جاذبه های گردشگی تیران و کرون

پیش بینی وضع هوا

جاذبه های گردشگی

جاذبه های طبیعی

قرار گرفتن شهرستان تیران و کرون در منطقه کوهستانی باعث گردیده ، جاذبه های طبیعی زیادی در این منطقه بوجود آید از جمله چهار منطقه نمونه گردشگری که عبارتند از:

- حیات وحش و پارک ملی و ارگ قمیشلو

-چشمه مرغاب و دالانکوه

-سد شهید منتظری ( سد خمیران)

- چشمه احمد رضا

- سد چشمه شاهی

-همچنین دشت لاله های واژگون که در دالانکوه شهرستان تیران واقع شده و یکی دیگر از جاذبه های توریستی این منطقه می باشد.

-پیست اسکی دالانکوه که در دامنه های شمالی دالانکوه قرار دارد و در زمستان ها پذیرای علاقه مندان به ورزش های زمستانی می باشد.

-فضای اطراف سد خمیران که با ویلا و پلاژهایی برای استراحت و امکاناتی برای قایق سواری و غیره از مناطق نمونه گردشگری می باشد.پارک ملی و پناهگاه حیات وحش قمیشلو که در شمال و شمال شرقی این شهرستان واقع شده از زیست گاه های حیات وحش به شمار می رود. مهمترین گونه های جانوری قمیشلو عبارتند از : آهو ، قوچ ، پازن ، میش و گرگوجه


جاذبه های تاریخی

با توجه به آنکه ارزش این شهرستان به جاذبه های طبیعی آن است بیشتر حکام نیز از این موهبت الهی بهره برده اند و آثاری را احداث کرده اند.

از مهمترین جاذبه های گردشگری می توان به موارد زیر اشاره کرد:

قلعه قمیشلو ، قلعه جاجا ، برج های کبوتر ، درهای سنگی باغها و اماکن مذهبی همچون امامزاده احمد بن حنفیه در تیران مسجد خان و مسجد سید ، امامزاده جواد بن موسی در روستای احمد رضا ( معروف به چشمه احمدرضا) ، امامزاده بابا لنگر در جنوب عسگران ، امامزاده عبداله بن موسی بن جعفر در روستای کوهان ، امامزاده سید سراء الدین فضل از نوادگان امام رضا در نواحی عسگران ، امامزاده بی بی فاطمه از نوادگان موسی بن جعفر در روستای محمدیه کرون


شهر تیران و کرون در استان اصفهانشهر تیران و کرون در استان اصفهان

جهث مشارکت در تکمیل بانک اطلاعاتی شهر تیران و کرون عضو سایت شوید
این کار جهت اطمینان از صحت اطلاعات وارد شده میباشد.

عضویت در تیران و کرون

اطلاعات دیگر از تیران و کرون
اطلاعات عمومی استان اصفهان
اطلاعات عمومی سایر نقاط ایران

آخرین ویرایش مختصات توسط: محسن-18