شکستن انگشتان و رفع قولنج موجب بروز آسیب‌های مفصلی

شکستن انگشتان دست و پا و رفع قولنج که به یک عادت در بین افراد جامعه تبدیل شده است، از نظر علم پزشکی کاری نادرست بوده و می‌تواند موجب بروز مشکلات و حتی آسیب‌های مفصلی شود.

مهدی لطفی‌نیا استادیار دانشگاه علوم پزشکی تهران در گفتگو با باشگاه خبرنگاران اظهار داشت: بسیاری از عادات و الگوهای زندگی به طور مستقیم و یا غیرمستقیم موجب بروز بیماریها و اختلالاتی در اندام‌ها و بخش‌های مختلف بدن می‌شوند و متاسفانه کمتر کسی به فکر اصلاح این عادات می‌افتد.

وی با بیان اینکه از جمله مشکلات شایع که در نتیجه عادات نادرست زندگی به وجود می‌آیند مشکلات ارتوپد هستند، تصریح کرد: شکستن انگشتان دست و پا و رفع قولنج که به یک عادت در بین افراد جامعه تبدیل شده است، از نظر علم پزشکی کاری نادرست بوده و می‌تواند موجب بروز مشکلاتی و حتی آسیب‌های مفصلی شود.

لطفی‌نیا گفت: تکرار و تداوم شکستن انگشتان از ناحیه بندهای آن، می‌تواند موجب متورم شدن کناره بند انگشتان و تغییر شکل آنها شده و حتی در بلند مدت انگشتان را در برابر ضربات و آسیب‌های مستقیم، حساس تر کند.

وی یادآورشد: افرادی هم که به طور مکرر اقدام به شکستن و برطرف کردن قولنج خود می‌کنند، ممکن است بین استخوان‌ها و مفاصل آنها افتاده و بیشتر از دیگران در معرض آسیب به ویژه آسیب ستون مهره‌ها قرار گیرند.

فقط کامنت    

ایجاد کننده

مجموعه ستارگان سحابی یا ابری را که به آن راه شیری و راه مکه می گویند ، کهکشان می نامند.

ضرب المثل

آب شده رفته تو زمین (گم شدن چیزی که جلو چشم بوده )

مسابقه
برای شرکت در مسابقه، شماره شما باید در سیستم ثبت شود

سوال شماره 3532 تأیید کننده: گلها
اهداف تولید یکپارچه اتوماسیون چیست؟
(1) افزایش کیفیت تولید
(2) افزایش مقدار فروش
(3) افزایش دقت در عملیات تولید
(4) همه موارد
پاسخ صحیح را به صورت
شماره سوال:پاسخ صحیح
به شماره 5000 2853 080 909 پیامک کنید.
مثال: از چپ به راست بخوانید 3532:3
هر روز یک نفر از کسانی که پاسخ صحیح داده باشند به قید قرعه، عضو ویژه اورداپ خواهند شد.
در صورت ویژه بودن امتیاز آن به شما اضافه خواهد شد.

صفحات ایجاد شده توسط اعضا