جاذبه های گردشگی جم

پیش بینی وضع هوا

جاذبه های گردشگی

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــــــــــ

**نقاط دیدنی**


شهر جم در استان بوشهر

*کوه پردیس(پدری)


کوه پردیس (پدری) - باغ‌های لیمو و زیتون - پیر بی‌بی بانو - پیر بیراهه آبگرمک(امامزاده جعفر)(باغها و آبشارهای زیبا) - جنگل گلوبردکان (یک جنگل انبوه با رودی نسبتاً دائمی که از میان آن می‌گذرد. که در شمالی‌ترین قسمت ریز قرار دارد) - مناظر زیبای گود لح (چشم‌اندازهایی زیبا در پشت کوه‌های بهرباغ و علی‌آباد) - حمام قاجاریه - آسیاب علی‌آباد (طاحونهٔ حاجی مظفر) - رشته قنات قره چناق - تنگ حنا - بنو تنگمان - طاقو - حنوط - باغ پدری - سی‌سواران - باغ‌های بیدخوار، نرگسی، بیدبلند، کوری، منظر، حاجی آباد، صیدی، پهگو، فرامرزی، انارستان(بزرگترین قطب کشاورزی شهرستان جم)که باغ های آن زبانزد عام و خاص است که در حال حاضر رو به زوال است حرمی اناری(عروس استان بوشهر) و سورگو دو مکان است که در انارستان خودنمایی می کنند که به دلیل کم آبی و آتش سوزی همچنین رها کردن آنها مثل تمام مکان های این شهر در حال نابودی است و غار آهکی در تنگ گرو و خود گرو بسیار چشم نوایی می کند هم اکنون بزرگترین پارگ جنگلی بوشهر در شهر انارستان در حال ساخت است و دیگر روستاهای زیبای جم و ریز - مناطق باستانی دایو و گلوقلات (گیر کلات) - پیر گلدسته - سد و گورستان تاریخی و باغهای روستای غربه - بناهای تاریخی روستای حرمیک-رشته قنات قدیمی روستاهای تشان ودرهبان. زیارتگاه کوهستانی قدمگاه و دره زیبای مجاور روستای دره پلنگی ووقنات باستانی پدری وبینجیشکواز نقاط دیدنی این شهرستان است.

********************************************
**اماکن دیدنی -تاریخی**

غار تل ۳ مربوط به دوران پارینه‌سنگی است و در ۶ کیلومتری جنوب شرقی شهرستان جم، بخش مرکزی، ۲۰۰ متری شرق روستای چاهه واقع شده و این اثر در تاریخ ۱۸ شهریور ۱۳۸۷ با شمارهٔ ثبت ۲۳۳۱۸ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده‌است.

********************************************
سیل بند چم چشمه مربوط به دوره ساسانیان - سده‌های اولیه و میانه دوران‌های تاریخی پس از اسلام است و در شهرستان جم، بخش ریز، دهستان تشان، روستای چم چشمه واقع شده و این اثر در تاریخ ۲۵ آبان ۱۳۸۷ با شمارهٔ ثبت ۲۳۸۶۴ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

********************************************
بند گلو کلات مربوط به دوره ساسانیان است و در شهرستان جم، بخش مرکزی، دهستان هنگدان، روستای گلو کلات واقع شده و این اثر در تاریخ ۲۵ آبان ۱۳۸۷ با شمارهٔ ثبت ۲۳۸۶۵ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

********************************************
قنات پدری مربوط به دوره ساسانیان است و در شهرستان جم، بخش مرکزی، دهستان جم، روستای پدری واقع شده و این اثر در تاریخ ۲۵ آبان ۱۳۸۷ با شمارهٔ ثبت ۲۳۸۶۸ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

********************************************
ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
گردآورنده:کیوان(police)

جهث مشارکت در تکمیل بانک اطلاعاتی شهر جم عضو سایت شوید
این کار جهت اطمینان از صحت اطلاعات وارد شده میباشد.

عضویت در جم

اطلاعات دیگر از جم
اطلاعات عمومی استان بوشهر
اطلاعات عمومی سایر نقاط ایران

آخرین ویرایش مختصات توسط: *وحید*