شتر ديدي ، نديدي

مردي در صحرا بدنبال شترش مي گشت تا اينکه به پسر با هوشي برخورد . سراغ شتر را از او گرفت . پسر گفت : شترت يک چشمش کور بود؟ مرد گفت: بله . پسر پرسيد : آيا يک طرف بار شيرين و طرف ديگرش ترش بود ؟ مرد گفت : بله . حالا بگو شتر کجاست ؟‌پسر گفت من شتري نديدم ...

فقط کامنت    

چت کردن با Reza Rezaei
Reza Rezaei از کردستان ٢١ دي ٩٧


چت اورداپ


مرد ناراحت شد و فکر کرد که شايد اين پسر بلائي سر شتر او آورده و پسرک را نزد قاضي برد و ماجرا را براي قاضي تعريف کرد .قاضي از پسر پرسيد . اگر تو شتر را نديدي چطور مشخصات او را درست داده اي ؟پسرک گفت : در راه ، روي خاک اثر پاي شتري ديدم که فقط سبزه هاي يک طرف را خورده بود . فهميدم که شايد شتر يک چشمش کور بود .بعد ديدم در يک طرف راه مگس بيشتر است و يک طرف ديگر پشه بيشتر است . و چون مگس شيريني دوست دارد و پشه ترشي را نتيجه گرفتم که شايد يک لنگه بار شتر شيريني و يک لنگه ديگر ترشي بوده است .قاضي از هوش پسرک خوشش آمد و گفت : درست است که تو بي گناهي ولي زبانت باعث دردسرت شد . پس از اين به بعد شتر ديدي ، نديدي !!
اين مثل هنگامي کاربرد دارد که پرحرفي باعث دردسر مي شود . آسودگي در کم گفتن است و چکار داري که دخالت کني ، شتر ديدي نديدي و خلاص .
عضو ارشد
ایجاد کننده

گربه ای به نام اسکار قدرت پیش بینی مرگ بیماران را در خانه سالمندان دارد و در ساعات آخر عمر بیماران به انها نزدیک می شود.

ضرب المثل

آب در گوش کسی کردن ( کسی را در معامله و سود گول زدن )

مسابقه
برای شرکت در مسابقه، شماره شما باید در سیستم ثبت شود

سوال شماره 30501 تأیید کننده: omid2000
عمر کهکشان راه شیری چند میلیارد سال است ؟؟؟
(1) 8
(2) 9
(3) 10
(4) 11
پاسخ صحیح را به صورت
شماره سوال:پاسخ صحیح
به شماره 5000 2853 080 909 پیامک کنید.
مثال: از چپ به راست بخوانید 30501:1
هر روز یک نفر از کسانی که پاسخ صحیح داده باشند به قید قرعه، عضو ویژه اورداپ خواهند شد.
در صورت ویژه بودن امتیاز آن به شما اضافه خواهد شد.

صفحات ایجاد شده توسط اعضا