گلهای بهاری

نگهداری گلهای بهاری
گل بنفشه
ارکیده
اطلسی
....

فقط کامنت    

چت کردن با maryam p r
maryam p r از مازندران ٢۴ اسفند ٩٩


چت اورداپ


گل بنفشه

این گل های بهاری به دلیل رنگ زیبا و خاص خود مورد توجه هستند و رنگ های آن بنفش و نیلی می باشد . این گیاهان در وسط خود رنگ زرد دارند و رگه های بنفش پررنگ نیز در آن دیده می شود.

در یونان قدیم از این گیاهان برای استفاده های پزشکی خریداری می کردند . گل بنفشه از قدیم سمبل باروری و عشق هستند و در فصل بهار جزء ایده آل ترین گیاهان به حساب می آیند.

این گیاهان به میزان متوسطی از آب نیاز دارند اما باید نور خورشید به اندازه کافی به آن ها برسد . به همین دلیل باید گلدان آن ها را نزدیک پنجره قرار دهید تا نور خوبی به آن برسد و همچنین شش ماه طول می کشد تا شکوفه بزند اما گل های آن خیلی سریع بیرون نمی زنند ، مگر اینکه بنفشه گل دار را خریداری کرده باشید.
پینار ٢ فروردين ٠٠

عضو ارشد
  چت کردن با پینار
پینار ٢ فروردين ٠٠


چت اورداپ


# گل شقایق
عضو ارشد
چت کردن با maryam p r
maryam p r از مازندران ٢۶ اسفند ٩٩


چت اورداپ


درختچه آزالیا به گل‌های زیبا و خوش‌رنگ خود معروف است. گل آزالیا از زیر سردهٔ خرزهره می‌باشد. به راحتی می‌توان این گیاه را در منزل و یا گلخانه پرورش داد. آبیاری این گیاه بسیار مهم می‌باشد. پس با رعایت نکات زیر در آبیاری آن دقت کنید تا گیاهی شاداب و سرحال داشته باشید.

خاک گل آزالیا نباید کامل خشک شود حتی در طی زمستان. خشکی کشیدن گیاه موجب ریزش برگ‌ها خواهد شد حتی اگر برگ‌ها سبز رنگ باشند و تغییر رنگ نداده باشند. بنابراین بستر کاشت باید همواره از رطوبت برخوردار باشد.برای آبیاری از آب بدون املاح همانند آب باران استفاده شود. آب‌های املاح دار را تا حدود یک یا دو ماه تحمل می‌کند اما در نهایت برخی از املاح آب بخصوص کلسیم موجب قلیایی شدن بستر کاشت و عدم جذب برخی از عناصر غذایی بخصوص آهن می‌شوند و در نتیجه برگ‌های سبز، زرد خواهد شد و گیاه رشد مناسبی نخواهد داشت.
عضو ارشد
چت کردن با Maryampr
Maryampr ٢۴ اسفند ٩٩


چت اورداپارکیده ها گیاهان راحتی برای مراقبت هستند . این گیاه در فصل بهار شکوفه های زیادی می دهد و نیاز به مراقبت کمی دارد و همچنین برای محل هایی که نور جانبی دریافت می کنند نیز مناسب خواهد بود . برای دکور نیز مورد استفاده قرار می گیرد
عضو چت اورداپ
ایجاد کننده

معمولاً جمجمه زن از مرد سبک تر ، نرم تر ، گودتر و کوچک تر است و شامل مخ کوچکتر می باشد . اما اگر تناسب موجود ، بین جثه و مخ انیان را در نظر بگیریم باید بگوییم که مخ زن به اندازه ی مخ مرد می باشد و از آن پست تر نیست.

ضرب المثل

آقا بالاسر (فردی که بدون هیچ حق و احسانی به کسی فرمان و دستور بدهد )

مسابقه
برای شرکت در مسابقه، شماره شما باید در سیستم ثبت شود

سوال شماره 7324 تأیید کننده: چشم براه
سر بیشه یکی از شهر های کدام استان است؟
(1) اراک
(2) یزد
(3) خوزستان
(4) خراسان جنوبی
پاسخ صحیح را به صورت
شماره سوال:پاسخ صحیح
به شماره 5000 2853 080 909 پیامک کنید.
مثال: از چپ به راست بخوانید 7324:3
هر روز یک نفر از کسانی که پاسخ صحیح داده باشند به قید قرعه، عضو ویژه اورداپ خواهند شد.
در صورت ویژه بودن امتیاز آن به شما اضافه خواهد شد.

صفحات ایجاد شده توسط اعضا