صنایع دستی و سوغات نیر

پیش بینی وضع هوا

صنایع دستی و سوغات

صنایع دستی :

از جمله مهمترین صنایع دستی که از گذشته های دور در این شهرستان بوده و قسمتی از درآمد خانواده های شهری و روستایی را تأمین می نمود قالیبافی بوده است . ولی به دلایل متعدد در حال حاضر بازار فرش راکد و بافندگان و تولیدکنندگان فرش با مشکلات عدیده ای روبرو می باشند .

قلم زنی ، صنایع چوب ، منبت کاری و سفالگری از جمله صنایع دستی این شهرستان در دهه های اخیر بوده و از هنر خاصی برخوردار بوده است .

خشکبار و تنقلات محلی از جمله گردو ، بادام ، آلو و برگه زردآلو نیز از دیگر سوغات خوانسار هستند . محصولات باغی فصلی را نیز به تناسب فصل از سوغات این شهرستان به حساب می آیند .
همچنین گز خوانسار که معروف ترین آن گز عصاری می باشد با حذف شکر سفید از ترکیبات ساخت گز و جایگزین نمودن گز انگبین خوانسار ، ترنجبین ، شیر خشت و گز علفی به جای آن توانسته علاوه بر حفظ اصالت و کسب کیفیت برتر در این عرصه شهرتی حتی فراتر از مرزهای کشور به دست آورد .

محصولات باغی :

خوانسار از لحاظ منابع طبیعی یکی از غنی ترین شهرهای ایران است ، یکی از بخش هایی که غنای طبیعی خوانسار در آن هویداست وجود تعداد بالای باغات سطح این منطقه است که در آن انواع محصولات باغی از قبیل گردو ، بادام ، آلو ، سیب ، هلو ، گلابی ، شاه میوه ، گوجه سبز و ... وجود دارد
.

جهث مشارکت در تکمیل بانک اطلاعاتی شهر نیر عضو سایت شوید
این کار جهت اطمینان از صحت اطلاعات وارد شده میباشد.

عضویت در نیر

اطلاعات دیگر از نیر
اطلاعات عمومی استان اردبیل
اطلاعات عمومی سایر نقاط ایران

آخرین ویرایش مختصات توسط: میلاد.ام