصاویر زیبا از مطلع الفجر درگیلان غرب

چت اورداپ


اما اثر تاريخي ديگري خانه اربابي در كنار چشمه سراب در يك كيلومتري جنوب شرقي شهر گيلانغرب مربوط به دوره هاي اشكاني ، سلجوقي ، ساساني و قاجار مي باشد كه از سه بخش ويژه شامل بخش رسمي، تشريفاتي، بخش اداري و بخش خصوصي تشكيل شده است و مساحت آن 70 در 50 متر است و تكه سفالهاي اشكاني تنها اشيايي بوده كه باستان شناسان موفق به شناسايي آنها شده اند.

زيارتگاهايي كه در اين شهرستان قرار دارند شامل حضرت سليمان در دهستان چله، دوازده امام در روستاي گراويان، قدمگاه امام محمد باقر در روستاي گورسفيد، قدمگاه حضرت ابوالفضل در روستاي كله جوب سفلي، چهل مرد در سراب مورت وحسن زوردار در روستاي بينگرد (خالو خالو )مي باشد.
یک تصویر زیبا از طبعیت گیلان غرب

چت اورداپ


گيلانغرب از نظر تاريخي در جنگ جهاني دوم توسط ارتش انگليس بصورت موقت اشغال شد و داراي ابنيه تاريخي نظير تپه قله كه در مركز شهر قرار دارد كه قدمت آن به تاريخ پيش از اسلام زمان جنگ ميان ايران و روم بر مي گردد.
قلعه مهرنگار اثر تاريخي ديگري مي باشد كه در جاده دهستان ويژنان قرار دارد كه مربوط به دوران خسرو انوشيروان ساساني مي باشد.
گوردخمه فرهاد يا فراي كن در دهستان ديره كه مربوط است به دوران ماد كه نام آن از يك داستان عاشقانه كهن مربوط به شيرين و فرهاد گرفته شده است.

جهث مشارکت در تکمیل بانک اطلاعاتی شهر گیلان غرب عضو سایت شوید
این کار جهت اطمینان از صحت اطلاعات وارد شده میباشد.

عضویت در گیلان غرب

اطلاعات دیگر از گیلان غرب
اطلاعات عمومی استان کرمانشاه
اطلاعات عمومی سایر نقاط ایران

آخرین ویرایش مختصات توسط: تنهام بزارین