نسل سوخته ایران

ما دهه شصتیها بیشماریم!

خاطرات دوران کودکی خودتون رو به اشتراک بگذاریدبچه های دهه ی60

آنچه که باعث شد دهه شصتی ها معروف شوند و سر زبان ها بیافتند، این بود که اشتراکات زیادی با هم داشتند، البته نه به خاطر اینکه کار مهمی انجام دادند، بلکه به خاطر اینکه آدم های این دهه خاطرات مشترکی دارند و بعضا خواسته هایشان شبیه هم است و همین موضوع باعث شد که دهه شصتی ها نسلی شوند که بیشتر به چشم بیایند.

یکی از وجوه مشترک دهه شصتی ها این است که 8 سال از دوران زندگی آنها در روزها جنگ تحمیلی و در روزهای پر التهاب جنگ ، روزهای پر از استرس و اضطراب در صدای آژیر قرمز و موشک و بمب و پناهگاه ها سپری شد.

به خاطر مشکلات و کمبودهایی که آن دوران وجود داشت و چه بسا اینکه این روزها هم دامن آنها را گرفته به همین دلیل خود را نسل سوخته ایران می دانند.
نسلی که در کلاس های 40 تا 50 نفری در نیمکت های 3 نفره درس خواندند و آنقدر به درس و دانشگاه علاقه داشتند که به سختی وارد دانشگاه شدند، اما بعد از فارغ التحصیل شدن نه کاری در جامعه برای آنها وجود داشت و نه به خاطر مشکلات مالی توان تشکیل خانواده را داشتند!
دهه شصت خاطرات و مشترکات بسیاری دارند و شاید زمانی که دور هم جمع شوند یاد آن خاطرات بکنند. بچه های این دهه با یک سیستم آموزشی درس خوانند و مثل امروز نیست که مدام شیوه های آموزشی و کتاب های درسی تغییر کند .
دهه شصتی‌ها فقط با دو کانال تلویزیونی مواجه بودند به همین خاطر خاطرات مشترکشان از کارتون ها و فیلم های تلویزیونی زیاد است.

مشکلات و دغدغه های دهه شصتی ها باعث شده که دوران کودکی و جوانی این نسل مظلومانه طی شود و خود را نسل سوخته بنامند.
شما یادتون نمیاد، شیشه های همه خونه ها چسب ضربدری داشت.

شما یادتون نمیاد، تو نیمکت ها باید سه نفری می نشستیم بعد موقع امتحان نفر وسطی باید میرفت زیر میز.

شما یادتون نمیاد، پیک نوروزی که شب عید میدادن دستمون حالمونو تا روز آخر عید میگرفتن !

شما یادتون نمیاد؛ جمعه شبا سریال جنگجویان کوهستان رو، هوسانیانگ زن لینچان تا تو فیلم نشون میداد سرمونو مینداختیم پایین!
فقط کامنت