شکستن انگشتان و رفع قولنج موجب بروز آسیب‌های مفصلی

شکستن انگشتان دست و پا و رفع قولنج که به یک عادت در بین افراد جامعه تبدیل شده است، از نظر علم پزشکی کاری نادرست بوده و می‌تواند موجب بروز مشکلات و حتی آسیب‌های مفصلی شود.

مهدی لطفی‌نیا استادیار دانشگاه علوم پزشکی تهران در گفتگو با باشگاه خبرنگاران اظهار داشت: بسیاری از عادات و الگوهای زندگی به طور مستقیم و یا غیرمستقیم موجب بروز بیماریها و اختلالاتی در اندام‌ها و بخش‌های مختلف بدن می‌شوند و متاسفانه کمتر کسی به فکر اصلاح این عادات می‌افتد.

وی با بیان اینکه از جمله مشکلات شایع که در نتیجه عادات نادرست زندگی به وجود می‌آیند مشکلات ارتوپد هستند، تصریح کرد: شکستن انگشتان دست و پا و رفع قولنج که به یک عادت در بین افراد جامعه تبدیل شده است، از نظر علم پزشکی کاری نادرست بوده و می‌تواند موجب بروز مشکلاتی و حتی آسیب‌های مفصلی شود.

لطفی‌نیا گفت: تکرار و تداوم شکستن انگشتان از ناحیه بندهای آن، می‌تواند موجب متورم شدن کناره بند انگشتان و تغییر شکل آنها شده و حتی در بلند مدت انگشتان را در برابر ضربات و آسیب‌های مستقیم، حساس تر کند.

وی یادآورشد: افرادی هم که به طور مکرر اقدام به شکستن و برطرف کردن قولنج خود می‌کنند، ممکن است بین استخوان‌ها و مفاصل آنها افتاده و بیشتر از دیگران در معرض آسیب به ویژه آسیب ستون مهره‌ها قرار گیرند.

فقط کامنت    

ایجاد کننده

جریان های هوا ، در ابر های طوفانی موجب برخورد ذرات آب و بخ با یکدیگر می شود. بارهای مثبت در بالای ابر و بارهای منفی در پایین آن جمع می شود . نیروی جاذبه بین نیروهای مخالف باعث می شود که این بارها از دو سوی ابر به طرف هم بجهند و یکدیگر را خنثی کنند . این امر منجر به برق آسمان از نوعی که پهنه آسمان را روشن می کند، می شود.

ضرب المثل

کار ،جوهر مرد است (کوشش و تلاش مرد را مقاوم و آبدیده میسازد)

مسابقه
برای شرکت در مسابقه، شماره شما باید در سیستم ثبت شود

سوال شماره 32754 تأیید کننده: کوروش.
نرم افزارهای اشتراکی دارای کدام یک از ویژگی های زیر هستند؟
(1) کد برنامه در اختیار کاربران قرار دارد.
(2) برای تکثیر نیاز به مجوز دارد.
(3) برای مدت زمان معینی به صورت رایگان قابل نصب و اجرا است.
(4) به صورت رایگان همواره در اختیار مصرف کنندگان قرار دارند.
پاسخ صحیح را به صورت
شماره سوال:پاسخ صحیح
به شماره 5000 2853 080 909 پیامک کنید.
مثال: از چپ به راست بخوانید 32754:1
هر روز یک نفر از کسانی که پاسخ صحیح داده باشند به قید قرعه، عضو ویژه اورداپ خواهند شد.
در صورت ویژه بودن امتیاز آن به شما اضافه خواهد شد.

صفحات ایجاد شده توسط اعضا