خبر روز با آمبولانس های گمرک

علی‌رغم توضیحات مسئولان وزارت بهداشت در مورد واردات خودرو توسط این وزارتخانه، همچنان بر ابهامات و سوالات افزوده شده و طبق اعلام گمرک هیچ آمبولانسی به نام وزارت بهداشت ترخیص نشده است.

فقط کامنت    

چت کردن با Reza Rezaei
Reza Rezaei از کردستان ١١ بهمن ٩٧


چت اورداپ


عباس زارع‌ نژاد رئیس مرکز اطلاع‌رسانی و ارتباطات وزارت بهداشت در این باره گفته است، کد تعرفه‌ای که در این زمینه اعلام شده مربوط به خودروهایی با حجم 1500 تا 2500 سی سی است که با آمبولانس‌های خریداری شده کاملا مطابقت دارد.

وی تاکید می‌کند: واردات آمبولانس کدهای متعددی دارد. کدی که اعلام شده مربوط به این خودروها بوده و متاسفانه در اعلام این کد و مطابقت با حجم موتور اطلاع رسانی غیر واقعی و تحریف شده از جانب یکی از رسانه‌ها صورت گرفت.

زارع‌نژاد معتقد است: در حال حاضر نیز بخشی از 400 دستگاه آمبولانس کمک‌دار که برای استفاده در مناطق صعب‌العبور خریداری شده است با حجم موتور 2143 سی سی وارد گمرک بندرعباس شده و فرایند ترخیص آن در حال انجام است، ضمن اینکه کدها توسط گمرک تعریف می‌شود و مغایرتی وجود ندارد.
در این شکی نیست که وزارت بهداشت برای تامین نیازهای پزشکی و ارائه خدمات اورژانسی باید به آمبولانس‌ تجهیز شود، تا در نهایت منجر به افزایش کیفیت و کمیت و رضایت‌مندی مردم شود اما نکته اینجاست که اظهارات رئیس مرکز اطلاع‌رسانی و ارتباطات وزارت بهداشت نیز بر ابهامات و شائبه‌ها در مورد ارز دریافتی و تعرفه آمبولانس‌ها همچنان پابرجاست و نتوانسته آمار و مستندات کافی و مستدل ارائه دهد.

1- تعرفه درج شده در لیست بانک مرکزی برای واردات خودروی سواری است و نه آمبولانس. زارع‌نژاد گفته است، کد تعرفه این خودروها آمبولانس بوده آن هم با حجم موتور 1500 تا 2500 سی سی. بخشی از آمبولانس‌هایی که وارد شده نیز 2143 سی سی بوده است. ضمن آنکه تعرفه فهرست منتشر شده 1500 تا 2000 سی‌سی است، بنابراین مغایریت کد تعرفه در این بخش وجود دارد.

2- پس از انتشار فهرست اولیه و بازخورد افکار عمومی که با واکنش وزارت بهداشت روبرو شد، بانک مرکزی در اقدامی فهرست را اصلاح کرده و در شرح تعرفه کالا نام «آمبولانس» را مقابل تامین ارز وزارت بهداشت درج کرد
عضو ارشد
ایجاد کننده

عقرب های دریایی شکارچیان درنده ای بودند که انبرکهای دندانه دار برای گرفتن غذایشان داشتند. آنها در همان دوران زندگی کوسه های اولیه زندگی می کردند و طولشان به دو متر می رسید.

ضرب المثل

آنچه خوبان همه دارند تو یکجا داری (همه محاسن و زیبایی های اخلاق در وجود تو جمع است )

مسابقه
برای شرکت در مسابقه، شماره شما باید در سیستم ثبت شود

سوال شماره 6664 تأیید کننده: پوریاzpr
کاخ صد ستون در کدام شهر واقع شده است؟
(1) مرودشت
(2) شیراز
(3) کازرون
(4) یزد
پاسخ صحیح را به صورت
شماره سوال:پاسخ صحیح
به شماره 5000 2853 080 909 پیامک کنید.
مثال: از چپ به راست بخوانید 6664:4
هر روز یک نفر از کسانی که پاسخ صحیح داده باشند به قید قرعه، عضو ویژه اورداپ خواهند شد.
در صورت ویژه بودن امتیاز آن به شما اضافه خواهد شد.

صفحات ایجاد شده توسط اعضا