جاذبه های گردشگی کنگان

پیش بینی وضع هوا

جاذبه های گردشگی

___________________ _______________ _________________

شهرستان کَنگان یکی از شهرستان‌های استان بوشهر در جنوب ایران است. مرکز شهرستان کنگان، شهر بندر کنگان است. میدان گازی پارس شمالی در این شهرستان واقع است.

**************************************
**آب انبار اختر**

اثری تاریخی مربوط به صدر اسلام است و در شهرستان کنگان، بخش مرکزی، دهستان طاهری، روستای اختر واقع شده و این اثر در تاریخ ۲۸ اسفند ۱۳۸۵ با شمارهٔ ثبت ۱۸۷۱۸ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

**************************************
**آب انبار تل گنبد**

سیراف مربوط به سده‌های اولیه دوران‌های تاریخی پس از اسلام است و در شهرستان کنگان، بخش مرکزی، شهر بندر طاهری واقع شده و این اثر در تاریخ ۱۸ شهریور ۱۳۸۷ با شمارهٔ ثبت ۲۳۳۲۵ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

**************************************
**آسیاب آبی اختر**

مربوط به سده‌های اولیه دوران‌های تاریخی پس از اسلام است و در شهرستان کنگان، بخش مرکزی، دهستان حومه، روستای اختر واقع شده و این اثر در تاریخ ۲۸ اسفند ۱۳۸۵ با شمارهٔ ثبت ۱۸۶۵۴ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.
**************************************
**آسیاب آبی سیراف**


شهر کنگان در استان بوشهرمربوط به سده‌های اولیه دوران‌های تاریخی پس از اسلام است و در شهرستان کنگان، بخش مرکزی، شهر بندر طاهری واقع شده و این اثر در تاریخ ۱۸ شهریور ۱۳۸۷ با شمارهٔ ثبت ۲۳۳۲۱ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

**************************************
**کاخ دره لیر**

مربوط به سده‌های اولیه دوران‌های تاریخی پس از اسلام است و در شهرستان کنگان، بخش مرکزی، شهر بندر طاهری واقع شده و این اثر در تاریخ ۱۸ شهریور ۱۳۸۷ با شمارهٔ ثبت ۲۳۳۲۶ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

**************************************
**خانه وایت هوس**

مربوط به دوره پهلوی است و در شهرستان کنگان، بخش مرکزی، شهر طاهری، کنار ساحل، روبروی اسکله طاهری واقع شده و این اثر در تاریخ ۲۸ اسفند ۱۳۸۵ با شمارهٔ ثبت ۱۸۷۱۵ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

**************************************
**خانه‌های اعیانی سیراف**

مربوط به سده‌های اولیه دوران‌های تاریخی پس از اسلام است و در شهرستان کنگان، بخش مرکزی، شهر بندر طاهری واقع شده و این اثر در تاریخ ۱۸ شهریور ۱۳۸۷ با شمارهٔ ثبت ۲۳۳۲۷ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

**************************************
**قورخانه شهر طاهری**

مربوط به سده‌های متاخر دوران‌های تاریخی پس از اسلام است و در شهرستان کنگان، بخش مرکزی، شهر طاهری (بندر سیراف) واقع شده و این اثر در تاریخ ۱۸ شهریور ۱۳۸۷ با شمارهٔ ثبت ۲۳۳۲۳ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

_____________________________
گردآورنده:کیوان(police)

جهث مشارکت در تکمیل بانک اطلاعاتی شهر کنگان عضو سایت شوید
این کار جهت اطمینان از صحت اطلاعات وارد شده میباشد.

عضویت در کنگان

اطلاعات دیگر از کنگان
اطلاعات عمومی استان بوشهر
اطلاعات عمومی سایر نقاط ایران

آخرین ویرایش مختصات توسط: *وحید*