لئوناردو داوینچی

مونالیزا
شام آخر

فقط کامنت    

چت کردن با maryam p r
maryam p r از مازندران ٢٩ خرداد ٩٩
رازهایی در مورد داوینچی ک نمیدانید
همه لئوناردو داوینچی را بیشتر به عنوان خالق نقاشی مشهور و رازآلود «مونالیزا» یا همان «لبخند ژکوند» می شناسند، اما واقعیت هایی درباره شخصیت و توانمندی های این چهره ماندگار وجود دارد که کمتر کسی از آن ها خبر دارد.

این هنرمند بزرگ ایتالیایی مخترع مسلسل و تلمبه بوده، به خاطر روحیات لطیفش پرنده ها را می خریده و آزاد می کرده و برای برطرف کردن عطش کنجکاوی اش، مرده ها را کالبدشکافی می کرده است، این گزارش را بخوانید.

لئوناردو داوینچی یک گیاهخوار سفت و سخت بود. او این رژیم غذایی خاص را در زمانی که اصلا معمول نبود، پیش می گرفت. پژوهشی که در سال 2010 درباره زندگی و رژیم غیرمعمول او انجام شد، نشان داد احتمالا او به خاطر سکته قلبی که پشت سر گذاشت، گیاهخوار شد. این هنرمند و مخترع بزرگ ایتالیایی اولین فردی بود که علت آبی بودن رنگ آسمان را توضیح داد. داوینچی به «بدخوانی» مبتلا بود، یعنی در نوشتن، خواندن و هجی کردن کلمات مشکل داشت. البته خوشبختانه استعداد نقاشی اش خوب بود!
«همه می دانند که داوینچی موقع نقاشی انگشتانش را کنار قلم مو می گرفته است. پس به احتمال زیاد ردی از پوست یا موی او باید روی موم های نقاشی اش باشد و ما امیدواریم بتوانیم آن را پیدا کنیم.» این خلاصه حرف های یکی از اعضای موسسه جی کریگ ونتر در کالیفرنیاست که قرار شده در پروژه ای با پیدا کردن DNA داوینچی بزرگ از روی رد احتمالی انگشتانش روی یکی از مشهورترین تابلوهای او یعنی «ستایش مغان» بفهمند که آیا جسدی که در قبر فعلی او قرار دارد، متعلق به خودش است یا نه و علاوه بر آن بتوانند با مطابقت این DNA با DNA خویشاوندان باقیمانده از او، مشخصات ظاهری او بازسازی کنند.

واقعیت این است که وقتی لئوناردو در شصت و هفت سالگی یعنی درست در روز دوم می سال 1519 میلادی به دلیلی نامشخص از دنیا رفت. در کلیسای کوچک سنت فلورنتین در قلعه سلطنتی دی آمبویز دفن شد اما بعدا در جریان انقلاب فرانسه این کلیسا تخریب و جسد لئوناردو هم گم شد. بیش از 350 سال گذشت تا اینکه یک تیم باستان شناسی آماتور، بقایایی از یک بدن را در خرابه های به جا مانده از این کلیسا پیدا کردند و به کلیسای دیگری به نام سنت هوبرت انتقال دادند.

از آنجا که آنها شک داشتند این بدن متعلق به داوینچی باشد، پلاکی روی این قبر گذاشتند که نشان می دهد اینجا
آزادی خواه دیروز

مهسا 29 ٢١ تير ٩٩

جالب بود

maryam p r ١٩ تير ٩٩

ادمین

admin ١٣ تير ٩٩

عضو ارشد
  چت کردن با فلفل جنوب
فلفل جنوب از خوزستان ٢٠ تير ٩٩
لئوناردو دیکاپریو هم میگن آدم خوبی بوده
آزادی خواه دیروز

مهسا 29 ٢١ تير ٩٩

فلفل میگن مهسا ۲۹ هم آدم خوبیه قدرشو بدونین

عضو ارشد
ایجاد کننده

حدود یکمیلیون گونه مختلف حشره ، در جهان شناسایی و توسط دانشمندان نامگذاری شده است. مجموع حشرات روی زمین تا مرز 10 مییلیون گونه مختلف می رسد.

ضرب المثل

آش دهن سوزی نبود(زیاد مهم نبودن)

مسابقه
برای شرکت در مسابقه، شماره شما باید در سیستم ثبت شود

سوال شماره 26917 تأیید کننده: amir diss life
آهنگ کجایی از کدام خواننده است؟
(1) مرتضی پاشایی
(2) حمید طالب زاده
(3) بهنام صفوی
(4) بابک جهانبخش
پاسخ صحیح را به صورت
شماره سوال:پاسخ صحیح
به شماره 5000 2853 080 909 پیامک کنید.
مثال: از چپ به راست بخوانید 26917:3
هر روز یک نفر از کسانی که پاسخ صحیح داده باشند به قید قرعه، عضو ویژه اورداپ خواهند شد.
در صورت ویژه بودن امتیاز آن به شما اضافه خواهد شد.

صفحات ایجاد شده توسط اعضا