چرا ترک سیگار مشکل هست

آیا واقعا این طور است؟

سیگار کشیدن یک عادت نیست بلکه یک اعتیاد است به نیکوتین. به همین دلیل ترک سیگار مشکل به نظر می رسد و در واقع هنگامی که افراد دلایل واقعی مصرف سیگار را متوجه می شوند و اطلاع کافی از آن پیدا می کنند هیچ نیازی به مصرف سیگار در خود نخواهند دید و به راحتی می توانند به این باور برسند که ترک سیگار بسیار آسان است و این کار را به راحتی انجام دهند.

فقط کامنت    

چت کردن با ساناز بوشهر
ساناز بوشهر از بوشهر ٢۵ اسفند ٩۶
راهی برای ترک کلش هم بزار
عضو چت اورداپ
چت کردن با محمدرضاا
محمدرضاا از یزد ١٧ دي ٩۶
افراد سیگاری اگر کمی به خود توجه کنند در می یابند که چه کار مسخره و بیهوده ای را انجام می دهند.

آنها هنگامی که سیگار می کشند آرزوی این را دارند که ای کاش هیچ موقع سیگاری نبودند و زمانی هم که سیگار نمی کشند آرزوی کشیدن یک نخ سیگار را دارند.

امروزه افراد جامعه با فرد سیگاری مانند یک انسان طرد شده برخورد می کنند و دیگران که انسان هایی عاقل و با هوش هستند به فردی که سیگار می کشد به دیده حقارت می نگرند.

افراد سیگاری در حالت های مختلف مثلا هنگامی که در بین جمعی که سیگاری نیستند و یا موقعی که دردی را در قفسه سینه خود تحمل می کنند و یا در حال داشتن سرفه های خلط دار شدید هر روزی، سر درد های مداوم و یا با دیدن عکس ریه های سیاه روی جعبه سیگار بسیاری از اوقات احساس تنفر از خود می کنند.

آیا واقعا زندگی در این سیاه چال تاریک ذهن که همراه با وحشت و هراس است ارزش زیستن را دارد؟

واقعا چه چیزی نصیب فرد سیگاری می شود؟مسلما هیچ

افراد سیگاری برای کشیدن سیگار خود توهماتی از قبیل آرامش، تقویت روحی، شادی، تمرکز حواس، اعتماد به نفس و امثال این را در ذهن خود پرورش می دهند و با آن زندگی می کنند.

ولی نمی دانند که ترک سیگار مانند در آوردن کفش تنگی است که پا را آزار می دهد و هنگامی که انسان این کفش تنگ را از پا در آورد احساس آرامش و راحتی می کند.

از دیدگاه افراد سیگاری که در حال کشیدن آن هستند ترک سیگار بسیار مشکل به نظر می رسد و حتی بسیاری از افراد آن را کاری غیر ممکن فرض می کنند.

هدف من هم همین است که به شما بگویم که چرا ترک سیگار در نظر شما مشکل است؟

و یا اینکه ما چرا باید سیگار بکشیم؟

در حقیقت این ها سؤالاتی هستند که افراد سیگاری دائم به دنبال جواب آن می گردند.

بعضی ها می گویند که این مسئله به خاطر وجود ترس است. ترس از عوارض بعد از ترک سیگار. ترس از اینکه فرد سیگاری نمی داند که بعد از ترک سیگار چگونه از لحظه های زندگی خود لذت ببرد و یا اینکه اصولا چگونه باید زندگی خود را اداره کند.

در مورد اول باید بگویم که عوارض بعد از ترک سیگار و نیکوتین که عمدتا افراد از آن وحشت دارند ،آنقدر نامحسوس و ناچیز است که بسیاری از افراد حتی متوجه وجود آن هم نمی شوند و این به خاطر آن هست که ما در اعتیاد به نیکوتین فقط ۳%از جسممان درگیر آن شده است و ۹۷%وابستگی مصرف سیگار یک وابستگی ذهنی، روحی و ر
محمدرضاا ١٧ اسفند ٩۶

♥وحید♥ ١١ بهمن ٩۶

salar ١٠ بهمن ٩۶

کتاب ترک آسان سیگار. نویسنده آلن کار. با ترجمه قاسم سعادت پور رو بخونید. همه این مطالب کامل اونجا هست. قیمتش قبلا ۲۰ بود. الاننمیدونم چنده

پینار ١٠ بهمن ٩۶

محمدرضاا ١٧ دي ٩۶

یکی از دلایل عمده ای که نوجوانان به مصرف سیگار روی می آورند این است که آن ها می خواهند با کشیدن سیگار بزرگ شدن و بالغ شدن خود را به دیگران ثابت کنند. بعضی از آنها دود سیگار را از بینی خود بیرون می دهند و از این کار احساس غرور و لذت می کنند. آیا واقع بیرون دادن یک دود سرطان زای اعتیاد آور از بینی انقدر لذت بخش است؟

مدیر چت
چت کردن با پینار
پینار ١٠ بهمن ٩۶
سلام
برای ترک سیگار، ابتدا اراده باید باشه.. اراده لازمه هر کاریه
محمدرضاا ١٢ اسفند ٩۶

ادمین حال مکنی

admin ١٢ اسفند ٩۶

محمدرضاا ٢۴ بهمن ٩۶

عضو ارشد
ایجاد کننده

در حال حاضر بیش ا شش میلیون اختراع در جهان به ثبت رسیده است که هنوز هم توماس ادیسون با بیش از هزار اختراع رکورد دار است.

ضرب المثل

کار حضرت فیل است ( کاری بسیار سخت و دشوار می باشد)

مسابقه
برای شرکت در مسابقه، شماره شما باید در سیستم ثبت شود

سوال شماره 10132 تأیید کننده: آیلارناناز
کانسنگ مورد نیاز برای تولید مس کدام است ؟
(1) اکسیدی مس
(2) سولفوری مس
(3) اکسیدی آهن
(4) 1 و 2
پاسخ صحیح را به صورت
شماره سوال:پاسخ صحیح
به شماره 5000 2853 080 909 پیامک کنید.
مثال: از چپ به راست بخوانید 10132:4
هر روز یک نفر از کسانی که پاسخ صحیح داده باشند به قید قرعه، عضو ویژه اورداپ خواهند شد.
در صورت ویژه بودن امتیاز آن به شما اضافه خواهد شد.

صفحات ایجاد شده توسط اعضا