بازار پسته ایران

Pistachio iran

بازار پسته ایران
Pistachio iran
پسته ایرانی بهترین پسته جهان میباشد ویکی پدیا درمورد پسته ایرانی ومرغوبیت ان میگوید در هیچکجای دنیا پسته همانند پسته ایران یافت نمیشود
انواع پسته ایران :
کله قوچی: شکل میوه فندقی، درصد خندانی متوسط، رنگ رویی مغز سرخ خاکستری و رنگ پوست استخوانی سفید با تیرگی متوسط است.
احمد آقایی: شکل میوه مستطیلی کشیده (بادامی)، درصد خندانی زیاد، رنگ رویی مغز ارغوانی و رنگ پوست استخوانی خیلی روشن.
اکبری: شکل میوه بادامی، درصد خندانی زیاد، رنگ رویی مغز بنفش قهوه‌­

فقط کامنت    

چت کردن با حجت
حجت ٧ شهريور ٩۶
این روزها در استانی که تا چند سال قبل پایتخت تولید پسته جهان بود حالا برای فروش محصول سال جاری به بازارهای بین المللی کمر کشاورزان خم شده است.
کرمان بدون شک حالا جایگاه خود را در رتبه نخست تولید پسته جهان به پسته کاران آمریکایی واگذار کرده است و در حالی خشکسالی و بی آبی و مسائل حاشیه ای هر سال از وسعت زمین های پسته استان کرمان می کاهد که تولید پسته در دشت های آمریکا تقریبا با نیاز بازارهای خارجی برابری می کند و این یعنی رقابت تنگاتنگ میان پسته ایران و پسته آمریکا، رقابتی که در سال جاری پسته ایران در ابتدای خط شروع مسابقه، در جا زده و بر زمین مانده است.


چت اورداپ

وقتی صحبت از اقتصاد مقاومتی به میان می آید در کنار اینکه باید پتانسیل های بومی هر منطقه را احیا کنیم این نکته به صورت موکد بیان می شود که باید پتانسیل های اقتصادی را در بازارهای خارجی حفظ کنیم و حداقل آن ها را از دست ندهیم.
حکایت پسته استان کرمان در سال جاری حکایت کشاورزان ورشکسته ای است که کسی نیست محصولشان را بخرد و با قیمت گذاریهای بسیار اندک مواجه می شونداما حکایت پسته استان کرمان در سال جاری حکایت کشاورزان ورشکسته ای است که کسی نیست محصولشان را بخرد و با قیمت گذاری های بسیار اندک مواجه می شوند.
قیمت های کنونی بازار پسته حتی کفاف کود، سم و هزینه برداشت محصول را هم نمی دهد و در این میان بازار خارجی نیز به سمت تامین محصولش از بازار آمریکا متمایل می شود.
این روزها اگر سری به بنگاه های خرید و فروش پسته بزنید، بازار از همیشه راکدتر و سردتر شده است.
حالا در روزهای پایانی فصل برداشت پسته هستیم اما واقعیت این است که هنوز پسته سال گذشته هم در انبارها مانده و وارد بازارهای مصرف نشده است.
عضو چت اورداپ
چت کردن با حجت
حجت ٧ شهريور ٩۶
This article is about the culinary nut and the tree that bears it. For other uses, see Pistachio (disambiguation).
Pistacia vera
Pistacchio di Bronte.jpg
Pistacia vera (Kerman cultivar) fruits ripening
Pistachio macro whitebackground NS.jpg
Roasted pistachio seed with shell
Conservation status

Near Threatened (IUCN 3.1)
Scientific classification
Kingdom: Plantae
(unranked): Angiosperms
(unranked): Eudicots
(unranked): Rosids
Order: Sapindales
Family: Anacardiaceae
Genus: Pistacia
Species: P. vera
Binomial name
Pistacia vera
L.
The pistachio (/pɪˈstɑːʃiˌoʊ, -ˈstæ-/,[1] Pistacia vera), a member of the cashew family, is a small tree originating from Central Asia and the Middle East.[2] The tree produces seeds that are widely consumed as food.

Pistacia vera often is confused with other species in the genus Pistacia that are also known as pistachio. These other species can be distinguished by their geographic distributions (in the wild) and their seeds which are much smaller and have a soft shell.

Contents [hide]
1 Etymology
2 History
3 Botany
3.1 Habitat
3.2 Characteristics
4 Cultivation
4.1 Diseases and environment
5 Production
6 Consumption
7 Nutritional information
8 Research and health effects
9 Toxin and safety concerns
9.1 Spontaneous Combustion
10 See also
11 References
12 External links
Etymology[edit source]
The earliest records of pistachio in English are around 1400 with the spellings "pistace" and "pistacia".[3] The word pistachio comes from medieval Italian pistacchio, which is from classical Latin pistacium and ancient Greek pistákion and pistákē (from Middle Persian). In Persian, the word is attested as pesteh.

History[edit source]
Archaeology shows that pistachio seeds were a common food as early as 6750 BC.[4] Pliny the Elder writes in his Natural History that pistacia, "well known among us", was one of the trees unique to Syria, and that the seed was introduced into Italy by the Roman Proconsu
عضو چت اورداپ
چت کردن با ♥حجت فاتح ♥
♥حجت فاتح ♥ از مرکزی ٧ شهريور ٩۶
کشورهای مهم تولید کننده پسته

ایران، آمریکا، ترکیه، چین، سوریه، یونان، ایتالیا، افغانستان، تونس و اسپانیا، ۱۰ کشور اول تولید پسته در جهان هستند. با توجه به اینکه کشور آمریکا مصرف داخلی بالایی دارد، ایران به عنوان بزرگترین صادر کننده پسته محسوب می‌­شود. دیگر کشورهای تولید کننده پسته عبارتند از: ماداگاسکار، استرالیا، قرقیزستان، اردن، ازبکستان، پاکستان، ساحل عاج، مراکش و مکزیک.

انواع تقسیم‌بندی و انواع پسته در ایران

ایران دارای بیش از ۷۰ رقم و ژنوتیپ پسته ماده و تعداد زیادی ژنوتیپ نر است و جز مهمترین منابع ژرم پلاسم پسته در دنیا محسوب می‌شود. معروف‌ترین انواع پسته ایران عبارتند از: کله قوچی، اکبری، ممتاز، بادامی زرند، سفید پسته نوق، احمد آقایی، اوحدی، خنجری دامغان، شاه‌پسند دامغان و پسته قزوینی.

تقسیم بندی‌­های مختلفی برای انواع پسته ایران وجود دارد. در یک تقسیم­‌بندی کلی انواع پسته را به دو دسته فندقی و بادامی گروه‌بندی می‌کنند. به عنوان نمونه ارقام کله‌قوچی و اوحدی در گروه فندقی و ارقام اکبری، احمد آقایی، ممتاز و سفید پسته نوق در گروه بادامی طبقه بندی می­‌شوند.

در یک تقسیم‌بندی دیگر انواع پسته را از نظر زمان گل‌دهی به ۳ گروه زود گل، متوسط گل و دیر گل طبقه بندی می‌کنند. به عنوان نمونه ارقام سفید پسته نوقی و کله قوچی در گروه زودگل، ارقام اوحدی، احمدآقایی و بادامی زرند در گروه متوسط گل و ارقام قزوینی و اکبری در گروه دیر گل گروه‌­بندی می­‌شوند.

در تقسیم بندی سوم انواع پسته را از نظر زمان رسیدن محصول به ۵ گروه خیلی زودرس، زودرس، متوسط رس، دیررس و خیلی دیررس گروه­‌بندی می­‌کنند. به عنوان نمونه رقم قزوینی خیلی زودرس در گروه خیلی زودرس، ارقام اوحدی و قزوینی زودرس در گروه زودرس، ارقام کله قوچی، خنجری و شاه‌پسند دامغان و بادامی در گروه متوسط رس، ارقام احمدآقایی و اکبری در گروه دیررس و ارقام ابراهیمی و جندقی در گروه خیلی دیررس قرار می‌گیرند. ارقام خیلی زودرس تا ۳۱ مرداد ماه، ارقام زودرس ۱ تا ۱۰ شهریور، ارقام متوسط رس ۱۱ تا ۲۰ شهریور، ارقام دیررس ۲۱-۳۱ شهریور و ارقام خیلی دیررس ۱ تا ۱۰ مهرماه قابل برداشت هستند.

ویژگی‌­های معروف ترین ارقام پسته در ایران
عضو ارشد
چت کردن با حجت
حجت ٧ شهريور ٩۶
مغز پسته از نظر طب قدیم ایران گرم و خشک است و برای افراد گرم مزاج مناسب نیست.

خواص پوست سبز پسته
- بهترین دارو رای رفع بوی بد دهان است.
- جویدن آن باعث التیام زخمهای داخل دهان می شود.
- برای استحکام لثه آنرا روی لثه بمالید و یا بجوید.
- دم کرده پوست سبز پسته حالت دل بهم خوردگی و استفراغ را از بین می برد.
- دم کرده آن برای رفع اسهال مفید است.
- برای رفع سکسکه پوست سبز پسته را دم کنید و یک فنجان از آنرا بنوشید. خواص پوست سفید پسته

خواص پوست سفید پسته
پوست سفید پسته برای بواسیر و بیرون زدن مقعد مفید است . برای درمان این بیماری باید پوست سفید پسته را در آب بجوشانید و آنرا داخل لگنی بریزید وشخصی را که این بیماری را درد برای چند دقیقه در آن بنشیند . باعث تسکین درد و تخفیف بیماری می شود.

خواص پسته
خواص درمانی وغذایی پسته


روغن پسته
از عصاره مغز پسته، روغن شفاف و زرد رنگی به دست می آید که خواص غذایی و درمانی دارد.
روغن پسته یک مرطوب کننده مطلوب بوده و به سرعت جذب می شود و حالت چسبندگی ایجاد نمی کند و برای ماساژ صورت و بدن گزینه مناسبی است. اسیدهای چرب امگا6 آن اثر زخم های ناشی از اعمال جراحی را از بین برده و از چین و چروک دور چشم و صورت جلوگیری کرده و از همه مهم تر موها را شفاف می کند. مصرف خوراکی این روغن نیز جنبه درمانی داشته و فسفر آن هوش و حافظه را افزایش و اسیدفولیک آن به رشد و تکامل سیستم عصبی جنین کمک می کند.


چت اورداپ

عضو چت اورداپ
چت کردن با ♥حجت فاتح ♥
♥حجت فاتح ♥ از مرکزی ٧ شهريور ٩۶
انتخاب پایه پسته در پسته کاری

در پسته‌کاری انتخاب پایه به عنوان سیستم ریشه­‌ای گیاه دارای اهمیت زیادی است.

در کشور ایران از ۳ پایه P. vera (پسته اهلی)، P. khinjuk (چاتلانقوش) و P. mutica (بنه) برای پسته‌کاری استفاده می‌شود. استفاده از ۲ پایه بنه و چاتلانقوش در باغات پسته ایران بسیار اندک است و در بیش از ۹۹ درصد باغات پسته کشور، از پایه پسته اهلی استفاده می‌شود. پایه پسته اهلی مورد کشت در ایران معمولا بادامی زرند است. پس از کشت پایه و رسیدن به سن پیوند، ارقام معروف مورد نظر را بر روی آن پیوند می­‌کنند. از ویژگی­‌های مهم پایه بنه مقاومت به نماتد مولد غده ریشه پسته می­‌باشد. گفته می­‌شود پایه چاتلانقوش به خشکی مقاوت خوبی دارد.

در سایر کشورهای جهان از پایه­‌های P. terebintus، P. atlantica، P. integerrima، UCBI، PGI و PGII استفاده می‌­شود. ۳ پایه UCBI، PGI، و PGII نتیجه برنامه­‌های به­‌نژادی و حاصل تلاقی بین گونه­‌های P. atlantica و P. integerrima است.

پایه P. atlantica به دلیل مقاومت بالا به سرما، جزء متداول‌ترین پایه­‌های مورد استفاده در کالیفرنیا است. مشکل این پایه حساسیت به بیماری ورتیلیسیوم است. اخیرا استفاده از پایه P. integerrima به دلیل مقاومت به بیماری ورتیسیلیوم در برنامه‌­های به­‌نژادی قوت گرفته است.

در صورت تمایل می‌توانید مقاله‌های مرتبط با انواع و ارقام انجیر و نیز انواع زعفران را نیز مطالعه فرمایید.

مروری بر انواع پسته مورد کشت در آمریکا

حدود ۹۷ درصد پسته­‌های مورد کشت و کار در آمریکا از یک رقم ماده به نام کرمان (Kerman) و یک رقم نر به نام پیترز (Peters) هستند. رقم پسته کرمان، در سال ۱۹۲۹ به وسیله بذر از شهر رفسنجان به کالیفرنیا برده شد و بعد از چندین سال، این رقم به وسعت زیاد در آمریکا مورد کشت و کار قرار گرفت.

ویژگی‌های رقم کرمان: قدرت رشد متوسط، رشد مستقیم، تولید گل در اواخر مارس و اوایل آوریل، رسیدگی یکنواخت بر روی درخت، دیررس (تولید میوه از سپتامبر تا میانه اکتبر) و نیاز سرمایی بالا. سرعت رشد رقم کرمان و پایه P. integerrima مشابه است.

ویژگی‌های میوه پسته کرمان: میوه گرد، مغز ترد و مناسب، صورتی و زرد مایل به سبز. درصد خندانی بالا و البته در بعضی سال­‌ها دارای درصد پوکی بالا.
عضو ارشد
ایجاد کننده

حضرت یوشع در گورستان تاریخی تخت فولاد اصفهان مدفون است.محوطه ای که یوشع نبی در آن دفن است به لسان الارض معروف است.

ضرب المثل

صغری کبری چیدن ( کنایه از مقدمه چینی کردن)

مسابقه
برای شرکت در مسابقه، شماره شما باید در سیستم ثبت شود

سوال شماره 31595 تأیید کننده: شروین.
پایتخت کشور روسیه؟saraa
(1) لندن
(2) مسکو
(3) دمشق
(4) تهران
پاسخ صحیح را به صورت
شماره سوال:پاسخ صحیح
به شماره 5000 2853 080 909 پیامک کنید.
مثال: از چپ به راست بخوانید 31595:1
هر روز یک نفر از کسانی که پاسخ صحیح داده باشند به قید قرعه، عضو ویژه اورداپ خواهند شد.
در صورت ویژه بودن امتیاز آن به شما اضافه خواهد شد.

صفحات ایجاد شده توسط اعضا