واردات ۷ هزار خودرو در بهار 98

براساس آمارهای منتشر شده از سوی گمرک در سه ماه ابتدای سال‌جاری ۷ هزار و ۴۳ دستگاه انواع خودروهای سواری وارد کشور شده است.برای این میزان واردات خودرو، ۱۹۸ میلیون و ۹۵۰ هزار دلار هزینه شده است. این میزان واردات در شرایطی اتفاق افتاده است که به نسبت مدت مشابه سال قبل، از نظر تعداد حدود ۶۸ درصد و از نظر ارزش ۶۷ درصد کاهش را نشان می‌دهد.

فقط کامنت    

چت کردن با Reza Rezaei
Reza Rezaei از کردستان ١١ بهمن ٩٧


چت اورداپ


براساس آمارهای گمرک، سال گذشته تعداد ۷۰ هزار و ۷۵ دستگاه خودرو وارد کشور شده است که از این تعداد، ۲۱ هزار و ۷۱۴ دستگاه به ارزش ۵۹۸ میلیون و ۳۵۴ هزار دلار در سه ماه ابتدای سال گذشته وارد شده‌اند.
در شرایطی واردات خودرو در سه ماه ابتدای سال‌جاری روند کاهشی در پیش گرفته است که براساس اعلام وزارت صنعت، خودروی کامل از ابتدای تیرماه سال‌جاری در لیست کالاهای ممنوعه قرار گرفته است و امکان واردات آن به کشور وجود ندارد. با توجه به ابلاغ ممنوعیت واردات این احتمال وجود دارد که خودرو از ماه‌های آینده از لیست کالاهای وارداتی گمرک حذف شود. به این ترتیب به‌ نظر می‌رسد که سه عامل می‌تواند این روند را در ماه‌های پیش رو به تاخیر بی اندازد. عامل اول ترخیص خودروهای مانده در گمرک است. براساس آمارهای موجود نزدیک به ۱۵ هزار خودرو به دلایل گوناگون در گمرکات کشور مانده‌اند.
این احتمال وجود دارد که در آینده‌ای نزدیک خودروهای مذکور از سوی دولت تعیین تکلیف و به احتمال زیاد ترخیص شوند. عامل دیگری که سبب می‌شود واردات خودرو در سه ماه دوم سال‌جاری نیز ادامه یابد، استفاده وارد‌کنندگان از ارز ۴۲۰۰ تومانی است که از اردیبهشت ماه پیش از ابلاغ ممنوعیت واردات به آنها تخصیص یافته بود و ممکن است واردات از این طریق تا اوایل پاییز تداوم یابد. هرچند با این مبلغ نمی‌توان تعداد قابل‌ توجهی خودرو به کشور وارد کرد با این حال همین تعداد هم سبب می‌شود تا خودرو ردیف خود را در میان آمارهای اعلامی از سوی گمرک در سه ماه پیش‌رو حفظ کند.
البته باید به این نکته هم اشاره کرد که شاید خودرو از لیست آمارهای گمرک حذف نشود، دلیل این مساله را می‌توان در تردید وزارت صنعت در ارتباط با ممنوعیت خودروهای هیبریدی جست‌وجو کرد. به این ترتیب ادامه واردات هیبریدها می‌تواند دلیل سوم تداوم واردات تا ماه‌های آتی باشد.
عضو ارشد
ایجاد کننده

چهار سوره در قران دارای آیه سجده دار هستند که موقع خواندن و یا شنیدن ان ها سجده کردن واجب است و ان ها عبارتند از : سوره سجده ، سوره فصلت، سوره نجم و سوره علق .
جمعاً 11 آیا در ده سوره قرآن وجود دارد که موقع خواندن و یا شنیدن آن ها سجده کردن مستحب است .

ضرب المثل

خاک بر سر کردن ( گرفتار مصیبت شدن ،داغ دیدن ، پست شدن)

مسابقه
برای شرکت در مسابقه، شماره شما باید در سیستم ثبت شود

سوال شماره 13959 تأیید کننده: آیلارناناز
نام دیکرشهراردبیل
(1) رویندذق
(2) رویندژ
(3) ارتاویل
(4) ارتا
پاسخ صحیح را به صورت
شماره سوال:پاسخ صحیح
به شماره 5000 2853 080 909 پیامک کنید.
مثال: از چپ به راست بخوانید 13959:1
هر روز یک نفر از کسانی که پاسخ صحیح داده باشند به قید قرعه، عضو ویژه اورداپ خواهند شد.
در صورت ویژه بودن امتیاز آن به شما اضافه خواهد شد.

صفحات ایجاد شده توسط اعضا