جاذبه های گردشگی چادگان

پیش بینی وضع هوا

جاذبه های گردشگی

برخی از اماکن زیارتی، تفریحی و جاذبه های گردشگری چادگان
دهکده تفریحی زاینده رود

یکی از زیباترین تفرج گاه های استان است که در کنار سد چادگان و در ساحل دریاچه پشت سد با امکانات تفریحی فراوان و مناظر زیبا از طبیعت یکی از جاذبه های بارز گردشگری استان می باشد . در این مجموعه امکانات رفاهی از قبیل اسکله قایقرانی، زمین ورزش، مجموعه تجاری، رستوران، چایخانه سنتی و استخر به طور کامل راه اندازی شده است.


شهر چادگان در استان اصفهان


جاذبه های تاریخی

مهمترین جاذبه تاریخی چادگان ، خانه معظم الملک میر پنج به شماره ثبت 21815 می باشد. این ساختمان دارای زیرزمین ، تالارها و اتاق های وسیع با دیوارهائی مزین به نقوش و آیینه کاری های ظریف می باشد . تزئینات خانه متاثر از تزئینات قرن گذشته اروپا ست لکن ساخت آن مطابق با موقعیت جغرافیایی منطقه است . از جمله به جهت موقعیت کوهستانی منطقه و جلوگیری از ورود سرما در جلو ایوان اتاق خواب جداره ای از شیشه های الوان به صورت قرینه قرار گرفته اند . در مقابل عمارت آن حوضی بزرگ تصویر خانه را با شیشه های رنگینش منعکس می سازد.
امامزاده عبدا... بن زید
امامزاده عبدا... بن زید پدر شاه عبدالعظیم واقع در شهر رزوه که هم جاذبه زیارتی و هم جاذبه طبیعی و گردشگری دارد.


شهر چادگان در استان اصفهان


دیگر آثار تاریخی چادگان
پل اورگان و مسجد جامع اورگان در 32 کیلومتری مرکز شهرستان، امامزاده خواجه محمد، روستای پرمه در 46 کیلومتری مرکز شهرستان و امامزاده اسماعیل روستای فراموشجان در 27 کیلومتری مرکز شهرستان را می توان نام برد.

جهث مشارکت در تکمیل بانک اطلاعاتی شهر چادگان عضو سایت شوید
این کار جهت اطمینان از صحت اطلاعات وارد شده میباشد.

عضویت در چادگان

اطلاعات دیگر از چادگان
اطلاعات عمومی استان اصفهان
اطلاعات عمومی سایر نقاط ایران

آخرین ویرایش مختصات توسط: محسن-18