نامه سرگشاده صادق زيباکلام به روحانی

جناب آقای دکتر حسن روحانی

جناب آقای دکتر حسن روحانی.

ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران شیدا... ارکانه.

با سلام و تحیات، گرفتن رای اعتماد از مجلس و تشکیل دولت جدیدتان را تبریک عرض می‌کنم. البته فهرست برخی ازوزرا باعث شد تا بخشی ازانتظارات و توقعاتی که در میان ۲۴ میلیونی که با شوروامید بسیاردر ۲۹ اردیبهشت، ساعت‌ها درپای صندوق‌های رای مشتاقانه ایستادند تا به جنابعالی رای بدهند راسرخورده و نامید سازد. اما همان‌گونه که درمکتوب قبلی ام متذکرشدم، سعی می‌کنم با یادآوری «بسته بودن دستان‌تان» سطح توقعاتم را پایین بیاورم. سعی می‌کنم بایادآوری اینکه «می‌خواستم سه وزیرزن معرفی کنم، امانگذاشتند» زخم‌ام را التیام بخشم. شخصا البته ازجنابعالی انتظارآوردن وزیرزن به کابینه تان رانداشتم؛ می‌دانستم نمی‌شدونمی توانستید.

اما این انتظار را داشتم که به اجبار، چادر بر سر استادیار ارجمند سرکار خانم دکترلعیا جنیدی ننمایید. از شما انتظار نداشتم وزیر اهل سنت به کابینه تان بیاورید؛ می‌دانستم غیرممکن است. امااین انتظار را داشتم که دست‌کم مولوی عبدالحمید را در مراسم تحلیف‌تان می‌دیدم. انتظار نداشتم و ندارم که شما اقدام به رفع حصرکنید، چون می‌دانم دست شما نیست. اما این انتظار را داشتم که احساس کنم شما هم مخالف حصر هستید و دست کم از منظر یک حقوقدان نمی‌توانید روی آن صحه بگذارید.

جناب روحانی عزیز، حقیقتش را بخواهید بعضی وقت‌ها دچار تردید می‌شوم که آیا این مسائل واقعا برای شما آن‌گونه که من تصور می‌کنم مطرح هستند و یا آنکه من در دنیای اوهام، رویاها، آرزو‌ها و خیالاتم از شما یک شخصیت دیگری برای خودم ساخته ام؟ شک می‌کنم که آیا شما واقعا به برابری میان زن ومرد، وجود زن‌ها، کرد‌ها یا اهل سنت در کابینه تان، و غیرقانونی بودن حصر باور دارید و می‌خواهید عیله همه این بی‌عدالتی‌ها بایستید، اما «دستان‌تان بسته است»؟


چت اورداپ


بگذریم؛ قصدم از نگارش این نامه آن بودکه در خصوص موضوع مهم انتخاب استانداران متعرض شوم. کابینه تان را قورت دادم و گفتم دستان‌تان بسته است. نمی‌دانم آیا چندصبای دیگر که استانداران هم انتخاب شدند باز باید آن‌ها را هم قورت بدهیم و بگوییم «دستان‌تان بسته بودند»؟ تحت فشار مام جمعه بودید؛ تحت فشار تشکیلات امنیتی و نظامی بودید؛ تحت فشار نمایندگان آن استان بودید؛ از بالا توصیه شده بود، وقس علی‌هذا.

آقای دکتر روحانی عزیز، آیا نقطه‌ای هست که شما به‌عنوان رییس قوه مجریه و به‌ عنوان ناظر بر اجرای قانون اساسی، به‌ عنوان متعهد به ۲۴ میلیون مردمی که به‌ شما رای دادند، بنا دارید بایستید؟ جنابعالی صد مرتبه بهتر از بنده می‌دانید که وجود یک استاندار مدیر، توانمند، باسواد که نه تسلیم نمایندگان و منافع آن‌ها شود، و نه در مقابل سایر مراکز قدرت سرخم کند، چگونه می‌تواند یک استان را تکان داده و زیر و رو نماید. نگذارید لااقل استانداران و به تبع آنان، خیل گسترده‌ای ازمدیران و مسئولین استان دردست کسانی قرار بگیرد که عمده هنرشان معاملات سیاسی و اقتصادی و تلاش در جهت تامین منافع مراکز قدرت باشد.

ایام به‌کام باد.

فقط کامنت    

ایجاد کننده

گیاهان که در ابتدا فقط در آب ها یافت می شدند ، در حدود 410 میلیون سال پیش برای اولین بار شروع به رشد بر روی خشکی نمودند. سرخس های غول پیکر ودم اسبی ها با ساقه های چرب جزو اولین گونه های گیاهان بودند که بیش از 300 میلیون سال پیش در جنگل های گرم و مرطوب شروع به رشد نمودند.

ضرب المثل

یک تخته اش کم است ( خل و دیوانه است )

مسابقه
برای شرکت در مسابقه، شماره شما باید در سیستم ثبت شود

سوال شماره 2235 تأیید کننده: گلها
سید محمد حسین بهجت ملقب به چیست؟
(1) پیر هرات
(2) شهریار
(3) شیخ الاسلام
(4) هیچکدام
پاسخ صحیح را به صورت
شماره سوال:پاسخ صحیح
به شماره 5000 2853 080 909 پیامک کنید.
مثال: از چپ به راست بخوانید 2235:3
هر روز یک نفر از کسانی که پاسخ صحیح داده باشند به قید قرعه، عضو ویژه اورداپ خواهند شد.
در صورت ویژه بودن امتیاز آن به شما اضافه خواهد شد.

صفحات ایجاد شده توسط اعضا