مقاله ذهن زیبا(ازدواج و زندگی زناشوی)

مقاله ذهن زیبا:نویسنده و طراح:*امیدحیدری*

فقط کامنت    

  چت کردن با shah omid
shah omid از قزوین ٢٨ تير ٩۶


چت اورداپ
سلام دوستان عزیز اورداپی
این قسمتی از مقاله منه که براش یک سال و چند ماه زحمت کشیدم و تونستم به امید خدا به ثبت برسونمش.
خیلی از دوستانم که باهاشون اینجا مشارکت کردم اگر خاطرشون باشه اینا کلماتی هستند که بارها بهشون گوش زد میکردم.لطف خدا و ایمان و ترس از خدا باعث رشد در تمامی مراحل زندگی میشه.
چند روز دیگه این مقاله که شامل ۱۸۹صفحه است به چندتا سایت از قبیل:رابطه زناشویی و ازدواج و...فرستاده میشه و حتما آدرسشو واستون میفرستم.این مقاله تشکیل شده از چند سرمقاله که یکیشو بهتون معرفی میکنم....یکیشم که در عکس بالا خلاصه میتونید مطالعه کنید.اینو به روزنامه تابان قزوین دادم و به چاپ رسید که ازش عکس گرفتم و پست گزاشتم براتون.

قبل از خواندن اين متن اقدام به ازدواج نکنيد!!!

"گفت‌وگوي قبل از ازدواج"

قرار است دو نفر باهم آشنا شوند تا بتوانند پس از اين آشنايي در مورد ازدواج باهم تصميم‌گيري کنند اما چگونه باهم آشنا شوند؟ چه بگويند و چگونه بگويند؟! چه بپرسند و چگونه بپرسند؟! اين سؤالاتي است که به نظر مي‌رسد پاسخ به آن بسيار اساسي است. در اين مقاله به مسائلي که لازمة گفت‌وگو و آشنايي اوليه بين يک زن و مرد که تصميم به ازدواج دارند مطرح شده است.......امیدوارم که با خواندن این مقاله تجربه زندگیتون چند برابر بشه
چند روز دیگه لینک سایت تمام مقالاتم رو واسه کسایی که علاقه دارند کارمو ببینند ارسال میکنم
فرشته زمینی 123 ٢۴ آبان ٩۶

عضو نقره ای سایت
  چت کردن با shah omid
shah omid از قزوین ۴ مرداد ٩۶
یکی از معضلات قرن حاضر پدیده طلاق است . همانطور که امارها نشان میدهد میزان طلاق در تمام جوامع رو به به افزایش است و این معضل گریبان بسیاری از جوانان را گرفته یا خواهد گرفت . اما برای پیش گیری از ان انگونه که بایسته است اقدام لازم توسط زوجین یا خانواده ها انجام نمیگیرد و غالبا بعد از بروز مشکل خانواده ها به فکر چاره بر میایند که گاه نوش داروی پس از مرگ سهراب است ..حال این مقاله را با دقت تمام مطالعه کنید ..

بدون تردید ازدواج یکی از باارزش‌ترین و مقدس‌ترین وقایع و فعالیت‌ها در زندگی اکثر بزرگسالان است که نه تنها مورد پذیرش و تایید اقوام و ملل مختلف در دنیا است بلکه از جانب تمامی ادیان الهی نیز مورد تاکید واقع شده‌است، چنانچه در دین مقدس اسلام ازدواج به عنوان یکی از ارکان دین و حافظ نیمی از دین معرفی شده است.در فرهنگ ما نیز ازدواج سنتی خوشایند است که نه تنها خانواده‌ها، بلکه بیشتر جوانان هم، چه پسر و چه دختر آن را دوست دارند و انتظار دارند که در سن و موقعیت مناسب ازدواج کنند تا با تشکیل خانواده از دروازه ورود به دنیای بزرگسالی و استقلال بگذرند. در عین حال رسیدن به استقلال با خود مسئولیت‌هایی هم به همراه می‌آورد. با تشکیل خانواده جدید، جوان دیگر خود را تنها فردی از خانواده اولیه‌اش نمی‌داند، بلکه می‌بیند خود تشکیل‌دهنده و بوجودآورنده سلول جدیدی از جامعه، یعنی یک خانوار تازه است.
این آگاهی در خود، هم احساس خوشحالی و افتخار دارد و هم اضطرابی که با قبول هرگونه شرایط تازه همراه است: اینکه آیا می‌تواند با شخص دیگری که به هرحال فرهنگ خانواده‌اش با فرهنگ او تفاوت دارد و با طرز فکر و باورهای دیگری بزرگ شده‌است عملاً به تفاهم و توافق برسد؟ آیا همین که یکدیگر را دوست داشته‌باشند کافی است؟ و در صورت بروز اختلاف چطور باید با آن روبرو شوند؟ و دهها سوال دیگر که جوان به دلیل عدم تجربه پاسخ کاملی برای آن ندارد و همین باعث بروز نگرانی و اضطراب برای او می‌شود. در ازدواج و مشاوره قبل از ازدواج عوامل متعددی باید مورد شناسایی قرار گیرد که برخی از این عوامل عبارتند از: میزان جاذبه فیزیکی -همانندی فرهنگی - هماهنگی در منش و شخصیت -همانندی در هوش و تحصیلات و ...هر اندازه این همانندی و هماهنگی بیشتر باشد سلامت ان ازدواج بیشتر خواهد بود زیرا جور بودن شرط اساسی در ازدواج و حتی در روابط دوستانه
فرشته زمینی 123 ٢۴ آبان ٩۶

عضو نقره ای سایت
ایجاد کننده

ماموت ها که 10 هزار سال پیش منقرض شدند تا 6 سالگی شیر مادرشان را می خوردند.

ضرب المثل

ناز عروس به جهاز است ( تکبر و خودپسندی برخی از افراد بواسطه پول و ثروتی است که در اختیار دارند)

مسابقه
برای شرکت در مسابقه، شماره شما باید در سیستم ثبت شود

سوال شماره 26551 تأیید کننده: hamid147
مربی مقلب به اقای خاص
(1) فرگوسن
(2) گواردیولا
(3) انجلوتی
(4) هیچکدام
پاسخ صحیح را به صورت
شماره سوال:پاسخ صحیح
به شماره 5000 2853 080 909 پیامک کنید.
مثال: از چپ به راست بخوانید 26551:2
هر روز یک نفر از کسانی که پاسخ صحیح داده باشند به قید قرعه، عضو ویژه اورداپ خواهند شد.
در صورت ویژه بودن امتیاز آن به شما اضافه خواهد شد.

صفحات ایجاد شده توسط اعضا