بازار پسته ساوه

بازار پسته ایران
Pistachio iran
ساوه شهر پسته ایران
کله قوچی: شکل میوه فندقی، درصد خندانی متوسط، رنگ رویی مغز سرخ خاکستری و رنگ پوست استخوانی سفید با تیرگی متوسط است.
احمد آقایی: شکل میوه مستطیلی کشیده (بادامی)، درصد خندانی زیاد، رنگ رویی مغز ارغوانی و رنگ پوست استخوانی خیلی روشن.
اکبری: شکل میوه بادامی، درصد خندانی زیاد، رنگ رویی مغز بنفش قهوه‌­ای و رنگ پوست استخوانی کرم تیره است.
خرید انواع پسته و صادرات پسته به اروپا
بزرگترین بازار پسته ایران
شماره تماس :08642467301

فقط کامنت    

چت کردن با admin
admin از مرکزی ١١ آبان ٩۶
شاهسون ایل بغدادی ازدو سر شاخه زیر تشکیل شده است :

1 لک

2 آرریخلی .

که هر کدام از این سر شاخه ها دارای طوایفی می باشند .

مجموع طوایف ایل شاهسون بغدادی 32 طایفه به شرح زیر می باشد :

1 قاراقویونلو

2 کوسه لر

3 دلیلر ( دللر )

4 سولدوز

5 یارجانلی

6 حاققی جانلی

7 احمدلی

8 موسولو

9 شرفلی

10 کرملی

11 کله ون

12 موختابند لی ( موخته ون لی )

13 قرنلی ( قرللی )

14 چلبلی

15 ذولفوغارلی

16 کاروانلی

17 اتک باسانلی

18 میغن

19 نیلغاز

20 دوگر

21 قوتولو

22 ساتیلی

23 حوسن خانلی ( حسین خانلی )

24 اینانلی ( ایناللی )

25 الی قوردلو ( علی قوردلو )

26 خیدیرلی

27 قسیملی ( قاسم لو )

28 زیلیق لی

29 قریب لک

30 حسن لی

31 آغ قویونلو

32 دئولته ون

قشلاق این ایل از گوی داغ ( کیلومتر ۵۰ اتوبان قم - تهران ) شروع و تا اطراف شعر ساوه و زرند پراکنده اند

ییلاق این ایل هم اطراف شهرستانهای قروه ، رزن و آوج همدان بوده است.

http://shahsavanlar.ir/


وبلاگ

http://shahsavanbaghdadi.mihanblog.com/

وبمستر
چت کردن با admin
admin از مرکزی ۶ مهر ٩۶
پسته ارگانيک (توليد بدون کود و سم شيميايي ) در منطقه زرنديه ساوه معروف به دشت آدم‌خوار، که از سال 63 در اين دشت باير اقدام به ايجاد باغ پسته کرده و هم اکنون منطقه زرنديه به يک قطب توليد پسته ارگانيک تبديل شده است. وي که خود را اصالتا اهل رفسنجان معرفي ‌کرد، گفت: در تهران زندگي مي‌کردم که در سال 62 يکي از دوستان پيشنهاد داد، زميني را در زرنديه ساوه تهيه کرده و مي‌خواهد از مشاوره من به عنوان فرد با تجربه در توليد پسته استفاده کند که ابتدا 100 هکتار زمين و يک حلقه چاه از او خريدم و شروع به کار اساسي تسطيح زمين و هموار کردن آن کردم و سپس رديف‌هاي درخت به صورت شمال و جنوب در فاصله هر رديف 6 متر فاصله هر درخت 2 متر اقدام به احداث باغ کردم که براي هر هکتار 35 تا 40 ميليون تومان هزينه و 10 سال زمان مورد نياز است تا باغ پسته به بازدهي اقتصادي برسد. باراني افزود: براي هر دو و نيم تا 3 هکتار باغ پسته يک ليتر در ثانيه آب مورد نياز است و همچنين بافت خاک بايد رسي باشد. وي افزود: تا سال 74 هيچ کس کار من را در منطقه زرنديه تاييد نمي‌کرد و مي‌گفتند زمين اين منطقه استعداد ندارد و افراد محلي خرافاتي داشتند که مي‌گفتند، هيچ درختي سبز نمي‌شود و اينجا منطقه نفرين شده است اما به ياري خداوند درختان پسته سبز شدند و بعد از سال سوم يا چهارم پيوند زده شدند. وي افزود: در حال حاضر با پيش رو بودن بنده در منطقه زرنديه ساير کشاورزان تشويق شدند و 5 هزار و 300 هکتار پسته کاري در منطقه ايجاد شده و توليد 5 تن پسته خشک در هکتار به دست مي‌آيد، در حالي که ميانگين توليد دشت 2.5 تن در هکتار است. باراني تاکيد کرد: سال گذشته با وجود خشکسالي سال‌هاي قبل و زيان ناشي از آن 600 تن پسته صادر کردم و در مجموع حدود 800 تن پسته از اين باغ توليد شد. اين کشاورز در مورد افلاتوکسين پسته گفت که پايين تر از استاندارد اتحاديه اروپا است و آب شور منطقه زرنديه کمک مي‌کند تا آفات پسته از بين برود. وي از کشاورزان و مديران خواست به جاي به کار بردن واريته‌هاي مختلف پسته که باعث ايجاد آفات مي‌شوند
admin ٢ آبان ٩۶

پینار ۶ مهر ٩۶

ان شاءالله پر رزق و روزی

وبمستر
چت کردن با حجت
حجت ٧ شهريور ٩۶
هايي از اتکا به صادرات تک محصولي، لزوم حرکت به سوي شناخت استعدادهاي صادراتي جديد و برخوردار از مزيت نسبي صادراتي را تبيين مي کند. با توجه به اهميت اقتصادي صادرات پسته در اقتصاد ملي و با عنايت به رقابت هاي جهاني در زمينه بازار اين محصول و پتانسيل بالاي اين محصول براي صادرات، هدف اين مقاله بررسي بازار صادراتي پسته ايران در طي دوره سال هاي 2006- 1990 و همچنين بررسي جايگاه و درجه رقابتي (مزيت نسبي) اين محصول در بين کشورهاي عمده صادرکننده جهان مي باشد. در اين مطالعه براي بررسي مزيت نسبي رقابتي از RCA، RSCA و HI و به منظور بررسي تخصصي شدن از شاخص هاي X2، MI و CTB استفاده شده است. نتايج حاصل از برآورد نشان مي دهد که کشورهاي ايران، آمريکا، آلمان، هنگ کنگ، در صادرات محصول پسته مزيت نسبي رقابتي دارند. نوسانات در مزيت نسبي صادراتي پسته ايران، نشان دهنده عدم وجود برنامه ريزي و هماهنگي به منظور ايجاد يک ثبات در روند مزيت نسبي صادراتي اين محصول مي باشد. بررسي روند تخصصي شدن در صادرات محصول پسته نشان مي دهد که کشورهاي آمريکا، آلمان، هنگ کنگ، هلند، ايتاليا و چين نسبت به ايران در صادرات محصول پسته تخصصي تر بوده و به الگوي صادرات جهاني نزديکتر مي باشند. همچنين بررسي ثبات تخصصي شدن با توجه به رگرسيون گالتونين در 7 کشور عمده صادرکننده پسته در جهان، نشان مي دهد که مجموعه اين کشورها در صادرات محصول پسته داراي ثبات تخصصي مي باشند. پيشنهاد مي شود دولت به منظور ايجاد ثبات در مزيت نسبي صادراتي، با ايجاد بستر لازم براي صادرکنندگان پسته، زمينه را براي بسته بندي مناسبتر و صادرات با کيفيت تر اين محصول صادراتي فراهم کند تا ضمن ثبات در مزيت نسبي صادراتي اين محصول، ارز آوري بيشتري را به دنبال داشته باشد.


چت اورداپ

عضو چت اورداپ
چت کردن با حجت
حجت ٧ شهريور ٩۶
استان مرکزی به مدد کشاورزان و باغداران ساوه ای و زرندیه ای سالهاست که جزء استان های تولیدکننده بهترین نوع پسته ها درکشور شناخته شده است و سالانه بیش از شصت درصد تولیدات این مناطق به خارج از کشور صادر می شود. ارزآوری صادرات پسته استان مرکزی دویست میلیون دلاردرسال است. برداشت پسته که در اواسط مهر در استان مرکزی آغاز می شود تا نیمه های آبان ادامه دارد و بر اساس پیش بینی های مسئولان جهادکشاورزی استان برآورد می شود تا پایان فصل برداشت حدود 15 هزار تن پسته ازباغات این شهرستانها برداشت شود.
توحیدلو مدیر جهادکشاورزی ساوه با بیان اینکه، شهرستان ساوه دارای حدود دو هزار هکتار باغ پسته است افزود: از ارقام مهم و صادراتی پسته ساوه می توان به احمد آقایی، فندقی، وکله قوچی اشاره کرد که سالانه بیش از 1500 تن آن به کشورهای اروپایی و آسیایی صادر می شود.
از ویژگی های پسته ساوه، می توان به برداشت و پوست گیری، شستشو و مرحله خشک اشاره کرد که پس از عملیات سورتینگ برای مصارف داخلی یا صادرات به مبادی مربوطه ارسال می شود. گرچه ساوه پایانه صادراتی پسته ندارد و محصولات بیشتر از تهران به کشورهای مختلف صادرمی شود با این حال تلاش کشاورزان تولید محصول باکیفیت برای داخل و خارج است تاهویت پسته ساوه وزرندیه که تفاوتی با پسته کرمان به لحاظ طعم، شکل و اندازه ندارد در بازار حفظ شود. تولید پسته در این شهرستانها مانند دیگر محصولات کشاورزی با چالش هایی روبروست که در صورت کاهش مشکلات تولید می تواند تا دوبرابر افزایش یابد. نبود پایانه‌های صادراتی ، ناکافی بودن سامانه ‌های حمل‌ونقل و مشکل کم آبی است از جمله مشکلات کشاورزان است.
یکی از کشاورزان پسته کار زرندیه گفت: ما زحمت زیادی می کشیم تا خندیدن این پسته ها را ببینیم اما چندسالی است که کم آبی مشکلاتی را برای تولید ایجاد کرده است و منجر به خشک شدن درختانی شده که با زحمت زیاد به مرحله باردهی رسیده اند.
وی با استمداد از مسئولان برای حل این مشکل می افزاید: تولید هر کیلو پسته نیازمند بیش از پنج متر مکعب آب است اما اکنون با مشکل تامین آب روبرو هستیم.


چت اورداپ

عضو چت اورداپ
چت کردن با ♥حجت فاتح ♥
♥حجت فاتح ♥ از مرکزی ٧ شهريور ٩۶
انواع تقسیم‌بندی و انواع پسته در ایران

ایران دارای بیش از ۷۰ رقم و ژنوتیپ پسته ماده و تعداد زیادی ژنوتیپ نر است و جز مهمترین منابع ژرم پلاسم پسته در دنیا محسوب می‌شود. معروف‌ترین انواع پسته ایران عبارتند از: کله قوچی، اکبری، ممتاز، بادامی زرند، سفید پسته نوق، احمد آقایی، اوحدی، خنجری دامغان، شاه‌پسند دامغان و پسته قزوینی.

تقسیم بندی‌­های مختلفی برای انواع پسته ایران وجود دارد. در یک تقسیم­‌بندی کلی انواع پسته را به دو دسته فندقی و بادامی گروه‌بندی می‌کنند. به عنوان نمونه ارقام کله‌قوچی و اوحدی در گروه فندقی و ارقام اکبری، احمد آقایی، ممتاز و سفید پسته نوق در گروه بادامی طبقه بندی می­‌شوند.

در یک تقسیم‌بندی دیگر انواع پسته را از نظر زمان گل‌دهی به ۳ گروه زود گل، متوسط گل و دیر گل طبقه بندی می‌کنند. به عنوان نمونه ارقام سفید پسته نوقی و کله قوچی در گروه زودگل، ارقام اوحدی، احمدآقایی و بادامی زرند در گروه متوسط گل و ارقام قزوینی و اکبری در گروه دیر گل گروه‌­بندی می­‌شوند.

در تقسیم بندی سوم انواع پسته را از نظر زمان رسیدن محصول به ۵ گروه خیلی زودرس، زودرس، متوسط رس، دیررس و خیلی دیررس گروه­‌بندی می­‌کنند. به عنوان نمونه رقم قزوینی خیلی زودرس در گروه خیلی زودرس، ارقام اوحدی و قزوینی زودرس در گروه زودرس، ارقام کله قوچی، خنجری و شاه‌پسند دامغان و بادامی در گروه متوسط رس، ارقام احمدآقایی و اکبری در گروه دیررس و ارقام ابراهیمی و جندقی در گروه خیلی دیررس قرار می‌گیرند. ارقام خیلی زودرس تا ۳۱ مرداد ماه، ارقام زودرس ۱ تا ۱۰ شهریور، ارقام متوسط رس ۱۱ تا ۲۰ شهریور، ارقام دیررس ۲۱-۳۱ شهریور و ارقام خیلی دیررس ۱ تا ۱۰ مهرماه قابل برداشت هستند.

ویژگی‌­های معروف ترین ارقام پسته در ایران

اوحدی یا فندقی: شکل میوه کروی (فندقی)، درصد خندانی خیلی زیاد، رنگ رویی مغز ارغوانی و رنگ پوست استخوانی کرم می­‌باشد.
کله قوچی: شکل میوه فندقی، درصد خندانی متوسط، رنگ رویی مغز سرخ خاکستری و رنگ پوست استخوانی سفید با تیرگی متوسط است.
احمد آقایی: شکل میوه مستطیلی کشیده (بادامی)، درصد خندانی زیاد، رنگ رویی مغز ارغوانی و رنگ پوست استخوانی خیلی روشن.چت اورداپ


چت اورداپ

عضو ارشد
ایجاد کننده

سطح آب دریاها در عرض صد سال اخیر 10 تا 20 سانت بالا آمده وجالب اینجاست که 3 سانتش در عرض این 10 سال اخیر بوده است ، بد نیست این را هم بدانید ک طبق برآوردی که دانشمندان کردند شهرهایی چون کلکته ، نیویورک، لندن و بخش زیادی از بنگلادش در عرض 100 سال آینده زیر آب خواهند رفت.

ضرب المثل

آب ها از آسیاب افتادن ( پس از غوغا وهیاهو ،آرامش و سکوت حکم فرما شدن )

مسابقه
برای شرکت در مسابقه، شماره شما باید در سیستم ثبت شود

سوال شماره 36946 تأیید کننده: arman
بازیکن محبوب استقلال؟
(1) ****فرهاد مجیدی****
(2) فرزادشون
(3) علی دایی
(4) کریم باقری
پاسخ صحیح را به صورت
شماره سوال:پاسخ صحیح
به شماره 5000 2853 080 909 پیامک کنید.
مثال: از چپ به راست بخوانید 36946:4
هر روز یک نفر از کسانی که پاسخ صحیح داده باشند به قید قرعه، عضو ویژه اورداپ خواهند شد.
در صورت ویژه بودن امتیاز آن به شما اضافه خواهد شد.

صفحات ایجاد شده توسط اعضا