جاذبه های گردشگی شهرستان خمیر

پیش بینی وضع هوا

جاذبه های گردشگی

مسجد دژکان:

اين مسجد در نزديکى بندر خمير، ‌ در روستاى دژکان واقع شده است و تاريخ بناى آن مشخص نيست. در ساختمان اين مسجد، از سبک معمارى و شبستان مسجد على بندر لنگه تقليد شده است. شبستان و ستون‌هاى آن از جهت به کار بردن قطعات سنگ‌تراشى شده و نقوش گل و بوته قابل ملاحظه است. پوشش تزئينى تاق و سردرها و زينت‌کارى رواق‌ها با قطعات سنگ تراشيده شدهٔ آهکيِ فوق‌العاده جالب و ظريف صورت گرفته است. نقوش اين رواق‌ها، از سبک نقش و نگار هندى تأثير گرفته است.

جنگل های حرا:

جنگل‌های حَرّا در حوالی جزیره قشم، بندرپل، جزیره هرمز و بندرخمیر مجموعه‌ای از درختان سر سبز حرا به چشم می‌خورد که با آبراهه‌هایش با پرندگان زیبا و طبیعت بکر وحشی اش از منابع توریستی و دیدنی استان می‌باشد . و هر ساله افراد زیادی را برای تماشا به سوی خود جلب می‌کند . ویکی از نقاط دیدنی استان هرمزگان در جنوب ایران است.


تصاویر اورداپ
تصاویر اورداپ
تصاویر اورداپ
تصاویر اورداپ
قلعه خمير:

اين قلعه در نزديکي بندر خمير قرار دارد. از اين قلعه امروزه به جز بقاياي دو سردرِ شمالي و جنوبي و برج شرقي نيمه ويران آن، اثري بر جاي نمانده است. سردرِ شمالي قلعه که اکنون در کنار کوچه تنگي متصل به شهر خمير جاي دارد، به صورت شکوهمندي از سنگ و گچ و به سبک قلعه هاي اروپايي ساخته شده است. در چهار گوشه قلعه چهار برج مدور بنا شده و بين هر دو برج يک برج کوتاه نيز ساخته شده است. در جنوب غربي قلعه، عمارت دو طبقه اي وجود دارد. در وسط قلعه آب انباري ساخته شده که باقي مانده است. از عمر اين قلعه حدود يک قرن مي گذرد.

جهث مشارکت در تکمیل بانک اطلاعاتی شهر شهرستان خمیر عضو سایت شوید
این کار جهت اطمینان از صحت اطلاعات وارد شده میباشد.

عضویت در شهرستان خمیر

اطلاعات دیگر از شهرستان خمیر
اطلاعات عمومی استان هرمزگان
اطلاعات عمومی سایر نقاط ایران

آخرین ویرایش مختصات توسط: ♥♥یوسف♥♥