جاذبه های گردشگی بافت

پیش بینی وضع هوا

جاذبه های گردشگی

محورتوریستی بافت به خبر(پارک ملی خبر)

با آن لطافت آب و هوای بهشت عدن */* کی همسری نموده با آب و هوای بافت

برخی مناطق گردشگری و توریستی:
پارک ملی خبر
غارطرنگ
غارجفریز
خانه ایرانمنش‌ها
قلعه افشارها
منطقه توریستی گوشک
غار شب پره
قلعه کردعلی
قلعه تاریخی دشتاب
سدمخزنی بافت
چهار طاقی ارزوئیه
باغ‌های گردوهای کهنسال
یاس چمن
دره گوغر
منطقه حفاظت شده انجرک
شهرزیبای بزنجان
امامزاده سید علی موسی(ع) دشتاب
روستای زیبای خوشکار
آبشار بنگان
دامنه کوه‌های لاله زار
سلطان فقیه الدین
منطقه باستانی هنزاف

روستاهای گردشگری:از مهم ترین روستاهای خوش آب وهوای این شهرستان می‌توان به روستاهای خوشکار ، کیسکان و باغ فخروییه و تلخه چار وبنگان و خبر اشاره کرد.
امامزاده سیدعلی موسی:امامزاده سیدعلی موسی علیه السلام که برادر حضرت علی بن موسی الرضا می‌باشد، از اماکن مهم و مورد احترام و تکریم مردم دشتاب و شهرستان بافت است و در ۲۸ کیلومتری شهر بافت واقع شده‌است. این مکان زیارتی همواره در ایام مختلف و به خصوص تاسوعا و عاشورای حسینی میزبان عده زیادی از عاشقان و دلدادگان اهل بیت علیهم السلام است. این امامزاده هم اکنون در حال مرمت و بازسازی است. بنای اصلی امام زاده سیدعلی موسی متعلق به دوره‌های تاریخی گذشته‌است. امامزاده سیدعلی موسی علیه السلام در کنار روستایی به همین نام و با آب وهوایی بسیار مناسب و دلپذیر در تابستان یکی از مکان‌های مورد اقبال مردم شهرستان بافت و شهرها و استان‌های همجوار می‌باشد.

چت اورداپ


کوه بلند خبر در فصل بهار با ارتفاع ۳۸۵۱ متر، در جوار پارک ملی خبر

پارک ملی خبر :پارک ملی خبر، با ۱۴۹ هزار و ۹۸۳ هکتار وسعت یکی از مناطق شگفت انگیز شهرستان بافت در استان کرمان محسوب می‌شود. پارک ملی خبر در دامنه کوه خبر با ارتفاع۳۸۵۱متر قرار گرفته‌است. این پارک به دلیل دارا بودن تنوع زیستی ناشی از وجود ارتفاعات بلند، دشت‌های متعدد، حوزه‌های آبخیز متنوع، در استان کرمان و کشور ایران کم نظیر است. پارک ملی خبر یازدهمین منطقه‌ای است که در ایران عنوان پارک ملی را به خود اختصاص داده‌است. پارک ملی خبر در سال ۱۳۵۰ با عنوان منطقه حفاظت شده و در سال ۱۳۵۴ تحت عنوان پناهگاه حیات وحش خبر و روچون مورد حفاظت قرار گرفت و در نهایت این منطقه درسال ۱۳۷۰ بعنوان منطقه گردشگری فرهنگی در سازمان فرهنگی یونسکو به ثبت رسید و هشت سال بعد نیز به پارک ملی ارتقاء یافت. تنوع و تراکم پوشش گیاهی و جانوری در پارک ملی به همراه خصوصیاتی از قبیل یکی بودن زیستگاه‌های بومی، وجود برخی گونه‌های ذخیره ژنتیکی موجود به ویژه در کوهستان‌های منطقه، گونه‌های جانوری نظیر رودک عسل خوار، گورکن، عقاب دو برادر و گونه‌های نادر گیاهی مانند زیتون وحشی، انارشیطان، بنه، درمنه، قیچ و ارس تفریحگاه‌های متنوعی را ایجاد کرده‌است که بسیاری از انها در معرض انقراض قرار دارند. این تنوع زیستی شامل ۶ درصد گ

جهث مشارکت در تکمیل بانک اطلاعاتی شهر بافت عضو سایت شوید
این کار جهت اطمینان از صحت اطلاعات وارد شده میباشد.

عضویت در بافت

اطلاعات دیگر از بافت
اطلاعات عمومی استان کرمان
اطلاعات عمومی سایر نقاط ایران

آخرین ویرایش مختصات توسط: alone73