جاذبه های گردشگی شهرکرد

جاذبه های گردشگی

استان چهارمحال وبختیاری از آنجاهایی است که یکبارهم که شده به آن سربزنید.دیدنی ها و اماکن زیارتی چهارمحال وبختیاری عبارتند از:

طاق سنگـــی ها:


مجموعه طاق های سنگی جونقان که به خان اوی به معنی کاروان سرای آبی معروف و در گویش ترکی محلی خان اوی به معنی خانه خان است در فاصله ی 8 کیلومتری جنوب جونقان و در ابتدای دره ی تنگه ی درکش ورکش (مسیر شهرکرد – اردل) با شیوه ای خارق العاده به صورت خشکه چین و با استفاده از روش نخ کشی به شکل گهواره ای باز با نمای هلالی ساخته شده و از اهمیت خاص برخوردار است.

چشمه دیمـــه:


چشمه دیمه در منطقه کوهرنگ در مجاورت روستایی به همین نام که اهالی آنرا به کیکاووس از قهرمانان شاهنامه نسبت می دهند قرار دارد این چشمه سر چشمه ی اصلی زاینده رود قبل ازایجاد تونل های کوهرنگ و در 12 کیلو متری چلگرد در مجاورت روستای دیمه واقع شده و تا مرکز استان 85 کیلو متر فاصله دارد.آب این چشمه از گواراترین آبهای جهان است و خواص درمانی نیز دارد،از جمله جلوگیری از پوسیدگی دندان و درمان سنگ کلیه .

پارک جنگلی پـــروز:
در 50 كیلومتری لردگان، گردشگاه زیبای پروز با طبیعت بهشتی خود در امتداد دره ای سرسبز قرار گرفته است. فضای دنج و خلوت، سایه سار درختان بلند و قد كشیده این پارك، چشمه های زلال متعدد، به علاوه شالیزارهای پراكنده و درختان جنگلی اطراف، تصویری زیبا از طبیعت خداوندی را جلو چشم هر بیننده ای به نمایش می گذارد.

زیارتگاه خالدبن ســـنان (ع)
جهث مشارکت در تکمیل بانک اطلاعاتی شهر شهرکرد عضو سایت شوید
این کار جهت اطمینان از صحت اطلاعات وارد شده میباشد.

عضویت در شهرکرد

پل زمان خان

سامان - این پل در شهرستان سامان واقع میباشد که بر روی رودخانه زاینده رود احداث شده است.

تفریحی

شهرستان شلمزار دریاچه شلمزار - در40کیلومتری شهرکرد دریاچه شلمزار مکان تفریحی بسیارزیبایی هست

امامزاده سید سبزه پوش

انتهای چالشتر نرسیده به اتوبان - مکانی بسیار زیبا برای تفریح همراه با خانواده مجهز به دسشویی /// آب خوردن///// آلاچیق و ...

امامزاده سید سعید

شهرستان فارسان- روستای چلیچه - در 30 کیلو متری شهرکرد مکان زیارتی تفریحی آبمراد قرار دارد که مکانی سرسبز وباصفاست

باباحيدر

در 45 کيلومتري شهرکرد - باباحيدر يکي از شهرهاي استان چهارمحال و بختياري ايران است. اين شهر در 45 کيلومتري شهرکرد قرار دارد. بر اساس آمار سال 1385 جمعيت باباحيدر برابر با 10,922 نفر بوده است.
جاذبه های گردشگی شهرکرد
پارك ملت (جاذبه های گردشگی - شهرکرد)
اطلاعات دیگر از شهرکرد
اطلاعات عمومی استان چهارمحال بختیاری
اطلاعات عمومی سایر نقاط ایران

آخرین ویرایش مختصات توسط: armaaan