از بین رفتن ایمان

کسانیکه به گفته‌های یک دروغگو اعتماد می‌کنند و آن را می‌پذیرند به گمراهی کشیده خواهند شد. این امر در مسائل فکری و اعتقادی موجب تباهی ایمان و عقیده افراد می‌گردد. همچنین دروغگو برای رسیدن به هدف و مطلوب خویش، دروغ را ابراز مؤثر در نتیجه کار می‌داند و این همان شرک خفی است و نشانگر ضعف ایمان دروغگو نسبت به تأثیر خداوند متعال بر امور است. امام محمد باقر علیه السلام می‌فرماید: »دروغ خانه ایمان را ویران می‌سازد

فقط کامنت    

  چت کردن با الناز33
پنج چیز که به هم شبیه و معروف هستند، موجب از بین رفتن ایمان می‌‌شوند: 1. کفر 2. شرک 3. ضلالت و گمراهی، 4. فسق 5. انجام گناهان کبیره.[4]
بنابر این، یکی از چیزهایی که موجب زوال ایمان می‌شود انجام گناهان کبیره است
عضو نقره ای سایت
  چت کردن با الناز33
در روایت دیگر اباصلت هروی از امام رضا(ع) از حقیقت ایمان سؤال پرسید، آن‌حضرت فرمودند: «الْإِیمَانُ‏ عَقْدٌ بِالْقَلْبِ وَ لَفْظٌ بِاللِّسَانِ وَ عَمَلٌ بِالْجَوَارِحِ لَا یَکُونُ الْإِیمَانُ إِلَّا هَکَذَا»؛[2] ایمان، رابطه و گره به قلب، اظهار آن به زبان و عمل به اعضا و جوارح بدن است، ایمان غیر از این امور نیست.
عضو نقره ای سایت
  چت کردن با الناز33
در روایات وارده از سوی پیامبر اکرم(ص) و امامان معصوم(ع)، حقیقت و رکن ایمان، مرکب از سه چیز است: الف. شناخت و اعتقاد قلبی، ب. اقرار لفظی و زبانی، ج. عمل به اعضا و جوارح بدن. پنج چیز موجب از بین رفتن ایمان و خروج شخص، از ایمان می‌شود که یکی از آنها انجام گناهان کبیره است.
هنگامی که شخص، مرتکب گناه و معصیت کبیره‌ای می‌‌شود، یکی از ارکان ایمان که عمل به اعضا و جوارح باشد از بین می‌رود. البته این زوال و از بین رفتن، نسبی بوده نه مطلق.
در بین گناهان، برخی از گناهان؛ مانند زنا، نوشیدن شراب، حسد، حرص، طمع، افطار عمدی و بدون عذر روزه در ماه رمضان، چون دارای اثر تخریبی بیشتری در روح شخص گناه‌کار هستند، در روایات از آنان به عنوان گناهان از بین برنده ایمان نام برده شده است، ولی این موارد از باب ذکر مهم‌ترین مصداق بوده، نه این‌که زوال ایمان منحصر به انجام همین چند گناه باشد.
عضو نقره ای سایت
ایجاد کننده

بزرگ ترین دستبرد به بانک در سال 1976 میلادی ، در طول نا آرامی های داخلی در بیروت ، گروهی نظامی به بریتیش بانک خاور میانه حمله کردند و گاو صندوقهایی که در هر یک بین 9 تا 22 میلیون دلار بود را به سرقت بردند.

ضرب المثل

آنقدر باد کرده است که می ترسم بترکد(کنایه از کسی که به دیگران فخر بفروشد یا افاده کند)

مسابقه
برای شرکت در مسابقه، شماره شما باید در سیستم ثبت شود

سوال شماره 21383 تأیید کننده: khaled69
\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"کاخ آپادانا\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" در کدام شهر قرار دارد؟؟
(1) شوش
(2) سبزوار
(3) چابهار
(4) شیراز
پاسخ صحیح را به صورت
شماره سوال:پاسخ صحیح
به شماره 5000 2853 080 909 پیامک کنید.
مثال: از چپ به راست بخوانید 21383:1
هر روز یک نفر از کسانی که پاسخ صحیح داده باشند به قید قرعه، عضو ویژه اورداپ خواهند شد.
در صورت ویژه بودن امتیاز آن به شما اضافه خواهد شد.

صفحات ایجاد شده توسط اعضا